Nasze Artist Resins

Modele z żywicy wykonywane przez różnych artystów-rzeźbiarzy.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Apache. » 23 sie 2014, o 16:57

Askada napisał(a):Mnie on się podoba :) Jest bardzo specyficzny, można wręcz powiedzieć, że trochę komiksowy, ale zdecydowanie wyróżnia się na tle idealnych modeli Artis Resin. Ma w sobie swego rodzaju magnetyzm ;)

Może wbrew pozorom właśnie w tym tkwi jego urok, że jest taki przerysowany. Zawsze mam wrażenie, że modele Prosser dzięki temu dostają taką dawkę "życia"; wyróżniają się, zyskują na jakiejś indywidualności, tak jak żywy koń z wyraźnym, niepowtarzalnym i nie dającym o sobie zapomnieć charakterem. Tak więc może nie ma w tym tyle ironii, ile by się zdawało, gdy ktoś szybciej jest w stanie dostrzec żywego konia w takiej rzeźbie niż dla przykładu w jakimś "idealnym" konisku Carol Williams czy Brigitte Eberl.

Zobaczymy, jak będziecie śpiewać, kiedy Metalfish mi go oporządzi... czy też będzie taki komiksowy! :hihi:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Lila2006 » 23 sie 2014, o 17:53

Ja tam wcale nie uważam, że jest komiksowy. Może na ogiera fryzyjskiego jest troszkę za delikatny, a może i nie. Wszak są różne ogiery. Ja jeździłam kiedyś na koniu, który był ogierem a wcale nie wyglądał.
Valko jest super, a Metalfish na pewno zrobi z niego perełkę. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 23 sie 2014, o 18:06

Ja proponowałabym rasowo Georgian Grande, mieszańca Saddlebreda i np. właśnie fryza, bo na fryza, nawet we współczesnym typie, jest zdecydowanie za delikatny. Za to widzę w nim coś z GG ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Askada » 23 sie 2014, o 18:07

Lila2006, Apache., Nie chciałam Cię obrazić Apache, nie uważam tego za wadę! wręcz przeciwnie :) Fakt, ja z frzyem go nie identyfikuje (choć z całą pewnością malowanie to zmieni :) ) Mówiąc komiksowy miałam na myśli właśnie taki przerysowany, trochę przesłodzony, nieco za delikatny (ale tak jak powiedziała Lila - niekoniecznie) jak na ogiera, ale w końcu patrząc na model powinniśmy widzieć prawdziwy charakter, duszę tego zwierzęcia, czego często nawet najwspanialsze AR nie oddają. Po prostu patrząc na nie, widzę ładną figurkę, ale nie ma w nich takiej iskry, życia. Patrząc na Valko, widzę takiego przymilnego, młodego ogiera, pełnego życia i gracji. Jest specyficzny i wyjątkowy, z całą pewnością będzie przyciągał wzrok stojąc na półce :)
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ana » 23 sie 2014, o 18:10

Apache śliczny nowy model!!! Gratuluję! Piękny koń w uroczej pozie :D

Co do rasy, myślę że mogłaby to być krzyżówka z Fryzem, na przykład Warlander (krzyżówka z Andaluzem lub Lusitano) choć bardziej przypomina krzyżówke z koniem sportowym np. KWPN-em. Jest coś niefryzyjskiego w jego wyglądzie, ale szczotki pęcinowe i generalne cechy pokroju (jest może troszkę za lekki w typie?) zgadzają się. Jeśli uznasz go za krzyżówkę możesz też dobrać maść inną niż kara, co może właściwie być plusem :D
Patrząc na niego dłużej dochodzę do wniosku że jego najbardziej niefryzyjską cechą jest jego głowa, jest śliczna ale konie tej rasy mają na prawdę inne głowy (w przypadku figurki ganasze są za okrągłe i zaznaczone, u Fryzów głowa jest prawie zawsze wąska z niewyraźnie wyodrębnionymi ganaszami co daje całej głowie bardzo "pociągłe" i wąskie proporcje) Może faktycznie Warlander mógłby mieć taką? :-D
Ostatnio edytowano 23 sie 2014, o 18:31 przez Ana, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Clevelka » 23 sie 2014, o 18:15

Mi on przypomina.. Krzyżówkę fryza z walijczykiem albo niemieckim kucem.
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Apache. » 23 sie 2014, o 20:48

Dzięki wszystkim! Tyle się narobiło propozycji i opinii, zaczynam się gubić... :lol:

Choć nie chciałabym robić z niego jakiegoś pół-amerykańskiego typka, to jednak trzeba przyznać, że tymi kształtami sylwetki mocno kojarzy się z rasami typu Saddlebred czy Tennessee Walking Horse. Może i pomyślę nad tym Georgian Grande, choć nie wiem, czy to przełknę. Wolałabym jednak, by Valko był Europejczykiem. :P
Jeszcze spodobał mi się pomysł z Warlanderem. Obawiałam się, że model jest na niego zbyt kanciasty, bo jednak Andaluza czy Lusitano kojarzę z nieco pełniejszymi kształtami, alee...

Obrazek
źródło: http://www.fast-alles.net/kleinanzeige/ ... stute.html
Obrazek

... To chyba wygląda dość przekonująco? :) Może szyja i kłoda mogłyby być ciut masywniejsze, ale ogólnie zdaje się być w porządku. No i może rzeczywiście ten Warlander ma trochę łagodniejszy wyraz pyska niż "czysty" koń fryzyjski...

Mimo że krzyżówka ras = większe pole do manewru, jeśli chodzi o maść, to chyba i tak zostanę przy początkowej koncepcji. :P Już za bardzo się przyzwyczaiłam do tej wizji.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Kari » 24 sie 2014, o 09:59

Apache., co za piękny model. Tak, tak szyja mogłaby mieć troszkę więcej mięsa na sobie.
Ależ piękny koń. Nie mogę się napatrzeć. :o
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kaskagren » 24 sie 2014, o 11:57

To jeszcze ja pogratuluję modelu :) Jest naprawdę piękny!
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Zeta » 24 sie 2014, o 12:30

Mi się Valko niesamowicie podoba i już nie mogę się doczekać, jak będzie wglądał w kolorze!
Kurcze, wszyscy kupują AR-ki, też trzeba się za jakąś rozejrzeć ;3
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Capricorn » 24 sie 2014, o 12:54

Dark Pegasus - Iskra w kolorze mi się szalenie podoba. ¦wietna robota! Ja bym jej tylko zlikwidowała te jabłka, ale to dlatego, że ogólnie nie lubię koni z jabłkami ;)

Apache. - Valko piękny. Mnie się kojarzy z takim młodym fryzem. Gratulacje!
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Apache. » 24 sie 2014, o 17:21

Dzięki wszystkim jeszcze raz! Nawet nie spodziewałam się, że Valko zostanie tak ciepło przyjęty. :mrgreen: Tym większa radość.

Zeta napisał(a):Mi się Valko niesamowicie podoba i już nie mogę się doczekać, jak będzie wglądał w kolorze!
Kurcze, wszyscy kupują AR-ki, też trzeba się za jakąś rozejrzeć ;3

Ja oczywiście też nie mogę się doczekać, aż ujrzę pomalowaną wersję, chociaż nie miałam jeszcze nawet w łapach gołego modelu. :lol:
Mój zakup to był całkowity spontan, to znaczy trochę tam myślałam o tym, że chciałabym nabyć ARkę, ale bardziej nastawiałam się na to, że sprezentuję sobie jakąś na 18-stkę, bo to już w grudniu. :D A tu nagle, przeglądając sobie Ebay, ujrzałam tego cudaka i tak go zapragnęłam, że żadna siła nie była wstanie odwieźć mnie od kupna. Co nie znaczy, że zrezygnowałam z ARki w ramach 18-stki... bo niby czemu miałoby się skończyć na jednej, hehe. :hihi: Koniec uciekania przed żywiczkami. Już raz tak broniłam się przed kupowaniem figurek z pewnej (zupełnie nie-końskiej) serii i dopiero na początku tego roku się przełamałam (bo to prędzej czy później przychodzi :P). A teraz tylko żałuję, że nie zaczęłam zbierać ich wcześniej, bo wiele bezpowrotnie mi pouciekało. To właśnie był dla mnie taki impuls, by po prostu kupować to, co mi się podoba i nie zawsze trzymać się utartych schematów. Trzeba co jakiś czas wprowadzać nieco świeżości do swojej kolekcji, by uniknąć monotonii.
Oczywiście to nie znaczy, że od teraz w mojej kolekcji będą pojawiać się coraz to nowsze ARki, bo jednak ich ceny to jest coś nie do przeskoczenia, ale na pewno będę rozważać taki zakup, mając większą sumkę pieniędzy do wydania.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Clevelka » 24 sie 2014, o 18:17

Kurczę, a ja widziałam arabkę w galopie, pomalowaną(!) właśnie arkę, nie taka kosmiczna jak na ARkę cena, aż chciałam ją kupić XD I przegapiłam okazję... Ale pare latek i sobie jeszcze ładniejszą sprawię.
Apache., Jakich rozmiarów jest twój AR'ek?Czasem na sprzedaży pisze... Bo on wygląda jak domieszka fryza z kucem
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Apache. » 25 sie 2014, o 13:51

Clevelka napisał(a):Apache., Jakich rozmiarów jest twój AR'ek?Czasem na sprzedaży pisze... Bo on wygląda jak domieszka fryza z kucem

Nie pisało... a raczej nie było napisane nic o jego rozmiarach. ;) Zapewne jest wielkości przeciętnego Tradka. Nie bardzo mi wygląda na mieszankę fryza z kucem. W większości przypadków oznaczałoby to, że byłby jeszcze bardziej krępy niż czysty fryz, a my właśnie głowimy się nad tym, jak wyjaśnić jego niedobór masy. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Askada » 25 sie 2014, o 16:38

Dobra, skoro już wszyscy wypowiedzieli się na temat naszego pięknisia - Valko, to może i ja wtrącę swoje 2 grosze i pochwalę się nabytkiem. Cóż... Czasem jak się zastanowię ile wydałam na takiego "konika" to aż się łapię za głowę... Ale potem, otwieram sobie jego zdjęcie i już wiem, że dobrze zrobiłam... I możecie mówić co chcecie... Że zwariowałam, że nie jest warty sowjej ceny, że coś Wam w nim nie pasuje... Ale dla mnie ten koń to więcej niż tylko kolejna figurka w kolekcji... To odwzorowanie konia idealnego, który od zawsze gdzieś tam we mnie siedział... To spełnienie wszystkich moich modelowych marzeń, zawarte w tej jednej "figurce"...



Proszę państwa oto Umbra!

(z góry przepraszam, że nie wstawiam zdjęcia, tylko link, ale mam z tym pewien problem :lol: )

http://maggiebennett.com/gallery/umbra/ ... C_5342.jpg

I mówcie co chcecie, ale w moich oczach Umbra jest - po prostu - IDEALNY :mrgreen:
Konisko po przybyciu do nowego domu, jedzie prosto pod pędzel (no i aerograf :P ) Metalfish... Wzór mamy już wybrany :) Jestem przeszczęśliwa i nawet początek roku szkolnego tego nie zmieni! :D
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Artist Resins

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości