Rzędy (tzw. "kostiumy") tradycyjne

Ogłowia, siodła, kiełzna, itd. - wszystko, co zakłada się na konia.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Rzędy (tzw. "kostiumy") tradycyjne

Postprzez Aon-Adharcach » 24 maja 2013, o 22:23

Na "dzień dobry" dam link do galerii przedstawiającej m.in. dość szczegółowo elementy różnych tradycyjnych rzędów indyjskich:
http://michaelhugganphoto.photoshelter. ... ocNbM395w/
Niestety, pojedynczych zdjęć nie dam rady wkleić, zapisać na dysku można metodą "Print screen", a potem wkleić w programie graficznym.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maliaorca » 25 maja 2013, o 10:57

¦liczne, chociaż może trochę za bardzo zdobne. A teraz wyobraźcie sobie breyera, np. Marwari w takim..
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez krysiek1108 » 25 maja 2013, o 12:40

- Wygląda to może i fajno, ale i jakoś tak kiczowato odpustowo, na dodatek z pod tych ozdób prawie nie widać konia (ewidentny przerost formy nad treścią), rozumiem że to taka tradycja, ale nie wyobrażam sobie wystroić tak model, bo nie ważne co będzie pod tym strojem, koń, krowa czy wieszak efekt będzie ten sam. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Lila2006 » 25 maja 2013, o 13:09

krysiek1108 świetnie to ująłeś. :D
Ostatnio edytowano 25 maja 2013, o 14:17 przez Lila2006, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Apache. » 25 maja 2013, o 14:09

Też uważam, że to już "lekka" przesada. Przy takim nagromadzeniu różnych kolorów, wzorów, materiałów i kształtów tak naprawdę nie da się wyróżnić i podziwiać poszczególnych elementów rzędu, które rzeczywiście na to zasługują. A ten "hełm" to już w ogóle... :lol: masakra. Mi tam z tej galerii najbardziej spodobał się ten wielbłądzi buziak. :-D
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Joanne » 31 maja 2013, o 13:53

Jednak te skromniejsze rzędy są bardzo piękne, gdyby wyrzucić przesadnie ozdobne i zakrywające elementy, może wyjść coś na prawdę pięknego. Znowu mam ochotę kupić marwari na przemalowańca.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dorotheah » 31 maja 2013, o 20:18

Mi dla odmiany podobają się różne wariacje etniczne na koniach, nawet w szaleńczych wersjach. Widać zupełnie inne poczucie estetyki typowe dla danego regionu, co dla wielu jest ciężkie dla strawienia, ale mnie to ciekawi, szczególnie gdy jest po prostu prawdziwe.

Rzędy z tych zdjęć widać są wykonane współcześnie- prawdopodobnie ibarwniki są bardziej "kiczowate", a i dobranie elementów do konkretnego rzędu wygląda jakby było wykonane przez pierwszego lepszego indyjskiego chłopa. Gdy spojrzeć na stare obrazy koni indyjskich w rzędach widać o większą harmonię barw, jednolitą stylistykę rzędu konkretnego konia. Natomiast w wielu z tych rzędów mam wrażenie, że chciano umiescić wszystko na raz. I w sumie takie podejście na dzień dzisiejszy jest bardzo typowe dla Indusów.

Tak bardzo ozdobne rzędy koni indyjskich zazwyczaj używa się głównie przy jakichś specjalnych okazjach ), gdzie rola samego konia schodzi nieco na drugi plan, a bardzo wskazana jest "odpustowość". Chyba najbardziej ukrytymi pod rzędem są np. indyjskie konie wożące panów młodych do ślubu. To dopiero szaleństwo:
http://www.vdiexports.com/adminvdi/data ... PL2042.JPG

Siedzi mi w głowie kilka pomysłów na mini rzędy indyjskie, ale prawdopodobnie w skromniejszym wydaniu, z bardziej spójną stylistyką.

A patrzcie na chrapy wielbłądów mają je zaciśnięte z dodatkowymi kolczykami. :-/ Jeden z łebków ma wzory na sierści. Ciekawe jak je wykonano.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 31 maja 2013, o 20:21

A ja chciałam przypomnieć, że ten dział ma być bazą zdjęć, a nie obszernymi dyskusjami na ich temat ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Clevelka » 27 lip 2014, o 15:03

Jeden komentarz dodam: kiczowate 50%, tylko całe różowe i kicz 100%!
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Julia » 27 lip 2014, o 20:06

Rzędy arabskie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Aon-Adharcach » 27 lip 2014, o 21:21

Julia, proszę podać linki do stron z których pochodzą zdjęcia!
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja


Powrót do Rzędy jeździeckie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron