Nowości 2012

Firma z Hong Kongu. W Polsce dostępna pod nazwą "Animal Planet".

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 19 gru 2011, o 19:04

Ogier Morgan w dwóch malowaniach
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 19 gru 2011, o 20:05

Ojej, te oczy wyglądają dziwnie, strasznie wysoko, ganasze ogromne. Nie podoba mi się przez to. Dla mnie najgorszy ze wszystkich nowości.
Fajne fabryczne malowanie zwłaszcza to dolne, jakkolwiek się nazywa ;)
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez kolekcjonerka » 19 gru 2011, o 22:01

Fajne malowanie, ale cała reszta - okropna. Oczy strasznie wysoko, klatka piersiowa za wysoko i ogólnie wydaje mi się jakiś taki przydługi.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 25 lut 2012, o 18:20

Nowe konie Mojo są już dostępne na MPV w przedsprzedaży! Nie wiadomo jeszcze od kiedy będą je mieli na stanie.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Kari » 25 lut 2012, o 19:38

morgan ma trochę za wysoko ustawione oczy. QH w obu malowaniach jest piękny. Appalosa ma chyba trochę za krótką prawą, przednią nogę. Tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez krysiek1108 » 24 wrz 2012, o 16:05

Chyba nie mają wzięcia te modele, bo jakoś nikt się nie chwali że coś wybrał do swojej kolekcji :P , osobiście podoba mi się QH w obydwu malowaniach ale nie na tyle żebym koniecznie chciał je mieć w kolekcji .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 24 wrz 2012, o 16:44

krysiek1108, nie tyle nie mają wzięcia, co dorwanie ich graniczy z cudem. Na MPV naprawdę rzadko są dostępne, a poza tym sklepem chyba nie da się ich kupić w Europie. Firma nie najlepiej zadbała o dystrybucję. Poza tym, nie da się ukryć, że do ideału im daleko - autorce zdecydowanie lepiej idzie rzeźbienie parzystokopytnych i innych zwierząt niż koniowatych ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 24 wrz 2012, o 17:25

Jeszcze fiord jakoś przejdzie. Nawet dumałam nad nim, bo brak mi fiorda. Ale jak zamawiałam z MPV, to go nie było. Może i dobrze, bo na chciajliście mam ważniejsze modele. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Titwen » 25 wrz 2012, o 18:55

U mnie są na liście, ale daleeko. Zdecydowałam się na fiorda, quartera i andaluzyjczyka (jeszcze nie wiem, czy wybiorę jeden wariant kolorystyczny czy oba).
Z tego co widziałam na MPV były appaloosa, fiord i chyba quartery.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 25 wrz 2012, o 19:45

Ja miałam w planach kupić 2 lub 3 (te same, co Titwen) i wysłać je rzeźbiarce prototypów do przemalowania :D Niestety, przeprowadziła się do Holandii, więc z tego planu na razie nici. Ale modele pewnie i tak kiedyś kupię.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 1 paź 2012, o 15:25

- Jestem zdania że mając do wyboru tyle znakomicie lepszych modeli innych firm ( przeanalizowałem jeszcze raz poszczególne modele i żaden nie spowodował " dreszczyka emocji ") szkoda kasy na moim zdaniem słabe figurki .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 1 paź 2012, o 22:57

Będę bronić fiorda mimo iz cudem nie jest, to jednak ma swój urok. Aż dziwne, że tak ciężko o fajnego fiorda w tej skali, choć jest to bardzo popularna rasa. Jest chyba troszeczkę lepszy niż stary fiord Schleich i na pewno o niebo lepszy niż fiordy Bullyland.

Już długo choruję na fajnego fiorda i tak na prawdę interesuje mnie tylko niedostępny Henry Breyera i z przymróżeniem oka fiord Mojo. Henry jest czadowy, ale wolałabym fiorda w skali Schleich, bo co raz słabiej u mnie z miejscem na duże modele.
Może Doborah McDermott wpadnie na wyrzeźbienie fiorda dla Collecty?

Edycja dodaję:

Co do fiorda dłuta Deborah miałam nosa- w przyszłym roku będzie wyprodukowany, przez Collectę ogier fiordinga i żrebak, oba w dwóch malowaniach. Wygladają wspaniale. Planuję je kupić, a w międzyczasie postanowiłam sprowadzić dla nich kobyłkę. Tym oto sposobem dotarła do mnie klaczuchna Mojo
Obrazek

Opis klaczki i więcej fot tutaj:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/12 ... ollie.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 20 gru 2012, o 22:04

Znalazłam zdjęcie porównawcze fiordki z hanowerem Schleicha:
http://www.modellpferdeforum.de/index.p ... ost1031174

Całkiem spora z niej kobyłka, więc tym bardziej pasuje na np. anglofiorda (czy inną krzyżówkę z wysokim koniem gorącokrwistym), jak zasugerowała Dorotheah na swoim blogu :)
I chyba jednak skusze się na przynajmniej 2 Mojo (jeżu, ale jestem niezdecydowana XD), po drobnych poprawkach detali mogą z nich być naprawdę świetne modele.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 21 gru 2012, o 00:05

Ja nie mam pojęcia co ona ma w sobie. Jest taka fajna, że , aż chciałoby się ją poczochrać :) Jest dziwnie prawdziwa, nie wyidealizowana. Gdyby tylko miała lepsze detale- byłby na prawdę dobry model.

Ona jest wysoka nawet w stosunku do hanovera Collecta. Niedawno znalazłam info, że jest zwyczajnie w nieco innej skali (chyba 1:20 a nie 1:22). Anglo fiordy przeciętnie nie są aż tak duże (jak ona przy koniach Collecty), choć zdarzają się czasem roślejsze okazy.Ogólnie ta klaczka swoim dość lekkim typem świetnie pasuje właśnie na taki miks.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Titwen » 30 gru 2012, o 19:22

dorotheah, też skusiłam się na fiordkę, chyba nawet zamawiałyśmy w podobnym czasie ;)

Zamówiłam na próbę klacz fiorda i ogiery: andaluzyjskiego (kary) i quarterhorse (jeleni).
I to chyba będą jedyne figurki tej firmy (chociaż chciałam w planach jeszcze drugą wersję kolorystyczną quartera i któregoś appaloosa).

Duży minus za masę, z której wykonane są figurki. Ma specyficzny gumowy zapach i czuje ją na rękach jeszcze dłuższą chwilę po odstawieniu figurki. Mam dość wyczulony węch i trochę to mi przeszkadza.

Figurki są odlane z jasnej masy i w całości malowane. Samo malowanie do najdokładniejszych nie należy, widoczne są też odpryski farby, mimo, że figurki były fabrycznie zapakowane.
Anlaluzyjczyk miał grzywę maźniętą rudą farbą. Strasznie mnie to drażniło i spędziłam miły czas z pędzlem w łapie. Teraz grzywa zlała się z sierścią, ale to i tak lepsze niż oryginalne malowanie. Możliwe, że spróbuję to jakoś poprawić ;)

Fiordka jak dla mnie jest bardzo duża, jest podobnej wielkości co andaluzyjczyk i niewiele mniejsza niż quarter.

Zwykle nie wypowiadam się o anatomii, ale u andaluza coś mi zwyczajnie nie gra z lewą przednią nogą, nie wiem co to jest, po prostu mnie coś tam drażni. Za to bardzo podoba mi się łepek, jest po prostu śliczny.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mojo Fun / Animal Planet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości