Nasze Artist Resins

Modele z żywicy wykonywane przez różnych artystów-rzeźbiarzy.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Koniara262 » 8 lip 2014, o 17:13

Nie jest jakiś piękny mold pod względem urody konia, ale wykonanie jest świetne :)
Urok ma, nie jest taka idealna jak inne modele, niezwykły koń.
Czekam na kobyłkę w wersji malowanej :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Eowima » 27 lip 2014, o 00:39

.
Ostatnio edytowano 23 lip 2017, o 20:52 przez Eowima, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez kaskagren » 27 lip 2014, o 09:05

Każdemu podoba się co innego i chyba nie ma co się kłócić w tym temacie.
Ja też osobiście wolę konie wyglądające młodo i estetycznie, ale myślę że można mieć w kolekcji i takie osobniki. Może to miłe odstępstwo jeśli ma się na półce same idealne sportowe rumaki ;)
Ja w każdym razie gratuluję, każda AR-ka jest wyjątkowa i wnosi coś nowego do kolekcji. Życzę więcej tego typu perełek w przyszłości :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Nieleka » 27 lip 2014, o 09:46

Jest różnica pomiędzy realizmem a brzydotą


A to brzydota nie jest realistyczna? Albo realistyczne przedstawienie brzydoty jest czymś złym?

Ja powiem tak, ze wszystkiego co mają na Horsing Around wybrałeś najgorszy model.


Ja wolałabym mieć za perłę w kolekcji konia okazałego, pełnego gracji, podnoszącego na duchu.



De gustibus non est disputandum.
Mieć swoje zdanie na temat tej żywicy to jedno. Ale krytykowanie wyboru innego kolekcjonera to już troszeczkę za dużo.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Clevelka » 27 lip 2014, o 09:50

Moim zdaniem każdy ma inny gust i wybiera co się mu podoba, a nikt nie będzie zmieniał zdania tej osoby.
Mi klacz ta AR'ka się podoba, jednak ja na figurkę nie wydałabym 1000 złotych ;)
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Eowima » 27 lip 2014, o 10:16

-
Ostatnio edytowano 23 lip 2017, o 20:54 przez Eowima, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Nieleka » 27 lip 2014, o 11:22

Nieleka, naprawdę uważasz że wystające kości i cherlawa sylwetka w tym przypadku dodają klaczy realizmu?


Owszem. Konie to nie tylko wymuskane "pokazówki" i dobrze utrzymani sportowcy. Konie to też starość, choroby, nędza, błędy anatomiczne i osobniki obciążone poważnymi wadami genetycznymi, rozmnażane ze względów estetycznych.
Zresztą, skoro pojawiają się żywice przedstawiające np. TWH w Big Lick, to dlaczego nie taka Iskra?

A według mnie szpetoty


Co jest nierealistycznego w szpetocie? Skąd w ogóle ta opozycja realizm - brzydota?


Sugerowałam tym samym że można było wybrać lepiej.


A to już jest kwestia preferencji i oczekiwań w stosunku do swojej kolekcji. Więc może DP nie mógł wybrać lepiej?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Zeta » 27 lip 2014, o 13:13

Ojej, jaka kłótnia się zrobiła :shock: Może ja zrobię małą analizę sytuacji.
Wydaje mi się, że niektóre osoby tutaj są po prostu przerażone faktem, że można wydać te 500 czy więcej złotych na konia, który jest, no, specyficzny, delikatnie mówiąc i swój szok pokazują w krytycznych komentarzach. Dla mnie 5 stów to ogromna kwota i jak kiedyś będę za tę cenę kupować konia, to na pewno najśliczniejszego, jaki będzie dostępny. Po prostu po to, by nie czuć wyrzutów sumienia :(

W sumie kolekcjonowanie modeli to też chwalenie się innym osobom swoimi zbiorami (osobom często nie mającym pojęcia o naszym hobby) i wydaje mi się, że niektórzy kupują modele nie tylko zgodnie ze swoim gustem, ale i podświadomie takie, które będą się podobać także innym - laikom, gościom i innym widzom z łapanki :P .

No i poza tym zwyczajnie miło jest popatrzeć na model zwierzęcia, które jest ładne, młode, zdrowe i tak dalej. Ja jestem osobą wrażliwą i nie chciałabym mieć na półce konia wyglądającego tak, jak Iskra, bo byłoby mi zwyczajnie smutno. Ale wrażliwość kobieca różni się od męskiej, więc pewnie tu jest pies pogrzebany.

Taki model jak Iskra to model dla konesera i nie musi podobać się wszystkim. A ponieważ jesteśmy na forum, mamy prawo wyrazić swoje zdanie na jego temat, byle w kulturalny sposób. Dark Pegasus, dokonałeś kontrowersyjnego wyboru i pokazałeś nam go - licz się z tym, że opinie mogą być różne, nie tylko "głaszczące". Ja i tak widzę wśród userów tego forum naprawdę dużą życzliwość i otwartość, więc na Twoim miejscu bym po prostu trochę przymknęła oko na niektóre opinie. Zraniłeś w pewien sposób gust niektórych osób i musisz to z pokorą przełknąć.

Tak to bywa w życiu - w każdej beczce miodu musi być ta łyżka dziegciu.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony moją wypowiedzią, jeśli tak, to bardzo przepraszam.

Może Iskra zyska więcej po pomalowaniu i wszyscy spojrzycie na nią innym okiem? :-D Oby tak było.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Carmen » 27 lip 2014, o 14:49

Konio bardzo mi się podoba. Przecież z czasem konie też się starzeją. Nie widzę sensu unikania pokazania tej starości na modelach.

To jest kasa Dark Pegasus'a nie wasza, więc nie rozumiem tej całej ''kłótni'', kto ma rację. Niech każdy kupuje co chce, za ile chce i niech cieszy się z tego co wybrał.

Tyle w tym temacie, a Tobie serdecznie gratuluję pięknotki :mrgreen: Niech cię cieszy jak najdłużej.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Clevelka » 27 lip 2014, o 14:55

Model ciekawy.
Fajnie wyglądałaby scenka z taką starowinką: jadące na niej dziecko, a klacz prowadzona na ląży(ludków breyera nigdy za wiele!).
Gratuluję takiego cudka :)
A poza tym popieram Carmen, kasa Dark Pegasus'a to kupuje konia jaki mu się podoba, bez wpływu użytkowników tego forum :P
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Capricorn » 27 lip 2014, o 21:49

Powiem Wam jedno - trzeba być dobrym rzeźbiarzem, żeby wyrzeźbić konia, który wzbudza tak gwałtowne uczucia :)

Ja bym jej nie kupiła, bo wolę "zdrowe" konie ;) Chyba, że miałabym górę pieniędzy :D

Nie mogę się doczekać zobaczenia jej w kolorze...
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Lila2006 » 28 lip 2014, o 08:29

Tylko, że ona wcale nie jest chora. Achałtekińce budzą kontrowersje, ale one takie są. Tej klaczy niczego nie brakuje i wcale nie jest koślawa. Nie jest może młoda, ale po za tym wszystko jest OK.
To dobrze, że nie wszystkim podoba się to samo i to jest całkiem normalne. Chodzi tylko o to, żeby swoje opinie wyrażać tak, żeby nie robić komuś przykrości. A po opinii Eowimy nawet mnie zrobiło się nieswojo, więc mogę sobie wyobrazić jak poczuł się DarkPegasus.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Maliaorca » 29 lip 2014, o 19:48

Gratuluję Iskierki! Jest piękna jako model i niepiękna jako koń. Dlatego właśnie chciałabym ją mieć. ;)
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Joanne » 1 sie 2014, o 19:40

Iskra jest wyjątkowo piękna, dla mnie. Dużo na pewno zyska pomalowana. Osobiście zazdroszczę takiej perełki!
A wyrażanie swojego gustu poprzez "gorszego wyboru dokonać nie mogłeś" uważam... za drobną przesadę i nieobycie w towarzystwie.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Eowima » 2 sie 2014, o 09:04

-
Ostatnio edytowano 23 lip 2017, o 20:54 przez Eowima, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Artist Resins

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron