Schleich 2014

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kaskagren » 15 gru 2013, o 11:44

1. Szetlandka beznadziejna. Tak nie-szczegółowych nóg dawno nie widziałam.
2. Szetland po staremu, ale jakiś i tak brzydszy się wydaje.
3. ¬rebak mniej słodki niż na katalogowym, nóżki równie pokraczne jak u mamusi. Ale on to jeszcze ujdzie...
4. Mały traken mi się od początku nie podobał i tak zostało.
5. Fiordka nawet słodka, ale kurcze, zróbcie coś z tymi nogami!
6. ¬reb taki sobie. Zdaje mi się, czy ma trochę przymały pysk?
7. Ogier ujdzie, ale jego pysk przypomina mi... buldoga? Taki płaski jakiś.
8. Fryzka... szkoda gadać.
9. Arabka zbyt słodziaśna. Nie wiem czy dało by się z niej zrobić coś znośnego.
10. ¬rebak ma + za energiczną pozę, ale i tak coś mi nie pasuje.
11. Wałach falabella... taki w kit, nieszczególny.
12. Traken mi nie pasuje.
13. ¬rebię tak samo.
14. Klacz ma dziwne uszy i w ogóle mi się nie podoba.

W sumie tym lepiej, będzie więcej pieniędzy na dobre modele.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Gość » 15 gru 2013, o 12:57

kaskagren, Masz racje co do tych modeli. Najbardziej to chyba u mnie w tym przypadku wejdzie rodzinka fiordów. Ale to dobrze że kasa będzie ponieważ nowe modele Brayer tuż, tuż .... ;D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez we-runcia » 15 gru 2013, o 16:34

Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ardnas » 15 gru 2013, o 16:35

Schleich, czemu mi to robisz? Nie będę już ciągnąć tematu o stoczeniu się firmy i powiem tylko, że jedyny znośny model z tego roku to źrebię szetlandzkie. Reszta jest nie warta uwagi. :-|
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez we-runcia » 15 gru 2013, o 18:21

Ja nic nie kupię :< Chociaż może to i dobrze , bo inne firmy wydają w tym roku dużo ciekawych modeli .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aon-Adharcach » 17 gru 2013, o 00:29

Na MPV pojawiły się dobrej jakości zdjecia późniejszych nowości! To lecim raz jeszcze, "koniowate" nowości:

MAJ

70483 Amisi
Obrazek

70484 Lis
Obrazek

70486 Ilaya
Obrazek

70115 rycerze smoka, król na koniu
Obrazek

70119 rycerze gryfa, król na koniu
Obrazek



WRZESIEń

42103 stajnia z akcesoriami
Obrazek

42104 myjka
Obrazek

42105 jedzenie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

42106 ogrodzenie
Obrazek
Obrazek

42110 stajnia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

42111 jeździec turniejowy
Obrazek

42112 jeździec westernowy
Obrazek

42113 jeździec rekreacyjny
Obrazek


Moim okiem:

Amisi - [url=http://static2.wikia.nocookie.net/__cb20120914143531/mlp/pl/images/e/e3/Rainbow_dash_słodka.png]Rainbow Dash![/url] :lol: A tak na serio, koń pod względem rzeźby nawet, nawet, ale wygląda, jakby leciał na zad.
Ilaya - jednoróg ma potencjał przeróbkowy. Skrzydła też są do wykorzystania przy trochę mniejszym modelu (są za małe).
królowie na koniach - konie mają szczupłe nogi! A kary na dodatek cudowne szczotki! Jak będę cierpiała na nadmiar kasy... :D
Dodatki - WOW! Ta stajnia aż mnie kusi! ¦wietna jest. Powaliło mnie też (pozytywnie) jedzenie - kupie, przyda się do dioram!
Jeźdźcy - konie nie są bez wad (szczególnie pęciny bolą...), ale mają potencjał. Nie mówię nie, ale jeźdźcy i tak poszliby do odsprzedania ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 17 gru 2013, o 01:43

Jak jeszcze miałam podgląd jedynie na Amisi, to tylko się zdziwiłam, kiedy ja zdążyłam wejść do tematu z nowościami Bullyland'u. Oo Ten źrebak pegaz wydał mi się nawet uroczy. A z biednej hanowerki najwyraźniej zrobili jakieś złotokopytne dziwadło ze słodziuśnymi, tęczowymi skrzydełkami. :P A jakie wymiarowe! Co najwyżej może nimi powachlować, gdyby zgrzała się po długiej jeździe. :lol: Królowie całkiem nieźli. Dobrze wiedzieć, że chociaż rycerze z roku na rok się nie staczają.

Stajnia naprawdę robi wrażenie, nawet pomimo jakichś tam drobnych dziwactw typu wspomniane okna. Spójrzcie tylko na to, jak misternie wyrzeźbione są te kamienne akcenty, drewniane ściany czy dachówka! Poprzednia stajnia w porównaniu z tą przypomina po prostu zabawkę. Jedzenie też mnie miło zaskoczyło - starannie wyrzeźbione, ale i pomalowane. Podobają mi się te "zabrudzenia" na workach. :P Całość prezentuje się naprawdę realistycznie.

Wracając do stajni, podejrzewam, że gdybym jeszcze kolekcjonowała Schleich'e, to gotowa byłabym zacząć zbierać na nią pieniądze. :lol: Choć pewnie minimalna cena za nią, jakiej możemy się spodziewać, to coś w okolicach 450 zł. :/ Podkreślam - minimalna, a znając życie, realna cena może podaną przeze mnie wartość przekroczyć i o stówkę.

Ten jeździec turniejowy wydaje mi się jakiś... mało turniejowy. Jego strój szybciej przywodzi mi na myśl jeźdźca w czasie wolnym. Ale ujdzie, tak jak i reszta. Choć tak jak Metalfish swego czasu zauważyła, większość nawet nie dotyka stopami do strzemion. :roll: Nowe rzędy jeździeckie nie zachwycają, ale i tragiczne nie są. Natomiast co do koni, najmniej spodobał mi się ten z zestawu western, a najbardziej koń z zestawu rekreacyjnego, którego już na wstępie uznałam za najlepszy model spośród końskich nowości. :wow: Naprawdę wydaje się ładny, aż dziw...
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez kaskagren » 17 gru 2013, o 17:21

W związku z tym, że nie umiem wysnuć tak wyczerpującej wypowiedzi, jak dziewczyny wyżej, powiem tylko, że konik z zestawu rekreacyjnego mi się podoba i chyba jako jedyny zostanie przeze mnie zakupiony :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Carmen » 19 gru 2013, o 15:04

Konik westernowy mój :mrgreen: Muszę mieć, chyba, że tego ''ubranka'' się zdjąć nie da to pomyślę...
Jedzonko też ciekawe, ale mam swoje.
Stajnia naprawdę śliczna, jednak jak pomyślę o cenie to mnie aż głowa zaczyna boleć...
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Capricorn » 19 gru 2013, o 18:34

Mnie się tam podoba, mniej lub więcej, wszystko :mrgreen: Nawet ten unipeg z małymi tęczowymi skrzydełkami :D
Ale raczej nic z tych rzeczy do mnie nie trafi :(
Tylko mam jedno mocne postanowienie - po Nowym Roku na 100% kupuję Fimo - też chcę takie akcesoria :)

EDIT:
Znalazłam "żywe" zdjęcia nowości - w Niemczech już są do kupienia :)
Obrazek
Obrazek
ze strony: http://blog.luckenbachranch.de/

U mnie w mieście nowości 2014 mają być w pierwszej połowie stycznia (firma ma wtedy rozsyłać figurki). Nie mogę się już doczekać, żeby je "pomacać" ;p
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Koniara262 » 19 gru 2013, o 23:26

Capricorn napisał(a):U mnie w mieście nowości 2014 mają być w pierwszej połowie stycznia (firma ma wtedy rozsyłać figurki). Nie mogę się już doczekać, żeby je "pomacać" ;p


Pomacać to chętnie pomacam, ale wątpię, by którakolwiek figurka trafiła na moją półkę... Chociaż ten źrebaczek knabbstrupp nawet nieźle się na tej fotce prezentuje.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Kari » 20 gru 2013, o 17:26

Ja też coś znalazłam:

Obrazek
http://www.modellpferdeforum.de/index.p ... pageNo=147

Niestety, prespektywa trochę nieciekawa, ale coś mi się zdaje, że już za jakiś czas autorka tego tematu (że na MPV) wstawi zdjęcia tych koni w świetnych kantarach lub jakimś rzędzie. Wtedy będzie można je lepiej pooglądać. :D
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Shadow » 20 gru 2013, o 22:50

Z koni niezłe są trzy modele: źrebię szetlandzkie, źrebię knabstruper i może jeszcze fiord z długą grzywą. One wydają mi się najlepsze i jeśli któryś trafi na moją półkę to z tej trójki.

Pegazy z lekka przypominają tęczę, ale wydają się mieć ładnie wyrzeźbione skrzydła.

Królowie chyba trochę poprawili mi humor.Ten kary koń ma śliczne nóżki. Uzbrojenie ładnie się prezentuje tylko ciekawe jak będzie wyglądać na real-fotce.
Król gryfa też jest niezły. Uzbrojenie mniej widowiskowe ale ładne. Czy ten siwek to przypadkiem nie jest ogier fryzyjski? I gdzie obydwaj władcy zgubili strzemiona? Dopiero teraz zauważyłam, że chyba ich brakuje.

Jedzonko to fajny pomysł. Wydaje się starannie wyrzeźbione, czekam na real- fotki. A na te widły i szczotkę to mam ochotę.

Stajnia jest genialna. Oczywiście są wady jak chociażby te okna i drzwi, które wyglądają co najmniej mało realistycznie. Podobają mi się natomiast boksy. Są dosyć przestronne. Te poprzednie stajnie miały je małe. Chętnie bym ją kupiła bo to najlepsze zabudowanie jakie widziałam. Tylko kiedy ja będę miała tyle pieniędzy na zbyciu?

Konie z zestawu rekreacyjnego i westernowego mi się podobają. Jeźdźcy też nie najgorsi. Zestaw na zawodach ma za dużo niebieskiego.

Zastanawiam się jeszcze dlaczego ta wiata nad padokiem do jazdy ma uchylane okna dachowe skoro wiatr dmie z czterech stron świata?

Tak czy inaczej, chyba jest lepiej niż w zeszłym roku.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez krysiek1108 » 20 gru 2013, o 23:39

:( :P - Z tego wszystkiego co widać podoba mi się tylko stajnia ( mogą w niej fajno wyglądać starsze modele które posiadam w kolekcji ), modele koni są zdecydowanie gorsze od swoich poprzedników- fakt że zrobiłem się bardziej krytyczny odkąd większość mojej kolekcji stanowią Breyery, zastanawiam się nawet nad sprzedażą kolekcji Schleichów jednak jest kilka modeli z którymi nie mógłbym się rozstać. Jestem jednak zdania że firma idzie w złym kierunku ( zabawki nie modele ) i ja osobiście rezygnuję z dalszego powiększania kolekcji o modele ( zabawki ) tej firmy.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Capricorn » 21 gru 2013, o 17:59

Shadow, bo ta "wiata" to chyba środkowa część stajni z dachem - można ją wyjąć i wykorzystać inaczej. Z dachem raczej trudno się ustawia konie w boksach ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Schleich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron