Kłódki do przeszkód

Czyli jak krok po kroku wykonać akcesoria.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Kłódki do przeszkód

Postprzez Aon-Adharcach » 9 sty 2013, o 21:45

Poniższy tekst jest autorstwa NAF, oryginalny post znajduje się tutaj: *klik*
_______________

Tutorial to za dużo powiedziane ( i za dużo odpowiedzialności), ale stojaki z trzecią parą kłódek właśnie schną, więc mogę opisać, co i jak robiłam. Ekhm, to do dzieła:


Potrzebna narzędzia - kalkulator do przeliczania wymiarów na odpowiednią skalę, srebrna tekturka, linijka (polecam aluminiową, plastikowe się niszczą i ciężko jest po jakimś czasie uzyskać prostą linię), zszywki, nożyczki, klej, rylec (coś ostrego), podkładka do cięcia i klejenia, nożyce tnące i wykałaczka (do usuwania nadmiaru kleju).
Obrazek

Zaplanowane wymiary odcisnęłam na tekturce rylcem (unikam śladów ołówka), wycięłam
Obrazek

zagięłam część do wieszania wzdłuż zaznaczonej wcześniej linii, a część nośną wygięłam na patyczku, żeby była okrągła.
Obrazek

Dla usztywnienia konstrukcji od tyłu przykleiłam kątownik (przycięta zszywka). Klejem przejechałam też spód i krawędzie kłódki, dla usztywnienia tekturki.
Obrazek

Gotową kłódkę przykleiłam do stojaka (do precyzyjnego klejenia, gdzie może być potrzebne trochę czasu przed związaniem kleju do poprawienie miejsca sklejenia, polecam kleje w żelu).
Obrazek

Sam stojak to listewka modelarska, jeden długi kawałek i cztery krótkie, sklejone i pomalowane. Ze względu na skalę i kruchość całości od spodu przykleiłam podkładkę z tekturki w kształcie krzyża, bo małe kawałki podstawy łatwo się odłamywały.

Mam nadzieję, że mój opis się Wam przyda.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez AroniaSchleich » 15 maja 2014, o 19:43

Bardzo pomocna instrukcja :)
RANDOM_AVATAR
AroniaSchleich
Początkujący zbieracz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 21:47
Lokalizacja: Krotoszyn
Posiada modeli: 12


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron