John Beswick

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

John Beswick

Postprzez Lila2006 » 4 gru 2012, o 19:39

Mam nadzieję, że mogłam tu dodać ten post. Figurki porcelanowe, wg mnie zwłaszcza niektóre warte są grzechu.
http://www.johnbeswick.co.uk/store/come ... ategory=80
http://www.johnbeswick.co.uk/store/come ... ategory=56
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 4 gru 2012, o 19:49

Coś obiło mi się o uszy o tej firmie.
Porcelanowe modele może i są mniej szczegółowe, ale mają niesamowity urok! Szczególnie te z drugiego linku. Aż szkoda, że są takie drogie, chętnie przygarnęłabym kilka z nich - szczególnie cob walijski to prawdziwe cudeńko! :D

Obrazek

Inne zwierzęta (i nie tylko) też są niezłe.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 4 gru 2012, o 19:52

Mnie złapał za serce gniady arab. Tylko te ceny...
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 4 gru 2012, o 21:55

Ceny rzeczywiście niezłe, ale figurki są ich warte. Porcelana nie jest najlepszym sposobem na dokładne figurki koni, ale mają swój niezaprzeczalny urok. Ten cudowny połysk...
Mnie szczególnie chwycił za serce ten arabek:
Obrazek
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Nieleka » 5 gru 2012, o 12:57

W sumie ten hackney byłby fajną dekoracją:

Obrazek

Raczej nie przepadam za figurkami z porcelany, ale ta jest całkiem ładna.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Haniusia » 5 gru 2012, o 16:20

Obrazek

Mnie się ten bardzo podoba :3 Jest ślicznie pomalowany, no i strasznie uroczy jest :*
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Koniara262 » 6 gru 2012, o 16:11

Mi się bardzo podoba siwy anglik - poniżej fotka z oficjalnej strony:

Obrazek

Jak na figurkę z takiego materiału to ma dużo szczegółów, fajne rzeźbienie. Troszkę przypomina mi schleich'owego hanowera.
Też nie przepadam za modelami porcelanowymi, ale jako ozdoba, to by mi nie przeszkadzał taki koniczek :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez krysiek1108 » 6 gru 2012, o 16:30

Tak się zastanawiam , czy te modele z tworzyw które Wszyscy zbieramy to nie jest ozdoba , bo tylko te porcelanki tak Określacie :-/ . Uważam że różnica polega , oprócz ceny na ich większej wrażliwości na nieostrożne traktowanie :hug: . Są urocze i z całą pewnością mają mnóstwo fanów :mrgreen: - osobiście nie poszukuję już kolejnych firm , zdecydowanie wystarczą te które obecnie są w sferze moich zainteresowań a chciejlista w tym zakresie jest tak długa że sporo wody w Wiśle upłynie zanim ją zrealizuję . :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 6 gru 2012, o 19:07

@krysiek1108: jakby Ci tu powiedzieć... Większość porcelanowych figurek, które widuję jest, delikatnie mówiąc, szpetna. Dlatego ja osobiście nie potrafię traktować ich jako obiekty kolekcjonerskie, ale to ze względu na moje osobiste podejście do kolekcjonowania.

W każdym razie, ogólnie porcelanie uroku nie odmawiam. Jak mi ostatnio babcia przy sprzątaniu witrynki w salonie powiedziała, że zastawa porcelanowa, którą się od dawna zachwycam to oryginalny Rosenthal (na dodatek starszy ode mnie), to myślałam, że z wrażenia wszystkie filiżanki potłukę. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 6 gru 2012, o 19:45

Ja też nie mam zamiaru "włazić" w porcelanę, ale jakbym miała okazję zdobić jakiś piękny okaz po niezbyt wygórowanej cenie, pewnie skorzystałabym 8-)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Watazka » 6 gru 2012, o 20:32

Ciężko jest wyprodukować dużą ilość porcelanowych figurek, z dobrymi detalami, ładnym malowaniem i "chwytających za oko". Dlatego cena jest jaka jest.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Joanne » 7 gru 2012, o 21:33

Na zdjęciu poniżej: bardzo mi przypomina porcelanowego konika, którego moja mama kupiła w "ciuchaczu" z ubraniami z Wielkiej Brytanii (chyba). Konik nie miał jednej nogi, ten na zdjęciu ma nawet podobnie długie uszy. Nie mogłam znaleźć pudełka z moimi porcelanowymi i resztą "delikatnych" koni (po remoncie), więc nie mogę się upewnić czy tylko mi się wydaje tak bardzo podobny.
Obrazek
http://www.johnbeswick.co.uk/store/come ... roduct=274

Uważam, że porcelanowe figurki nie są złe. Mają wręcz swój urok, ale ten strach, że zaraz się może przewróci, spadnie i rozsypie... to jest straszne. Te figurki tutaj, są bardzo ładnie malowane, jestem zaskoczona :)
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: John Beswick

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lip 2015, o 15:32

Farciara ze mnie! :D
Wypatrzyłam wczoraj w oknie nieczynnego antykwariatu bardzo ładny model konia za 28 funtów. Bardzo spodobała mi się jego rzeźba, stwierdziłam, że zaszaleję. Dzisiaj wróciłam po niego. Sprzedawca obniżył cenę do 24 funtów :P
Jak się okazało, to Beswick Black Beauty, produkowany w latach 1989-1999! Stan bardzo dobry, tylko kilka drobnych otarć, które błyszczą (model jest matowy) i lekko starta farba na czubku kopyta na podniesionej nodze. Po białych odmianach widać, że ma swoje lata. Ale nie narzekam, jest cudowny, na dodatek portret bohatera jednej z moich ulubionych książek :D

Skala to na moje oko większy Classic, Walentyna (nieduży Trad) jest trochę większa.

Model wygląda mniej więcej tak, zdjęcia mojego dam na dniach, jak wygospodaruję miejsce na rozstawienie namiotu :oops: :

Obrazek
http://www.beswickandroyaldoultonhorses ... el-no-2466
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: John Beswick

Postprzez Amalltea » 14 lip 2015, o 17:03

Mangalarga on jest boski :shock: prawie jak Black Beuty :)
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: John Beswick

Postprzez Askada » 14 lip 2015, o 18:22

Oo jaki fajny :mrgreen: Bardzo podoba mi się styl rzeźby, a w szczególności to, że koń jest długonogi, smukły i taki zwiewny. Zazdroszczę i gratuluję zdobyczy.
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pozostałe firmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości