Schleich 2015

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Clevelka » 17 paź 2014, o 21:05

No to jak tak się będzie polepszać co roczek to może będą takie jak te schleichy kiedyś (najlepsze były konie chyba w 2011 i 2009). Nabędę zapewne całą rodzinkę, ze wszystkich najgorszy jest źrebak(łeb ma bardzo podobny do fiorda) i nie widać w nim takiej poprawy jak w dorosłych.
Czekam niecierpliwie aż udostępnią kolejne, może będą jakieś inne rasy niż te same w kółko (?).
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Clevelka » 17 paź 2014, o 21:06

No to jak tak się będzie polepszać co roczek to może będą takie jak te schleichy kiedyś (najlepsze były konie chyba w 2011 i 2009). Nabędę zapewne całą rodzinkę, ze wszystkich najgorszy jest źrebak(łeb ma bardzo podobny do fiorda) i nie widać w nim takiej poprawy jak w dorosłych.
Czekam niecierpliwie aż udostępnią kolejne, może będą jakieś inne rasy niż te same w kółko (?).
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Clevelka » 17 paź 2014, o 21:07

No to jak tak się będzie polepszać co roczek to może będą takie jak te schleichy kiedyś (najlepsze były konie chyba w 2011 i 2009). Nabędę zapewne całą rodzinkę, ze wszystkich najgorszy jest źrebak(łeb ma bardzo podobny do fiorda) i nie widać w nim takiej poprawy jak w dorosłych.
Czekam niecierpliwie aż udostępnią kolejne, może będą jakieś inne rasy niż te same w kółko (?).
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Aon-Adharcach » 17 paź 2014, o 22:39

Dark Pegasus napisał(a):Capricorn ... mini szetlandy to zupełnie inna rasa - one są mniej więcej jak falabella - czasem ciut wyższe takie drobne kulki :)

Nie, to jest ta sama rasa, tylko niższy typ - mają jedną księge stadną ;) Nie wiem, czy w UK wyodrębnia się mini szetlandy, musiałabym sprawdzić.

Ale faktem jest, że szczególnie w zimowej sierści wyglądają jak maskotki :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 19 paź 2014, o 12:55

Wow, naprawdę nieźle. Rodzinka szetlandów może i mnie nie chwyciła, ale reszta... Nie jest idealnie, ale naprawdę widać poprawę. Patrzę, że Schleich na dobre zaczął bawić się w wydawanie jednego "moldu" w różnych malowaniach, ale w sumie Breyer robi to od zawsze i nikt nie narzeka. :P Tyle że na przykład taki ogier Tinker podobał mi się dużo bardziej w starej wersji, wydawał się taki fajnie zabrudzony, naturalniejszy. :P

Najbardziej z nich wszystkich podoba mi się klacz Tinker (wieeele zyskała na tej fotce katalogowej i bardzo podoba mi się jej maść), ten gniadodereszowaty, zimnokrwisty przystojniak :mrgreen:, źrebak na prawo od niego no i pinciak z rozwianą grzywą z kolejnego postu. Ciekawie prezentuje się też Curly Horse (bo chyba tak to się zwie :P) i TWH w jeleniej maści, choć chyba mimo wszystko wolę oryginał.
Ale w sumie naprawdę [prawie] wszystkie są ciekawe i udane, chwilami tylko malowanie boli, np. u nowej wersji klaczy Pinto (sądząc po krawędziach łat, historia może się powtórzyć...).

Cieszę się, że Schleich powoli staje na nogi. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Lila2006 » 19 paź 2014, o 13:00

No, no, no. Nawet mi się ze trzy podobają. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 19 paź 2014, o 14:23

Mi się bardzo podoba Arden, (mimo dziwnych oczu) Pinto ogier ma ładną pozę, choć ta grzywa trochę taka sobie. :) Ogólnie bardzo duża poprawa w porównaniu do poprzedniego roku! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Akami » 19 paź 2014, o 14:47

Arden, jeśli będzie wyglądał tak jak na katalogowym, będzie mój. :D
Chociaż chyba nie tylko on do mnie trafi, bo modele są fajne. :)
RANDOM_AVATAR
Akami
Początkujący zbieracz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 09:56

Postprzez Lila2006 » 19 paź 2014, o 16:29

Ja bym w Schleichach zniosła nawet te wszystkie niedoskonałości rzeźby i koślawe nogi, ale nie mogę znieść właśnie głów. Mają dziwne, nie końskie oczy i za szerokie chrapy.
Ale to jest oczywiście moje subiektywne odczucie. Ja jednak lubię u koni wąskie głowy, takie walentynowe czy Hojrisowe. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 19 paź 2014, o 17:02

Lila, to co mówisz nie jest subiektywnym odczuciem tylko zwyczajnie obiektywną kwestią proporcji. Schleich ma pozmieniane proporcje, zwłaszcza jeżeli chodzi o budowe głowy: za duże oczy (powiększone o ponad 150%) i kształt pyska bez charakterystycznego dla koni zwężenia w kierunku chrap, co sprawia że głowa przybiera prostokątny kształt (patrząc z przodu) powinna mieć natomiast kształt bardziej jak diament (góra szersza dół węższy). Jest to kwestia albo narzuconej rzeźbiarzom stylizacji (celowego upodabniania do pluszaków) albo pewnego zaniedbania. Też z tego powodu nie często kupuję schleichy. Ale generalnie kucykom jakoś to jeszcze pasuje. Arden ma natomiast tak fajną resztę ciała że tą głowę chyba przeboleję. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez rzekotka » 19 paź 2014, o 18:12

Tinkerka i Arden są genialne, na pewno trafią do mojej stajni :mrgreen: Frędzelków chyba także nie zdołam sobie odpuścić, a co! Mimo, iż nie znam się na anatomii, to niestety muszę przyznać, że nogi Islandki są okropne... Bardziej przypominają kolumny niż kopyta :lol: U Pintoszka nie podoba mi się grzywa, ogon i cały łeb. Mam nadzieję, że na żywo nie będzie budził u mnie tak sprzecznych uczuć. Reszta nawet ujdzie, ale zdziwiło mnie, że wydali te same moldy. Zdaję sobie sprawę, że wiele firm robi tak od dawna, ale u Schleich'a mnie to początkowo zszokowało. Reasumując widać dużą poprawę, cieszy mnie to bardzo.

Btw, czwartkowe plany Schleich'a co do regularnego pokazywania nowości chyba się pokrzyżowały :lol:

EDIT: Lista wycofanych koni na 2015 rok:
13295 ¬rebię Tinker
13279 Klacz Tinker
13625 Ogier Tinker
13617 Klacz Knabstrupper
13689 Ogier Knabstrupper
13699 ¬rebię Haflinger
13631 Ogier Tennessee Walker
13715 Roczniak Tennessee Walker
13738 ¬rebię Lipizzaner
13739 Ogier Kuc Fell
13616 Ogier Pinto
13696 Klacz Pinto
13708 Klacz Kuc Islandzki

Jestem zdziwiona co do wyboru kilku modeli. Niektóre przecież niedawno co wyszły.
Avatar użytkownika
rzekotka
Hobbysta
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Aon-Adharcach » 19 paź 2014, o 21:08

rzekotka, wycofane omawiamy osobno, zaraz skopiuję tą listę do nowego tematu ;)

Jestem nawet pozytywnie zaskoczona! Galopujący tarant (knabstrup?), srokacz i ardeny zapowiadają się najciekawiej jak dotąd. Na pewno będa miały niedociągnięcia, jak wspomniała Ana, ale przynajmniej nie wyglądają już jak kaleki. Ergo, coś się poprawia w koniach Schleicha i nie ukrywam, że mnie to cieszy :D
Po cichu liczę na jakieś fajne nowe bydło domowe (Schleich tu trzyma dość równy, dobry poziom), bo zaczynam się wkręcać również w rasy bydła :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Julia » 20 paź 2014, o 06:50

Mangalarga, bydło jest na 1 str tego dojcz wątku, tylko zdj w linkach ;)

Albo mi się wydaje albo na forum MPV pisze, że te mini szetlandy ten dębujący to klacz, a z zaplecioną grzywą ogier o.O
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Valhalla » 20 paź 2014, o 07:17

Julia, przyjrzyj się zdjęciom, to pozbędziesz się wszelkich wątpliwości ;).

Jestem pozytywnie zaskoczona jedynie mini-szetlandami, które jako jedyne wywarły na mnie jakieś wrażenie. Reszta ma jakiś potencjał, ale jedynie na drastyczne przeróbki ;).
Czekam na jakieś wieści o akcesoriach na przyszły rok.
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez Kari » 20 paź 2014, o 11:14

Ardeny, galopujący pinciak i islander BęD¡ MOJE!!!!! >:D
Nie... NO jest poprawa! Pojawił się ogromny promień nadziei.

Widzicie te wstążki i kokardki?
JA TEŻ NIE :mrgreen: :mrgreen:
hahahaha
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Schleich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron