Baza zdjęć - konie - zasady

Końskie maści, wzory, odmiany, detale anatomiczne.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Baza zdjęć - konie - zasady

Postprzez Nieleka » 1 lip 2012, o 20:08

Pomyślałam sobie, że warto zrobić na forum zbiór zdjęć koni, na których możemy się wzorować w czasie przemalowywania modeli. Myślę, że większość z nas nie raz trafiła na dobre zdjęcie konia z jakąś ciekawą maścią, więc dobrze by było, gdybyśmy się takimi fotkami podzielili z resztą forumowiczów - oszczędzi to im i nam sporo czasu.

Oczywiście pamiętamy o podaniu linka do źródła, a jeżeli pod zdjęciem/w profilu autora zdjęcia znajduje się odpowiednia adnotacja, wcześniej pytamy o zgodę na opublikowanie fotki.

Poza tym, żeby nie robić w temacie bałaganu, powinniśmy ustalić pewne wytyczne dotyczące samych zdjęć:

1. Zdjęcia powinny być na tyle duże, żeby można było je na przykład wydrukować do własnego użytku. Chodzi też o to, żeby nie trzeba było używać lupy przy oglądaniu. ;)

2. Zdjęcie powinno być wykonane w naturalnym świetle, aby unikać wszelkich zniekształceń kolorów (odpadają na przykład zdjęcia robione przy wschodzie/zachodzie słońca), a także nie powinno posiadać prześwietleń (czyli "wypalonych", białych partii na zdjęciu). Unikajmy też zdjęć mocno przerabianych w programach graficznych (odpadają HDRy, zbyt mocno podciągnięty kontrast, nienaturalne zabarwienie itp.). Oczywiście, w zależności od kalibracji monitora, każdy z nas będzie widział dane zdjęcie troszeczkę inaczej, niemniej szukajmy tych najbardziej naturalnych.

3. Zdjęcie może przedstawiać konia w całości lub zbliżenia np. na odmiany na nogach, na głowie, krawędzie łat u srokaczy, ciapki u tarantów itp.

4. Umieszczamy zdjęcia DOWOLNYCH maści - od tych najzwyklejszych, po nietypowe wzory np. srokatości - każda może się przydać!

5. Nie jest to szczególnie wymagane, ale dobrze by było np. wrzucać dwa, trzy zdjęcia tego samego konia, tyle, że z różnych stron. Aczkolwiek to jest wymóg raczej dla osób, które chcą odwzorować np. jakiegoś znanego, konkretnego konia sportowego.
Jeśli to możliwe, podawajcie przy zdjęciu imię konia, wówczas łatwiejsze będzie znalezienie innych jego zdjęć w internecie :) - dop. Mangalarga


To tyle, jeżeli chodzi o wymagania. Poza tym, dobrze by było także umieszczać w tym temacie wszelkie prośby i pytania dotyczące konkretnych maści, których szukamy, a nie możemy znaleźć dobrych zdjęć. Ruch w temacie pewnie nie będzie duży, ale ja osobiście mam ogromny zbiór końskich zdjęć i chętnie się nimi podzielę. Nie mówiąc już o tym, że może zachęci to więcej osób do przemalowywania modeli. :)

Jeżeli uznacie temat za przydatny, to jeszcze dzisiaj wrzucę pierwszą porcję zdjęć.

Pozwoliłam sobie dodać co nieco ;) - Mangalarga
Ostatnio edytowano 22 sie 2012, o 13:23 przez Nieleka, łącznie edytowano 4 razy
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 1 lip 2012, o 20:24

Nieleka napisał(a):Nie mówiąc już o tym, że może zachęci to więcej osób do przemalowywania modeli.

Mam ochotę Cię wyściskać za te słowa :D

Ja również mam masę zdjęć na dysku, chętnie się podzielę, o ile znajdę je znów w necie ;)

[ Dodano: 2012-07-01, 21:26 ]
Przykleiłam temat, żeby był w widocznym miejscu.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 1 lip 2012, o 20:50

Ja również mam masę zdjęć na dysku, chętnie się podzielę, o ile znajdę je znów w necie


Dlatego ja, oprócz zapchanego dysku, mam pełno zakładek w wyszukiwarce. :D
Ostatnio edytowano 2 lip 2012, o 20:19 przez Nieleka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 1 lip 2012, o 20:52

¦wietny pomysł. Sama mam folder ze zdjęciami znalezionymi w necie, które mogą mi posłużyć przy malowaniu.

Być może poza wrzucaniem zdjęć można by też zgłaszać zapotrzebowanie na konkretne zdjęcie, np paskowania kopyt z bliska albo szczegóły oczu. W stajni bywam prawie codziennie, więc nie byłoby problemu ze zdjęciami z realu.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 1 lip 2012, o 22:21

@NAF: ja byłabym szczególnie wdzięczna, jeżeli masz możliwość, za zdjęcia jasnych, nienapigmentowanych kopyt. Moja klacz ma jedno, ale dobrze by było mieć kilka "wzorów".

W zamian za to mogę się odwdzięczyć serią zdjęć naszej szetlandki - o tej porze roku ma fajną grzywę w różnych odcieniach brązu. ;)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 


Powrót do Konie - umaszczenia i detale anatomiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron