Schleich 2014

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Kari » 1 lis 2013, o 11:23

Klacz arabska wydaje mi się najgorsza. :C Ta przednia noga i szyja są okropne. NIe podobają mi się te konie. Ech. Mam nadzieję, że gdy pojawią się zdjecia w realu konie zyskają trochę w moich oczach, ale będzie ciężko. :-/
Schleich, co ty najlepszego robisz?!!!
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Ardnas » 1 lis 2013, o 15:19

Będę szczera... te konie przypominają bardziej kozy niż szlachetne czterokopytne! Anatomia skopana na całej lini. Jedyne dwa modele których powyższe zdanie nie dotyczy to źrebię szetlandzkie i trakeńskie. Te dwa maluchy zapowiadają się ciekawie. Wedle mojej opini nie ma nic złego w warkoczykach, ale żeby pakować je wszędzie gdzie się da ? Schleich upada. Chyba przestawię się na Collectę i Safari :-/
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Aon-Adharcach » 1 lis 2013, o 17:23

Będę szczera... te konie przypominają bardziej kozy niż szlachetne czterokopytne!

Ubliżasz kozom! :lol:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Capricorn » 1 lis 2013, o 19:27

To jest arab? Haha hahaha hahahahahaha, sorry, nie mogę... :wtf:
Wstążki bleeeee
Tak ogólnie, to te konie rzeczywiście przypominają Papo :/ Zabawki, nie figurki kolekcjonerskie.
Ale fjordy przygarnę. Trakeny też mi się podobają, tylko te głowy. Zobaczymy na żywo.
A szetland wałach, to przecież stary mold jest. I to serduszko - faktycznie MLP jak nic! ;)
I te oczy jak u kosmitów! Będą mi się śnić po nocach :mrgreen:
I mają być już w styczniu? Fajnie - można się cały rok zastanawiać, czy je kupić, czy nie ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Koniara262 » 2 lis 2013, o 01:05

Najchętniej napisałabym tylko: ..., ale to nie ma sensu, więc postaram się stworzyć coś "mądrego".
Zacznę od początku - najchętniej też bym te modele wyśmiała, bo są na prawdę nieciekawe, ale tak szczerze, to przykro mi, że tak dobra firma się stoczyła. Pamiętam, kiedy zaczynałam swoją przygodę z figurkami, a nie było to dawno - 3 lata temu, byłam zachwycona ich figurkami, miały świetną rzeźbę jak na tą skalę, malowanie niczego sobie. A z roku na rok zaczynało być coraz gorzej... Przed "wyciekiem" tych fotek miałam jeszcze dużą nadzieję, że jednak wrócą do standardu, niestety, kolejny raz się pomyliłam...
Ok, przejdę do konkretów. Ogólnie figurki (a może lepiej uznać je za zabawki ?) są po prostu brzydkie. No nie mogę inaczej tego nazwać. Jedynie "ze zbyt barwnego tłumu" wyróżnia się dość dobre źrebię arabskie, źrebię szetlandzkie i ogier Fiord. Aczkolwiek i tak tylko szetlandek może znajdzie miejsce na mojej półce, chociaż to jest wątpliwe.
Resztę trudno skomentować. Klacz arabska - mogli jej jeszcze dorobić mega długie rzęsy, różowe podkówki i ogromną kokardę przy ogonie, również w różu. Młodsze dziewczynki może by były zachwycone. U fryzki na prawdę nie rozumiem co ma znaczyć ta wstążka wpleciona w grzywę ? Robienie szetlanda na starym moldzie to kompletnie pójście na tzw. "łatwiznę".
Jak spojrzałam na modele Schleicha z lat 2003, 2004, 2005, 2006... Trudno uwierzyć, że to ta sama firma.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ardnas » 2 lis 2013, o 12:52

Koniara262 napisał(a):Jak spojrzałam na modele Schleicha z lat 2003, 2004, 2005, 2006... Trudno uwierzyć, że to ta sama firma.


Wystarczy tylko popatrzeć na tak lubianą przez wszystkich starą hanowerkę. Był to najpopularniejszy model. Stara arabka była naprawdę świetna! Zastąpili ją tą kozą :cry: Szkoda mi tej firmy bo była moją ulubioną. Jednak widać, że Schleich woli produkować zabawki, a nie modele... ehh.
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Aon-Adharcach » 2 lis 2013, o 13:00

Niedawno (chyba jakoś w zeszłym roku) zmienił się właściciel firmy i wiele osób miało nadzieję na poprawę. Jednak, jak widać, jest tylko gorzej :/
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Carmen » 3 lis 2013, o 13:13

Szczerze mówiąc miałam tu przygotowaną całą wypowiedź, ale zacznę od tego, że mnie wkurzyliście - jak możecie mówić, że te COSIE to są jak Papo? Pewnie większość z was nawet w życiu ich nie widziało na żywo, a gadacie bzdury na ich temat. Konie Papo poza malowaniem mają jak w każdej firmie jakieś niedociągnięcia. Nie ma figurek idealnych! Nawet w tych waszych Breyerach są zawsze niedociagnięcia. A poza tym Papo ma więcej figurek w ciekawych pozach niż ciągle kłus i stój, albo ''gryź trawę''. To chyba też jakiś plus nie?

Widziałam Bullyland na żywo, więc po tych zdjęciach co tu widziałam bardziej je już przypominają. W sumie to nawet z początku myślałam, że weszłam w Bullyland 2014, a nie schleich 2014 i już miałam napisać, ze im sie poprawiło...niestety jak się okazało, że to schleich to miałam przeciwne zdanie...
Oczywiście figurki zbieram od 2008 roku, więc znam lepsze czasy tej firmy. Mimo, że mam też inne figurki,i bardzo ciągnie mnie do Collecty i Papo nie moglabym zmienić głównego zainteresowania jakim są schleich, ale przykro mi to mówić - będę musiała :( Jedyne co mnie urzekło to ta słodka mordka malutkiego szetlanda, który swoimi oczętami mnie błaga, bym zabrała go od tych pokracznych COSI :D Jego biorę na pewno chyba, że na real fotkach będzie wyglądał koszmarnie.
Jeszcze myślę nad źrebolem trakeńskim, ale to też się zobaczy.

Wiecie kiedyś u schleicha wszystkie konie gadały ''kup mnie'' i nie było wyjścia - trzeba było kupić :D A dziś sie patrzy i się zastanawia - co wybrać :(


Zapewniam was jednak, że i tak ludzie będą e kupować ''bo to schleich''. Wiele dzieciaków na całym świecie kupi, bo ma 4 kopyta i jakoś konia przypomina.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Ardnas » 3 lis 2013, o 16:50

Może w rzeczywistości modele będą lepsze. Trzeba czekać na real foty :roll:
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Gość » 5 lis 2013, o 07:22

O! I są zdjęcia! Dużo mnie omineło! Bardzo podoba mi się :
-Ogier Fiorydzki
-Klacz Fiorydzka
-¬rebię knabs.
One napewno przyjdą na moje urodzinki ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 10 lis 2013, o 18:39

Poza końmi Schleich wypuści także nowego osiołka:

Obrazek

Z tej perspektywy ciężko stwierdzić czy będzie dobry, ale zapowiada się nieźle, na pewno lepiej od niektórych koni :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Carmen » 10 lis 2013, o 18:42

Jeju jaki słodziak :D
Nie rozumiem, konie im coraz gorzej wychodzą, a zwierzęta są nadal na takim samym poziomie :-D
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Ardnas » 10 lis 2013, o 18:46

Osiołek ciekawie się zapowiada. Kto wie może będzie jednym z lepszych tegorocznych modeli ? :D
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Apache. » 10 lis 2013, o 23:40

Wow, jaki... ładny. Oo To możliwe? Już myślałam, że nie trafiłam do tematu o Schleich 2014, a do jakiejś Collecty. :lol: O samych koniach jeszcze się nie wypowiadałam... Powiem krótko - praktycznie nic mi się nie podoba, jedna, wielka kaszana. Już chyba nic nie uratuje tej firmy... przynajmniej nie w tej dekadzie. :lol: Niech wreszcie pójdą w ślady Collecty i pomyślą o współpracy z jakąś artystką, która zna się na rzeczy, a nie się zawzięli na te swoje coraz to wymyślniejsze w kształtach mutanty.
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, o 23:44 przez Apache., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 10 lis 2013, o 23:43

Osioł mi przypomina zaśnieżoną figurkę na święta.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Schleich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron