Safari Ltd. - nowości 2013

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Safari Ltd. - nowości 2013

Postprzez Aon-Adharcach » 27 wrz 2012, o 21:23

Pojawił się mini katalog Safari Ltd. zawierający przyszłoroczne nowości. W przeciwieństwie do roku 2012, tym razem jest aż 5 koniowatych modeli - jak na tą firmę to całkiem sporo (ich priorytetem są zwierzęta dzikie i prehistoryczne).


seria Winner's Circle

150405 lipican, ogier
Obrazek
Obrazek
Obrazek

150505 Palomino, klacz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

150605 Palomino, źrebię
Obrazek
Obrazek
Obrazek

150705 perszeron, wałach
Obrazek
Obrazek
Obrazek


seria Mythical Realms

802329 Arejon
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla ciekawych, link do pełnego katalogu z nowościami (ale proszę o nie dyskutowanie nt. pozostałych modeli ;) ) - http://www.safariltd.com/pdfs/2013/SAFA ... W_2013.pdf

Moja opinia - Winner's Circle bez rewelacji. Klacz jest pomniejszoną wersją Palomino z wycofanej już serii Blue Ribbon Collectibles.
Za to Arejon - miodzio! Bardzo podoba mi się pomysł "mrocznego" pegaza. Tylko trochę mu spaprali okolice kolana - ale to się naprawi 8-)

EDIT: Właśnie doczytałam, że Arejon jest postacią z mitologii greckiej, synem Posejdona i Demeter (którzy na jakiś czas zamienili się w konie), przez pewien czas był wierzchowcem Heraklesa.
[Może kiedyś zrobią Sleipnira :hihi: ]
Ostatnio edytowano 5 gru 2012, o 18:55 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 28 wrz 2012, o 13:31

To dlatego jest na jednej stronie z Herkulesem (czyli Heraklesem w mitologii greckiej) ;)
Bardzo mi się ten model podoba. Miałam już nie kupować Safari, ale na niego się skuszę.
Pozostałe modele bez rewelacji, chociaż coś mnie ciągnie do lipicana.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez dorotheah » 28 wrz 2012, o 14:14

150405 lipican, ogier
Też mi przypomina któregoś konia (kłodą hanowera, a szyją SF z serii Blue Ribbon?, a może tego irlandzkiego w kantarze). A może to tylko kwestia stylu tego samego autora. Jak zawsze u konia safari -zbyt kanciaty, nóg można się czepiać, małej głowy itp. Ale ma bardzo dobrą i harmonijną górną linię (zad-grzbiet-szyja). I za to oraz śnieżnobiałą maść (kopyta do poprawki). Kiedyś chętnie go nabędę.

150505 Palomino, klacz
Bardzo się cieszę, z pomniejszenia tego modelu. Chodził mi po głowie (razem z świetnym Tinkerem, i słabszym SF), jednak skala (i cena w stosunku do jakości) mnie odpychała.

150605 Palomino, źrebię. A gdzie tam palomino? Góra i dół (nogi) to jakby to dwa różne konie. Raczej nie dla mnie.

150705 perszeron, wałach Siwy mimo okropnego malowania był ładniejszy. jakby kara maść bardziej uwydatniła niedoskonałości rzeźby. Może na żywo lepiej to wygląda?
Tak czy inaczej mam nadzieję , że w końcu dopadnę ten mold i dam radę go przemalować.

802329 Arejon Pomysł fajny. Głowa charakterna co lubię. Skrzydła ładne. Ale wykonanie konia... Niestety nie zniosłabym modela, z aż tak pojechaną okolicą kolana.
Ale na przeróbki mógłby być superancki.
Zresztą wszystkie te modele po przeróbkach mogły by być bardzo fajne.

Ogólnie- bez szału. Firma daje chyba czas na nabycie innych świetnych modeli koni. Najbardziej lipican mnie kusi i oczywiście Percheron (do przemalowania).
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez kolekcjonerka » 28 wrz 2012, o 14:20

Fanką koni safari nie jestem, ale Arejon robi wrażenie. Kojarzy mi się z testralem - to przez te jego nietoperzowate skrzydła. Tylne nogi są niesamowicie zepsute, ale i tak mi się podoba.
Reszta dorosły choni jest słaba. Ani uroku, ani anatomii. Może na normalnych zdjęciach będą lepsze, bo na tych je zmasakrowali. ¬rebaczek za to jest boski. Te jego oczki... Jest taki słodziutki!
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Haniusia » 28 wrz 2012, o 14:47

kolekcjonerka, mi się też strasznie z testralem kojarzy :p

Nie zbieram Safari i nie zamierzam, ale klacz Palomino nie jest taka zła :3 Ma słodki pyszczek. A nie pomylili się co do tego źrebaka ? Według mnie on pasuje bardziej do tego ogiera Lipicańskiego...
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Aon-Adharcach » 30 wrz 2012, o 18:14

¬rebięta izabelowate rodzą się bardzo jasne (ale nie białe), może to kwestia zdjęcia i model w rzeczywistości będzie kremowy, a nie biały.

Co do Palomino - ja zastanawiam się nad kupnem tej większej klaczy, póki jest jeszcze dostępna. O ile znajdę ją w rozsądnej cenie ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 1 paź 2012, o 15:40

- Z całej stawki przedstawionych modeli jedynie perszeron zwraca moją uwagę ale tylko dlatego że nastawiłem się na zakup siwego ( nie tego pomazanego - znalazłem jeszcze inną wersję na ebay) - generalnie bardziej podobają mi się niektóre ( dokładnie sześć ) z modeli ubiegłorocznych . :-/
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 1 paź 2012, o 22:46

:shock: A jaką wersję znalazłeś? Jest siwy i nie pomazany? A może to custom?
To mnie zaciekawiłeś.

---
Kurka jak tak myślę, to coś mi się kojarzy, że widziałam real fotę jakiegoś ładnego siwego percherona. Ale zastanawiam się czy to nie była przeróbka.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 5 paź 2012, o 17:22

- Na ebay.pl znalazłem sporo ogłoszeń w tym kilka z wymienionym perszeronem - jest siwy jabłkowity , ten pomazany występuje z reguły w zestawach z innym modelem ( wychodzi taniej no i można się skusić , nieopatrznie wchodząc na " minę ") , wydrukowałem go w powiększeniu na całej kartce A4 , wygląda całkiem przyzwoicie i z całą pewnościom jest regularnym modelem. ;)
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 5 paź 2012, o 22:10

Dzięki za info. w sumie nigdy , aż tak dokładnie nie czytałam wypowiedzi, przy fotach felernego siwka, a może tam było jakieś wyjaśnienie. Fajnie, że rozkminiłeś temat. Na jasnego siwka może za jakiś czas się skuszę. Pewnie i tak go potem przerobię, ale nim do tego dojdzie, wolałabym by przyzwoicie wyglądał.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez we-runcia » 8 lis 2012, o 19:24

Ładny jest wałach perszeron . A polomino to źrebie , raczej nie wydaje mi się żeby było "kremowe" myślę że będzie po prostu białe
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aon-Adharcach » 10 lis 2012, o 22:02

kolekcjonerka napisał(a):Fanką koni safari nie jestem, ale Arejon robi wrażenie. Kojarzy mi się z testralem - to przez te jego nietoperzowate skrzydła. Tylne nogi są niesamowicie zepsute, ale i tak mi się podoba.

A ja właśnie sobie wymyśliłam, że kupię dwa Arejony :> - jednemu poprawię tą nogę (nogi?) i zrobię z niego coś w rodzaju konia-demona, a drugiego przerobię na moje wyobrażenie testrala (choć będzie z tym naprawdę sporo dłubaniny). Mam tylko nadzieję, że nie będzie miał innych poważniejszych błędów poza tą nieszczęsną nogą (lub nogami).
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 5 gru 2012, o 18:57

Podmieniłam zdjęcia na oficjalne, przy okazji dodałam fotki z innych perspektyw.

Niestety, Arejon ma skopane obie tylne nogi. Będzie wymagał sporej ilości poprawek, ale myślę, że będzie wart zachodu :)
Reszta wciąż mnie nie zachwyca ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 5 gru 2012, o 20:50

Reszta ujdzie w tłumie, ale Arejon... Z założenia mitologicznych i fantastycznych zwierząt nie zbieram (no, może smoki mnie przyciągają, ale pegazy i jednorożce - nie. zazwyczaj są w beznadziejnym molowaniu, np. jednorożce schleicha z motywami roślinnymi), ale to jest figurka, dla której mogłabym złamać moje zasady. Nawet jeśli tylne nogi nie posiadają jakiejkolwiek anatomi :-/ Nie liczy się anatomia, tylko urok, którego ta figurka posiada nawet w nadmiarze.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Haniusia » 8 gru 2012, o 11:37

Klacz Palomino ma taki cudowny pyszczek od przodu *-* Coraz bardziej mi sie ona podoba...
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Safari Ltd.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron