Emilia Kurila

Modele z żywicy wykonywane przez różnych artystów-rzeźbiarzy.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Emilia Kurila

Postprzez Aon-Adharcach » 10 cze 2012, o 17:16

Fińska artystka Emilia Kurila była do tej pory znana hobbystom głównie jako autorka wysokiej jakości customów. Do tego robi świetne zdjęcia modeli!

Jej strona - Destrier Models
Profil na FB, na którym często umieszcza zdjęcia z postępów prac - Destrier Models @ Facebook

Bacchus to jej pierwsza rzeźba wykonana od podstaw, która będzie sprzedawana jako AR:
Obrazek
więcej zdjęć: *klik*

Detale wykonania powalają. Genialnie odwzorowała wszelkie fałdki, zmarszczki, żyłki czy kosmki dłuższych włosów. Model ma pięknie zarysowane naprężone mięśnie. Widać nawet chropowatą teksturę kopyt! :shock:
Od dłuższego czasy jestem fanką jej customów, od teraz równie chętnie będę obserwować jej AR, których mam nadzieję będzie więcej.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 30 cze 2012, o 16:37

Biorąc pod uwagę jak bardzo się stara przy malowaniu, to się nie dziwię, że i podczas rzeźbienia skupiła się na wielu szczegółach. Nie mówiąc już o tym, że uwielbiam "tłuściochy"... *.*
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 30 cze 2012, o 17:08

A mi niezbyt podoba się ten model. Widać, że Emilia skupia się na szczegółach, a jakby zapomina o ogóle. Brakuje mi harmonii sylwetki, proporcje nie do końca mi pasują. Razi głowa "wduszona " na głowę. I nie porywa mnie.
Czekam na następne modele, obstawiam, że będzie lepiej i, że artystka zmierza w dobrym kierunku. :D
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez haflinger2012 » 8 sie 2012, o 08:13

Nieleka, Mi też bardzo podobają się tłuściochy :)
RANDOM_AVATAR
haflinger2012
Hobbysta
 
Posty: 58
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 18:41
Lokalizacja: Kaszuby

Postprzez krysiek1108 » 8 sie 2012, o 12:03

- Co do " tłuściochów " to jest Nas więcej , nie zmienia to jednak faktu że niektórzy artyści trochę przesadzają , bo taka ilość detali i szczegółów świadczy o bardzo dobrym warsztacie ale jest jeszcze : dobry " smak ", poczucie estetyki a te każdy z Nas ma inne i moim zdaniem dobry artysta stara się pogodzić i wypośrodkować te elementy żeby zadowolić Nas - kupujących jego prace jak i siebie ( musi się spełnić jako artysta ale również sprzedać wykonaną " pracę ")
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 14 wrz 2012, o 18:41

Pierwszy pomalowany Bacchus:

Obrazek

LINK DO GALERII
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Haniusia » 15 wrz 2012, o 06:43

Wow, ten mold naprawdę robi wrażenie *.* Gdybym miała kasę to bym bez wahania kupiła (i oczywiście o pomalowanie poprosiła :p). ¦licznie by się prezentował jako gniady sabino <3
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Nieleka » 15 wrz 2012, o 10:33

Ja bym go wolała w wersji strawberry roan. Albo po prostu w jakiejś jasnej maści.

Właściwie, jedyne co mi w tym moldzie przeszkadza to trochę krótkie nogi i to, że autorka rzeźbiła go jako mold uniwersalny. Jest śliczny, ale wyszedł taki ni to perszeron (imho, trochę za krótkie nogi), ni to arden (gdyby miał szczotki), taki jakby noriker... Ładny, ale miałabym problem ze sklasyfikowaniem tego moldu. Chyba, że jako krzyżówka.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 wrz 2012, o 12:13

Mi najbardziej przypomina Suffolk Puncha, wydaje mi się, że ładne wyglądałby jako kasztan.

Ale to malowanie samo w sobie jest piękne, uwielbiam jej styl malowania :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 15 wrz 2012, o 12:56

Właściwie... Jako suffolk punch, to jest wręcz idealny. :D

uwielbiam jej styl malowania


Jeżeli mnie oczy nie mylą, to nie malowała go E. Kurila, tylko Sara Gifford. Chyba, że o Sarze mówisz. :P
Co nie zmienia faktu, że jest pomalowany pięknie. Tyle, że mi nie odpowiada ta maść.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 wrz 2012, o 13:23

Nie doczytałam... Ale Emilia bardzo podobnie maluje deresze ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maja » 15 wrz 2012, o 17:42

A moim zdaniem jest... paskudny :P Ogromna, krótka szyja, a kłoda wydaje się być zbyt masywna do krótkich nóg. Ja wiem, że taka rasa, ale jakoś żywe konie mi się bardziej podobają. Ale fakt - malowanie cudeńko *.*
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Kari » 16 wrz 2012, o 10:08

Widziałam wiele modeli jej autotrstwa i są śliczne. Ten model ma dziwną głowę, ale reszta jest super. Jednka zmieniłabym malowanie. Niee pasuje mi. :-/

Ten model jest szałowy:
http://destriermodels.webs.com/gomorrah.html
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kolekcjonerka » 16 wrz 2012, o 13:11

Pierwszy model nie jest jakiś specjalnie piękny, jak dla mnie za "grubiutki". Za to drugi, Gomorrah, to po prostu szał. Te oczy... Nawet "włochaty" ogon tak bardzo nie przeszkadza, a nawet dodaje uroku. Nie wiem, jaki inny model może się z nim równać.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Nieleka » 16 wrz 2012, o 14:05

Tak, Gomorrah to piękny model, tyle, że Bacchus jest pierwszym, który Emilia rzeźbiła od podstaw. Reszta to przeróbki innych (fantastyczne, trzeba dodać).

Gomorrah jest przeróbką tego modelu Breyera:

Obrazek
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Następna strona

Powrót do Artist Resins

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron