Nasze Artist Resins

Modele z żywicy wykonywane przez różnych artystów-rzeźbiarzy.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Nasze Artist Resins

Postprzez Aon-Adharcach » 13 maja 2013, o 22:58

Skoro Breyery mają taki temat, to czemu ARki mają być gorsze.
Co prawda na razie na naszym forum jest tylko jeden taki "osobnik", ale mam nadzieję, że z czasem będzie ich więcej :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 14 maja 2013, o 08:04

- Nie Wywołuj wilka z lasu, bo może się to źle skończyć, zwłaszcza dla portfela. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 14 maja 2013, o 11:36

Tylko jeden? A nie mał ktoś przypadkiem jakiegoś w rozmiarze SM? :P
Albo znowu pokręciłam...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 maja 2013, o 12:51

Jeśli jest, to niech się ujawni :mrgreen:
Ja mam w planach zakup kilku Micro Mini od Maggie Bennett. Jak dobrze pójdzie i dostanę staż, to kupię je jeszcze w tym roku.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maliaorca » 14 maja 2013, o 13:44

No, plany ambitne, życzę w takim razie szczęścia przy realizacji! Pokażesz może fotki tych ''wybrańców''? Ja póki co ARków żadnych w planach nie mama- wolę zabrać wszystkie ładne modele tańszych firm.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Aon-Adharcach » 14 maja 2013, o 14:34

Maliaorca, u mnie na blogu w zakładce "Wishlist" na samym dole :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maliaorca » 15 maja 2013, o 16:37

Niebrzydkie, szczególnie Sahir. Sama bym go kupiła, ale chyba jak już się na coś zdecyduję, to będzie to skala Traditional.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez dorotheah » 16 maja 2013, o 00:47

No to się melduję z moim AR CM Casandro Boy- mold duży Traditional Nocturno Kitty cantrell malowany przez Kathy Macenzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
O jego zakupie i o samym koniu pisałam tutaj:
jehttp://dorotheahhh.blogspot.com/2013/ ... toria.html

Wciąż nie mam jego dobrych fot- na moich dioramowych fotach wychodzi zbyt pomarańczowo. Na żywca to cudny, ciepły kasztanek.
Obrazek

Chętnie siedziałabym już tylko w ARkach, szczególnie z świetnymi malowaniami. Ale z drugiej strony kwestii wartości nie da się przeskoczyć. Szarpnęłam się na mego chłopaka- ale doskonale widzę jaki to szaleńczy wybryk. Mogłabym mieć za niego solidne stadko nowych traditionali OF. Z drugiej strony, w sumie zebrałam większość najważniejszych dla mnie moldw OF, więc pozwoliłam sobie zajrzeć w ten temat (przy czym dodatkowo zmotywowała mnie ciekawość masy i wykonania- pod kątem twórczym). Ale zbieranie kolekcji ARek treaditional wydaje mi się abstrakcją- mnogość wspaniałych moldów przeraża, a ceny odstraszają. W sumie marzy mi się jeszcze jeden mold, choć jakoś nie mam ochoty odchudzać tak mocno mego portfela, a i miejsca na duże konie co raz bardziej mi brakuje. :-/ Mniejsze moldy wychodzą mniej opłacalnie, a jak dla mnie radość mniejsza- mniej mnie ciągną.

Niektóre z malutkich moldów M.Bennett brałam pod uwagę zanim kupiłam Nocturno. Najpiękniejsze detale z MicroMini ma Belle. Jednak ułożenie jej szyi mnie zraziło. Nad Artanem też myślałam- ale wolałam dołożyć jednak kasę do kupienia traditionala.

Przyznam, że już planowałam zakup jednego z jej traditionali, którym się wielokrotnie zachwycałam. Ale jak przyszło do realizacji planu- coś mi mówiło, że to jednak nie mogłam się przekonać do niego. Przejrzałam masę stron artystów, kilka serwisów aukcyjnych aż znalazłam info o moim Nocturniątku. Kupiłam go mimo tragicznych fot- tak bardzo i od zawsze mnie kręcił ten mold, że zaufałam swoim emocjom. Żywego konia w takim typie te z bym chętnie nabyła. Choć w sumie po co= skoro mam Cassandro boy (a więcej żywych koni na razie i tak nie ogarnę). :mrgreen:

A przestrzegam Was przed kupnem konia, byleby tylko był on moldem AR. Wiele ARek jest dużo gorszych anatomicznie, proporcjami niż najlepsze moldy Breyera, czy Stone i Collecty. Większa mnogość detali na "krzywym" koniku nic nie da. Lepiej za to kupić najpierw swoje ulubione konie OF, albo się wstrzymać i kupić coś na prawdę wartego tej kasy.

I jeszcze raz dygresja o wielkości. Wiele niepomalowanych AR w skali SM kosztuje np.80 dolców, a sporo AR traditional znajdziecie już za 160-200 dolców. Czyli taki SM kosztuje około 1/2, czy 1/3 ceny traditionala- stosunkowo drogo! -Przykładowo Breyer SM kosztuje około 1/9 ceny Traditionala Breyera. Druga sprawa. Przypuszczam też, że nawet w najlepszych SMkach detali jest jednak mniej niż w Traditionalch tych samych artystów/na tym samym poziomie. Po trzecie. Na półce taki SM IHMO też się gubi choćby był ósmym cudem świata i stałby jedynie obok SMek. Dlatego sama zdecydowałam się jednak od razu na zakup traditionala.
Za to na fotach taki konik SM może wspaniale wyglądać, jak ktoś myśli o zbieraniu modeli do pokazywania- to ma to sens. Sama wolę patrzeć na model na półce niż na fotach.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Gość » 28 sty 2014, o 17:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brigitte Eberl Forte resin

Myślałam, że coś o nim napisze, ale umiem. On jest niesamowity i nie ma wad :o Co prawda oczywiście trzeba go do malowania przyszykować odpowiednio, ale to już kiedyś tam. Jeszcze taki szczegół, że to wałach i nie ma wyrzeźbionych strzałek.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 28 sty 2014, o 18:52

- Wygląda bajecznie, tyle szczegółów że aż dech zapiera, teraz nie będę mógł się doczekać efektów Twojej twórczości- czy Masz już koncepcję umaszczenia?
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 28 sty 2014, o 19:08

krysiek1108, no właśnie nie mam bladego pojęcia jaką maść mu strzelić. Chociaż będę się starała unikać gniadego, karego, siwego i ciemnego kasztana przy wyborze.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Lila2006 » 28 sty 2014, o 19:53

Przepiękny. Ogromne gratki. Na pewno pomalujesz go pięknie, już nie mogę się doczekać Forte w nowej skórce.
Jak byś kiedyś miała czas i ochotę to napisz jak go kupowałaś? Trzeba było korespondować z Eberl? Cła chyba Ci nie doliczyli bo on zdaje się z Niemiec szedł?
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Maliaorca » 28 sty 2014, o 20:22

Gratulacje! Jest piękny! Też nie potrafię o nim więcej napisać.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Gość » 28 sty 2014, o 20:33

Maliaorca, dzięks, ja dalej się na niego wgapiam :P

Lila2006, dzięki, najpierw muszę tą skórkę wymyślić :P Z kupowaniem nawet prosto było. Wystarczyło się spytać o dostępność (email tam na stronce podany od niej), potem jak był, to pytanie ile wysyłka do Polski, podała cenę i paypala i to już właściwie cała sprawa. Wszystko po angielsku pięknie, ładnie, a cła też nie było. No i se pomyśleć, że w piątek wysłany a dziś rano o 9 coś już u mnie był
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Nieleka » 29 sty 2014, o 12:43

Ja już swoje oczęta syciłam widokiem łebka Forte. Przepiękny.
A w całości konisko jest jeszcze piękniejsze - właśnie takie modele lubię. :D
Jeszcze raz duże gratki ode mnie i ten...wiesz Rybo, że teraz musisz rzucić wszystko w cholerę i zająć się tą żywicą? :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Następna strona

Powrót do Artist Resins

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron