Lateksowe modele, tzw. Bendables

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 18 sie 2015, o 19:22

Ja jeszcze wrócę do Julipów (bo coraz bardziej dojrzewam do zamówienia jednego - a na jednym na pewno się nie skończy...).

Kwestia malowania - firma przez lata przechodziła przez różne ręce, malowały więc przeróżne osoby. Niektórzy kolekcjonerzy potrafią całkiem nieźle rozpoznać autora malowania po np. oczach ;)

Od 2013 roku oryginalne lateksowe modele zostały wyodrębnione jako niezależna firma i są teraz produkowane przez Lorraine Ibbitt. Trzeba przyznać, że obecne malowanie jest całkiem niezłe biorąc pod uwagę styl modeli. No i zauważyłam, że najnowsze modele mają włosie moherkowe! :)

Galeria przykładów (i przy okazji stronka nowej firmy): http://www.juliporiginals.co.uk/spares-archive/

I chyba moje ulubione malowanie - ciemny izabelek (można też chyba podciągnąć pod maść karosrebrną lub skarogniadosrebrną):

Obrazek
Echo by Christine Sutcliffe, on Flickr

Fakt, że np. odmiany wyglądają czasem "gumowato" to wina specjalnych farb do lateksu - podobno potrafią mieć taką właśnie gumowatą konsystencję i ciężko się nimi maluje. Ale to chyba część uroku tych modeli :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 26 sie 2015, o 22:23

No więc tego...
Wczoraj złożyłam zamówienie, dostałam potwierdzenie i informacje jak to dalej wygląda - skontaktują się ze mną za 3-4 tygodnie, kiedy model będzie już odlany, odczeka swoje (chyba uroku naturalnego lateksu) i będzie pomalowany na wybrany przeze mnie kolor bazowy (bez detali), żeby skonsultować postęp prac. Jeśli kolor zostanie przeze mnie zaakceptowany, potrzebny będzie następny tydzień na namalowanie detali i wklejenie włosia. Płacę dopiero jak model jest gotowy i spełnia moje oczekiwania.

Czyli nie spodziewam się go wcześniej niż za 1,5 miesiąca XD
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Patrycja » 27 sie 2015, o 07:10

Czyli jednak sie zdecydowałaś:) muszę przyznać ze koniki mają swój urok. Może i nie maja detali ale maści zwłaszcza ta z fotki ktora wrzuciłaś wygląda calkiem milo dla oka. Na taka sie zdecydowałaś jesli chodzi o zamówionego konika? Bardzo podoba mi się podejcie do klienta jesli chodzi o malowanie. No cóż trzeba się naczekać ale można na bieżąco kontrolować postępy. Fajna sprawa.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Ana » 27 sie 2015, o 08:26

Super! Bardzo to ciekawe Magda! Na jaką maść się zdecydowałaś jeśli można wiedzieć? Czy szykujesz niespodziankę? :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Lila2006 » 27 sie 2015, o 09:07

Fajna sprawa, będziesz mieć figurkę "szytą na miarę". :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 27 sie 2015, o 13:20

Zobaczycie jak już będzie u mnie :) Sama jestem ciekawa, bo zamówiłam maść, jakiej jeszcze na Julipie nie widziałam.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez ikulina » 27 sie 2015, o 18:45

No to czekamy na fotki, jak już będzie gotowy :D Coraz bardziej mi się te lateksowe koniki podobają, ale chyba zostawię je sobie na przyszłość, bo trochę mało realistyczne. Chociaż chyba właśnie w tym tkwi ich urok :mrgreen:
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 27 sie 2015, o 19:06

ikulina napisał(a): ale chyba zostawię je sobie na przyszłość, bo trochę mało realistyczne. Chociaż chyba właśnie w tym tkwi ich urok :mrgreen:

O, to, to!
To właśnie cały ich urok. Nie ma tu nacisku na hiperrealistyczne detale. Ponoć nawet wszelkie live show Julipów są baaardzo na luzie w porównaniu do LS innych modeli :)

Powiem szczerze, że perspektywa wykonywania rzędu dla tych modeli bardzo mnie rajcuje, w przeciwieństwie do tych bardziej realistycznych - a ten wcale nie musi być mniej szczegółowy :P Wystarczy spojrzeć na to, co tworzy Jan Hagues czy Christine Sutcliffe.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez ikulina » 28 sie 2015, o 08:49

Mangalarga właśnie przejrzałam dzieła Christine Sutcliffe i wszystko wygląda jak żywe, chociaż koniki mniej realistycze. Chociaż muszę przyznać, że skoro jestem właścicielką świnki morskiej, najbardziej urzekły mnie te zdjęcia prosiaczków :mrgreen:

A ten konik to mój faworyt wśród lateksowców:

Obrazek

Niby taki zwyczajny, a cieszy oko :wink:

Źródło zdjęcia: http://www.juliporiginals.co.uk/sports-horse/
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Ana » 28 sie 2015, o 08:56

No i przez ten cały szum wokół Julipów spędziłam wczoraj prawie 3 godziny na przeglądaniu stron Julipa i Equorum oraz stron fanów. Fajne są te koniki, choć na pewno nie wszystkie moldy mi się podobają. Z Equorum bardzo podoba mi się osioł :)
Julipy, choć nieco bardziej uproszczone to jednak chyba to bardziej pasuje do możliwości tego materiału, mały źrebak z Julipów jest naprawdę rozbrajający. Ale już nie patrze więcej na te wszystkie zabawności bo jeszcze mi coś strzeli do głowy i znowu zarażę się kolejną, zbyt drogą zabawą. Ale to takie fajne że można im zmieniać pozy! :D Jak fajnie można by zrobić animację poklatkową z nimi :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Patrycja » 28 sie 2015, o 09:22

ikulina faktycznie kasztanek fajny :)
Ana ja tez wczoraj siedziałam i oglądałam julipy :p sa świetne ale chyba to nie dla mnie. Mimo wszystko podoba mi się ich bardzo specyficzna stylistyka.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 18 paź 2015, o 23:09

Z tego, co się orientuję, ostatnio pojawiła się na rynku trzecia firma "lateksiaków", RubberNedz. Moldy są ponoć dość realistyczne, autorką jest Donna Chaney.

Niestety nie udało mi się znaleźć zbyt wiele informacji, wygrzebałam tylko dwa zdjęcia klaczy arabskiej. Wydaje mi się, że to skala Traditional.

Obrazek
Obrazek
https://www.facebook.com/catisgreen/med ... 7bca4aa96b
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Amalltea » 18 paź 2015, o 23:54

Wow są boskie, naprawdę cudne :shock: :o
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Lila2006 » 19 paź 2015, o 18:28

Takim to bym nie pogardziła ale już sobie wyobrażam cenę. :/ Śliczne są, jakby je jeszcze troszkę przystrzyc to jak dla mnie zdecydowanie warte żeby mieć je w kolekcji.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Lateksowe modele, tzw. Bendables

Postprzez Aon-Adharcach » 19 paź 2015, o 18:42

Jeśli chodzi o realistyczne, to chyba zostanę przy "sztywniakach". W Julipach lubię właśnie m.in. to, że są takie trochę "uproszczone" :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe firmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości