Emilia Kurila

Modele z żywicy wykonywane przez różnych artystów-rzeźbiarzy.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kolekcjonerka » 16 wrz 2012, o 19:37

Aż dziw bierze, że z czegoś takiego (nie okłamujmy się, ten model wspaniały nie jest :roll: ) można zrobić takie cacko. A jeszcze jak otworzyłam stronę, to od razu narzuciła mi się rasa, jeszcze przed czytaniem opisu.

Klasa przeróbek jest wysoka, ale przy pierwszym modelu trochę jej proporcje uciekły. Głowa jest przepiękna, ale dopiero teraz zobaczyłam, jak przeraźliwie krótkie są nóżki w porównaniu do tułowia. Wcześniej jakoś to mi umykało, dopiero po pomalowaniu się uwydatniło.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Nieleka » 16 wrz 2012, o 21:05

Fakt, nogi są minimalnie za krótkie. Przeglądałam zdjęcia suffolk punchów, perszeronów i kurcze... no dosłownie kilku milimetrów zabrakło, przynajmniej według mnie. Mimo to, uważam, że to jest ładny model i myślę, że następne będą lepsze, bo Emillia niewątpliwie ma talent.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 17 wrz 2012, o 09:39

- Moim skromnym zdaniem " klasa " wykonania czy też rzemiosło są wielkim walorem tej artystki natomiast wygląd tego modelu po prostu mi się nie podoba ale to akurat rzecz gustu a ten każdy z nas ma własny - indywidualny nie podlegający dyskusji.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kolekcjonerka » 22 lis 2012, o 20:52

Pojawiła się kolejna wersja malowania Baccusa - kasztan pędzla Angelicy Nelson.

Obrazek Obrazek

Moim skromnym zdaniem, ta pierwsza maść bardziej do niego pasuje, chociaż w obydwu "jest mu dobrze". Bardzo ciekawe też jest to, jak model może się zmienić zależnie od malowania.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez krysiek1108 » 23 lis 2012, o 11:19

- Potwierdza się tylko to co napisałem wcześniej , widać niezaprzeczalnie kunszt wykonania rzeźby modelu oraz malowania ( świetne ) co nie zmienia faktu że ja takiego konia nie chciałbym mieć ani w hipotetycznej stajni ani na półce . Osobiście uwielbiam konie zimnokrwiste i pogrubione ale nie w taki sposób zatłuszczone - szkoda tylko że artystka nie poświęciła swego zapału i czasu na " coś " co zachwyciło by większą rzeszę miłośników koni - oczywiście rozumiem myśl przewodnią projektu ( sama nazwa " Bachus " - pijak i obżartuch ) obligującą do stworzenia tak przerysowanej sylwetki . ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kolekcjonerka » 23 lis 2012, o 22:02

A mi się wydaje, że ta artystka ma taki styl. Oglądałam jej rysunki i wydaje mi się, że konie na nich są trochę bardziej tłuściutkie, niż powinny (a może to tylko moje odczucie?) Nie rzuca się to jakoś specjalnie w oczy, ale może przy robieniu modelu od podstaw to się tak uwydatniło? Jak ja walczyłam ze swoim pierwszym osłem to od razu wylazło to, z czym mam problem przy rysowaniu, a mianowicie klatka piersiowa. Być może jej kolejny model będzie dużo lepszy, bo już "zaznajomiła" się z tego typu pracą.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez dorotheah » 27 lis 2012, o 14:47

A do mnie Bachus nadal nie przemawia. Co z fajnych szczegółów, kiedy ogóły są kiepskie?
Mam jakiś tam przedział tolerancji błędów, lecz Bachus stanowczo je przekroczył.
Całe szczęście dla portfela.

Może troszkę więcej błędów zniosę w małych skalach (Schleich, SM itp) i regularnych modelach (z dobrą ceną -na przeróbki).
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 29 lis 2012, o 20:56

Według mnie, Bacchus jest tzw. modelem artystycznym. Jest kilku rzeźbiarzy modeli, którzy ewidentnie nadają im bardziej dramatyczny, nieco przerysowany wygląd i wydaje mi się, że Emilia też się do tej kategorii zalicza. Nie chodzi o to, że chcę tu kogoś do tego modelu na siłę przekonywać, zresztą mnie też coraz bardziej drażnią za krótkie nogi Bacchusa (cena zresztą też - jest baaaardzo wysoka nawet jak na ARkę), niemniej uważam, że Emilia ma swój indywidualny styl i mam nadzieję, że będzie się go trzymać.

Zresztą, co tu dużo mówić: to pierwszy model Emillii wyrzeźbiony od podstaw. Zobaczymy jak będą wyglądały kolejne.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez kolekcjonerka » 17 gru 2012, o 19:46

Nie wiem, co ze mną jest, ale ciągle wchodzę na jej stronę i natykam się na kolejne malowanie. Tym razem wersja dark silver bay (nawet nie odważam się tego tłumaczyć) pędzla Beth Hoffert:
Obrazek
Obrazek

Coraz barzdiej mi się wydaje, że to oko jest bardzo wiernie odtworzone - we wszystkich trzech malowaniach wygląda, jakby miało wyraz.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Nieleka » 21 gru 2012, o 10:33

A mnie się coraz bardziej podoba jego profil. Kurcze, taki trochę przesadzony, ale ten jego garbonosy pysk jest po prostu przepiękny...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 24 maja 2013, o 19:07

Emilia zaczęła kolejną rzeźbę, niewykluczone, ze będzie w przyszłości dostępna jako AR:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 7&ENGINE=3
Przy okazji dokumentuje postęp prac, na czym mogą skorzystać inni :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 24 maja 2013, o 22:06

Bardzo ciekawe ułożenie drutów przy przednich nogach... Od razu się klatka piersiowa kształtuje. Może spróbuję tego przy następnym dziele.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez dorotheah » 24 maja 2013, o 22:37

Dzięki za link. lubię czasem spojrzeć na cudze prac w trakcie powstawania :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Maliaorca » 25 maja 2013, o 10:52

Zapowiada się nieźle, będzie bardzo ładna ARka (zapewne). Ciekawe, jaka to skala?
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Aon-Adharcach » 16 lip 2013, o 19:10

Emilia przerobiła dwie kopie Baccusa na stojące:
Obrazek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 7&ENGINE=1
Ludzie już ją męczą, żeby zrobiła ich formy odlewnicze :lol: Sama autorka stwierdziła, że wolałaby stworzyć taką parkę jako ARki od zera, bo te dwa mają być egzemplarzami OOAK (one of a kind, jedyne w swoim rodzaju).
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Artist Resins

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron