Poduszki kolanowe

Czyli jak krok po kroku wykonać akcesoria.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Poduszki kolanowe

Postprzez Bergula » 16 cze 2017, o 19:01

Chciałabym pokazać Wam mój sposób na tworzenie poduszek kolanowych. Nie jest on nie wiadomo jak profesjonalny,ale myślę,że może się przydać. Został także opublikowany na moim blogu :)

1.Będziemy potrzebować wykroju tybinki.

Obrazek

2.Następnie na wykroju tybinki rysujemy kształt poduszki kolanowej. Może być to zwykły klasyczny łuk,lub poduszka zwężana na dole i rozszerzona na górze.

Obrazek

3.Z jednej strony wykroju odcinamy poduszkę,aby uzyskać jedynie sam jej kształt.

Obrazek

4.Za pomocą taśmy przyklejamy wykrój poduszki do filcu (musi być gruby) i wycinamy. W ten sposób uzyskaliśmy wypełnienie naszej poduszki.

Obrazek

Obrazek

5.Następnie z obydwóch stron wypełnienia naklejamy skórę. Jedna będzie obiciem
zewnętrznym,druga tym pod spodem.

Obrazek

6.Kolejnie skośną wykałaczką,prostokątnym nożykiem,lub paznokciem górne obicie przyklejamy do dolnego,tworząc tym samym wypukłą poduszkę.

Obrazek

7.Powtarzamy wokół całego wypełnienia dokładnie dociskając zewnętrzną skórę do filcu i skóry spodniej.

Obrazek

8.Jeżeli cała nasza poduszka jest już "obita" skórą ,czas odciąć skórzany nadmiar.
Odcinamy tylko przedni nadmiar skóry

Obrazek

9.Poduszkę przyklejamy do tybinki nadmiarem tylnej skóry,aby ona sama wciąż pozostała wypukła względem reszty tybinki.

Obrazek

10.Powtarzamy z drugiej strony i gotowe!

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Bergula
Hobbysta
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 20:30
Lokalizacja: Opolskie

Re: Poduszki kolanowe

Postprzez ikulina » 19 cze 2017, o 18:42

Jak już pisałam na Twoim blogu, świetny tutorial, w przyszłości na pewno skorzystam :)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron