Nowości Safari Ltd. 2016

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lis 2015, o 14:38

Wieści póki co nieoficjalne, choć zdjęcia pochodzą z katalogu.

Zdjęcia pochodzą z forum STS:

dwa mustangi oraz dwa trakeny:
Obrazek

hipogryf (daję, bo to w końcu pół-koń :lol: )
Obrazek

Co do koni - najwyraźniej zmienili rzeźbiarza, bo styl różni się od dotychczasowych. Choć przyznaję, że nie zachwycają, ot, takie tam koniki (szczególnie srokacz ma trochę dziwną pozę, reszta ujdzie). Może na innych zdjęciach zyskają.

A hipogryf, choć lekko kreskówkowy, to nawet mi się podoba :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez CzekoladaRx » 13 lis 2015, o 15:41

Hipogryf ok, ale za mało konia. Za to ogierki CHCEM.
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Valhalla » 14 lis 2015, o 10:43

Trakenka wygląda dość interesująco. Ogólnie reszta przyszłorocznych modeli koni zyskały moją sympatię- mają takie delikatne i troszkę bajkowe linie. Przez tę swoją niedoskonałość wyglądają bardzo uroczo i aż chce się je mieć na półce (oczywiście z dala od bardzo realistycznych modeli) ;)
Jak już wspomniałam wcześniej najbardziej do gustu przypadła mi trakenka, która kojarzy mi się z końmi z pokazów hodowlanych. Tylko źrebaka brakuje ;)
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lis 2015, o 11:16

Valhalla napisał(a):Jak już wspomniałam wcześniej najbardziej do gustu przypadła mi trakenka, która kojarzy mi się z końmi z pokazów hodowlanych. Tylko źrebaka brakuje ;)

Ja też coraz bardziej się do niej przekonuję. I liczę trochę, że jednak nie będzie mocno odstawać stylem np. od Collecty ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez dorotheah » 14 lis 2015, o 13:57

Ja wygrzebałam i jeszcze taka fotę
Obrazek
Mnie zastanawia hanowerka i trakenka- detale nie porywają ale pozy i typ klaczy są fajne. Ogier hanowera powinien być super na przeróbki poza tragicznym ogonem dziwnym pyskiem przyciiąga niespotykana dynamiką ruchu w tej skali.
Co do rzeżbiarza- na pewno go zmieniono? Ja mam wrażenie, że te konie zrobili dwaj rózni artyści- są tak różne poziomem wykonania. Czekam na foty katalogowe z nieskrzywioną perspektywą, bo ciekawa jestem klaczek.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lis 2015, o 15:14

dorotheah napisał(a):Co do rzeżbiarza- na pewno go zmieniono? Ja mam wrażenie, że te konie zrobili dwaj rózni artyści- są tak różne poziomem wykonania.

Na pewno jest wyraźna różnica między modelami na przyszły rok a zeszłorocznymi (bo w tym roku firma nie dała żadnych nowych koni). Oficjalnie raczej się tego nie dowiemy w przypadku Safari. Chyba że ktoś sie przyzna do tych nowych modeli ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez dorotheah » 14 lis 2015, o 18:23

Tak czy inaczej nie jest za dobrze- dla mnie te konie poza hanowerami i trakenką sa duzo slabsze....
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Raven » 14 lis 2015, o 21:04

Faktycznie jest nie najlepiej, jakoś też z wyglądu mi nie podeszły, wyglądają tak "zabawkowo". A ogon ogiera hanowerskiego mnie prawie rozbawił, wygląda jak patyk, to moje zdanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Raven
Hobbysta
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 cze 2015, o 08:20
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Ana » 15 lis 2015, o 14:40

Zgadzam sie z Wami, generalnie te konie troche przestylizowane się wydają i anatomicznie raczej sporo błędów. Ale klacz Hanowerska wydaje sie ciekawa. Interesujące jest również to że Safari nagle zrobiło prawie same Europejskie rasy, to nietypowe dla tej firmy raczej :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Aon-Adharcach » 3 gru 2015, o 21:59

Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez CzekoladaRx » 3 gru 2015, o 22:32

Niestety większość proporcje gdzieś zgubiła. No i te pyski...Safarzaki zawsze były kanciaste, ale teraz to już przesada!
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Ana » 4 gru 2015, o 10:48

Po zobaczeniu większych fotek mam o wiele gorsze wrażenie odnośnie tych koni. Niestety nic dla mnie, wydaje mi się że kiedyś Safari robiło lepsze konie. Te są przestylizowane i nieproporcjonalne, właściwie ani jeden nie zapowiada się dla mnie jako przekonująca figurka. Malowanie im też nie pomaga-kopyta u koni z odmianami zostawili całkiem białe, tak samo u siwego konia. Głowy jakieś mało końskie. A poza tym niektóre maści wydaja się niezidentyfikowane. Ogier Trakeński wygląda na czerwonobułanego (?) a klacz Hanower to już nie wiem.
Natomiast jako śmieszne zabawki myślę że zdadzą egzamin, prawdopodobnie będą dobrze wyglądac z figurkami z filmów disneya itp. bo są takie bajkowe z wyglądu.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Amalltea » 4 gru 2015, o 13:09

Zgadzam się z przedmówczyniami :) Figurki są stro razy gorsze, niż były wcześniej, teraz wyglądają, jakby je ktoś dłutem rzeźbił, nie wyszlifował a tylko niechlujnie pomalował. Dla mnie, zdecydowanie na nie, a szkoda, bo wcześniejsze były lepsze.
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Rarity » 30 cze 2016, o 09:25

Wie ktoś czy te nowości już dotarły do Polski?
Obrazek
Zapraszam :)
Avatar użytkownika
Rarity
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 00:58
Lokalizacja: Leszno
Posiada modeli: 123

Re: Nowości Safari Ltd. 2016

Postprzez Rarity » 30 cze 2016, o 16:25

Niestety nie wszystkie, też widziałam na figurkiswiata, ale mi chodzi o hanowerkę i hipogryfa, a ich nigdzie nie widzę w Polsce
Obrazek
Zapraszam :)
Avatar użytkownika
Rarity
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 00:58
Lokalizacja: Leszno
Posiada modeli: 123


Powrót do Safari Ltd.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron