Safari - o firmie

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Safari - o firmie

Postprzez dorotheah » 29 lip 2012, o 03:16

Nie mamy jeszcze ogólnego tematu o firmie Safari Ltd. produkującej figurki koni. Osobiście bardzo lubię tę firmę za wybrane modele, więc zakładam temat do przybliżenia firmy i ogólnych rozważań o produkowanych przez nią figurkach koni :)

Safari Ltd. to firma, z siedzibą w Miami na Florydzie USA, od lat osiemdziesiątych produkująca repliki zwierząt, w tym koni, cieszące się sporym uznaniem wśród kolekcjonerów oraz u najmłodszych. Modele wykonane są z tworzywa bardzo zbliżonego jakością do tworzywa figurek Schleich (bezpiecznego dla dzieci). Konie produkowane były do nie dawna w dwóch skalach:
- Winner's Circle - zbliżone do koni skali Schleich (minimalnie mniejsze)
- Blue Ribbon - zbliżone do koni w skali Classic Breyera.
W tym roku zaprzestano produkcji koni w większej skali.

Strona firmy:
http://www.safariltd.com/

Modele Safari, mają spory urok, niektóre całkiem fajnie pokazują cechy charakterystyczne danej rasy, mimo wielu niedoskonałości, jak choćby zbyt geometrycznych kształtów, za ostrych rys pyszczków i ganaszy, często za małych głów, czy zbyt prostego malowania, a u wielu starszych modeli nieco karykaturalno- bajkowego przerysowania (andaluz, lipican). Nowsze modele mają już całkiem niezłe proporcje i dość dobre nogi.

Malowanie pod kątem artystycznym jest słabą strona firmy (do jakości farb nie mam zarzutów).

Obecnie figurki Safari Ltd. są nie dostępne w regularnej sprzedaży w Polsce. Czasami można znaleźć niektóre starsze modele w polskich serwisach aukcyjnych.

Więcej informacji o firmie znajdziecie tutaj:
http://www.modelhorseguide.com/articles ... horses.htm

Przykładowe modele:
Obrazek
Gypsy Vanner Blue Ribbon (już ciężko dostępny)
I konie z serii Winner's Circle :
Obrazek
Haflinger

Obrazek
Lusitiano

Obrazek
Percheron

Obrazek
Island

Obrazek
Rocky Mountain Stallion

Obrazek
Saddlebred

Jeśli ktoś znalazł jakaś stronę, gdzie są pokazane wszystkie konie safari wraz z numerami katalogowymi i informacjami o latach produkcji, proszę o link.

Zapraszam też do galerii zdjęć moich "Safarzaków":
http://dorotheahhh.blogspot.com/search/ ... FARI%20LTD.
I w związku z nabyciem kilku nowych koni Safari zapraszam do przejrzenia opisów i fot:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/07 ... i-ltd.html
[/list]
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 31 lip 2012, o 13:19

Bardzo lubię Safari. Co prawda niektóre ich modele sprawiają wrażenie zbyt kanciastych, jest w nich coś takiego, co sprawia, że mogę patrzeć na nie godzinami.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 31 lip 2012, o 22:21

- Bardzo podoba mi się Perszeron ( chyba będę go szukał )

Na forum staramy się używać polskiego nazwenictwa ;)
Ostatnio edytowano 31 lip 2012, o 23:35 przez krysiek1108, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 31 lip 2012, o 23:11

Kiedyś też planuje go nabyć. Jest cudny, chyba najlepszy seryjny perszeron w tej skali, choć na żywo jego malowanie jest fatalne (zamiast siwej jabłkowitej jest szara pomazana).
http://multimedia.collectorsquest.com/i ... 1285417688
Ale mimo to jest wspaniały sylwetką. Bardzo mi się podoba pomysł z wstążeczkami.

Kupić można go tylko za granicą, lub na eBay, czy w sklepach zagranicznych np. przez MPV, czy Utterlyhorses.

Mi marzy się jeszcze haflingerek, lusitiano i kilka innych :)

Inne modele safari ltd.
Arabek z wieńcem (w nowej wersji jest zdejmowany )
Obrazek
Dresażowa para James auf Dancing Bells
Obrazek

Audrey auf Streaming Light Set
Obrazek
http://multimedia.collectorsquest.com/i ... 1285417903
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 16 sie 2012, o 14:08

- Przejrzałem oferty na eBay , szczególnie pod kątem perszerona - okazuje się że jest jeszcze malowanie bardziej jabłkowite(żadna rewelacja ale zawsze trochę ciekawsze ), spodobał mi się również gniady ogier szair , no i modele z poprzedniego posta.Teraz czekam na wyjazd kolegi do Niemiec - obiecał przyjąć zamówienie.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 16 sie 2012, o 14:33

Jeśli chodzi o któregoś z tych:
Obrazek Obrazek
to są to Clydesdale (ten drugi to starszy model, ale wciąż produkowany).

Shire jest kary :)
Obrazek
_______________

Co prawda firma zlikwidowała linię większych koni Blue Ribbon Collectibles, ale został jeszcze jeden koń w skali 1:12 - klacz Irish Draught z serii Barnyard Buddies:
Obrazek

Szczerze mówiąc zaczęłam się zastanawiać nad jej kupnem (byłaby bazą pod customa), ale nigdzie nie ma niefirmowych fotek :/
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 16 sie 2012, o 18:39

- Po lekturze oferowanych modeli Safari na eBay byłem tak podekscytowany że oczywiście pokręciłem umaszczenie ogiera szajra co wcale nie zmienia faktu że jest godny zainteresowania.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 17 lip 2013, o 14:14

Dziś się trochę zawiodłam perszeronem Safari. Sam koń gdyby nie to że się kiwa jak krzesło z krótszą nogą był by spoko. Ale to malowanie. Pożal się Boże... Sami zobaczcie:
Obrazek
Obrazek
Malowanie oczywiście dla mnie nie ma problemu, ale jak ktoś nie zamierza przerabiać to niech uważa, albo pokusi się o karą wersję modelu.
+ jeszcze ma wyrzeźbione podkowy ale nie pomalowane.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez kaskagren » 17 lip 2013, o 14:25

Metalfish, z tymi podkowami safarzaków to już tak jest, mój folblut też ma wyrzeźbione podkowy, ale w orginalnym malowaniu miał niepomalowane ;)
Zdaje mi się, że już gdzieś był przerabiany temat tragicznych jabłek i ogólnie malowania u tego perszerona, czy może mi się wydaje? A może na czyimś blogu...?
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 18 lip 2013, o 12:55

Swego czasu marzył mi się ten model i to właśnie w siwej wersji... Ale co znajdę jego real fotki w sieci i im więcej je oglądam, tym bardziej koń mnie do siebie zniechęca. Straszne są te... jabłka? ._. Więc nawet jakbym już miała go kiedyś kupować, to tylko karego. Ale jak na razie całkiem przeszła mi na niego ochota.
Co do podków, nie każdy safarzak ma niepomalowane. Moja morganka ma normalne, srebrne podkowy. ;)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 23 sie 2013, o 11:44

Malowanie Perszerona jest okropne :-/ . Ja największą chrapkę mam na klacz Abaco Barb. Podoba mi się jej maść :P . Niczego sobie jest też nowa klacz Palomino :D .
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez we-runcia » 23 sie 2013, o 13:23

No cóż , bardziej podobał mi się siwy ale po tym co zobaczyłam chyba wolę go w wersji karej ...
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dorotheah » 25 sie 2013, o 17:15

Już kiedyś natknęłam się na reeal foty tego percherona i byl niemal identycznie wykończony- dlatego wstrzymałam się od jego zakupu ! A teraz im czesciej go ogladam tym bardziej utwierdzam się, że mimo jego olbrzymiego wręcz uroku, jednak postaram sie go nie kupować, bo ma za dużo niedociągnięc budowy(ogólnej rzeźby) .
Metalfish przemalujesz go?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Gość » 25 sie 2013, o 17:44

Ha! Jestem w trakcie tylko chciałam mu zrobić jabłka nową metodą. Wszystko fajnie wyszło same jabłka też tylko mu kształt tych jabłek spaprałam. W poniedziałek go będę na nowo robić, dam foty od razu jak skończę.
RANDOM_AVATAR
Gość
 


Powrót do Safari Ltd.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron