Nowości 2013

Firma z Hong Kongu. W Polsce dostępna pod nazwą "Animal Planet".

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Nowości 2013

Postprzez Aon-Adharcach » 24 lis 2012, o 23:37

Na razie znana jest tylko jedna koniowata nowość tej firmy, koń arabski w dwóch wariantach kolorystycznych:

kasztanowaty
Obrazek

kary
Obrazek

Mają zastąpić dotychczasowe araby - dla przypomnienia jeden z nich:
Obrazek

Nie wiem kto jest autorem tego moldu, ale na pewno nie osoba, która stworzyła tegoroczne konie tej firmy.
Poprawa w stosunku do starszych modeli jest, ale wciąż bez szału.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 25 lis 2012, o 09:43

Poprawa rzeczywiście jest wyraźna, ale nie nazwałabym tego jakimś cudem... Miłe jest natomiast to, że postarali się o jakąś podniesioną nóżkę, a nie kolejnego konia, który tylko stoi.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 25 lis 2012, o 14:31

Dostałam informację, że to wszystko na rok 2013, jeśli chodzi o konie - firma skupia się bardziej na dzikich zwierzętach.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 25 lis 2012, o 15:19

Rzeczywiście konie lepsze, całkiem ładne, ale bez rewelacji. Rzeźba sierści jest strasznie ostra, nie podoba mi się to. No i szkoda, że zmienili rzeźbiarza. Najprawdopodobniej mojo odpadnie z mojej chciejlisty ;)
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Koniara262 » 25 lis 2012, o 18:04

Lepsze niż poprzednie, ale szału nie ma.
Sierść jest lekko przesadzona wg mnie.
Nie wiem, czy trafi na moją chciejlistę :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Aon-Adharcach » 25 lis 2012, o 18:10

Ja jednak na razie nie przymierzam się do kupna modeli tej firmy - mają jeszcze zbyt wiele błędów anatomicznych, które mnie mimo wszystko drażnią. Ale będę miała oko na firmę, bo choć jest bardzo młoda, to rozwija się w dobrym kierunku :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 26 lis 2012, o 13:44

Prawie jak nowości Schleich :) Nic specjalnego. Ot sympatyczny konik. Budową pozostawia wiele do życzenia.Szkoda, bo fajnie by było mieć z czego wybierac.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 26 lis 2012, o 14:16

- Zdecydowanie fajniejsze od starych , jednak w dalszym ciągu to bardziej zabawki niż poważne modele do kolekcjonowania ;) można oczywiście zbierać wszystko co przypomina konia - to tylko kwestia gustu a z tym się nie dyskutuje . ;] :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 27 lis 2012, o 14:38

krysiek1108 Włśnie identycznie myślę, patrząc na tegoroczną nowość- świetnie to ujęłeś.
Jedynie ubiegłoroczny fiord ciągle mnie kusi (rasą). W sumie fajnie można by było go poprawić.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 29 lis 2012, o 21:13

To jest arabian curly, czy co? Ja naprawdę chciałabym żeby firmy robiące konie-zabawki przestały rzeźbić im sierść. Rzadko kiedy to wygląda dobrze i psuje nie raz całkiem fajne figurki.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 13 gru 2012, o 20:51

Niespodziewanie firma ujawniła kolejnego koniowatego - ogiera [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwagga_właściwa]kwaggi[/url], wymarłego już podgatunku zebry stepowej. Figurka została ujawniona na forum STS:

Obrazek Obrazek

Kwagga jest autorstwa rzeźbiarki, która odpowiada za tegoroczne modele koni tej firmy.
Moje wrażenie jest całkiem pozytywne. Proporcje na pierwszy rzut oka pasują do zebry (chyba jedna z najlepszych zebr wśród podobnych firm), oczy wydają się całkiem dobrze osadzone. Ewentualne niedociągnięcia wydają się dość drobne i łatwe do naprawy. Malowanie nie najlepsze, ale można przymknąć na nie oko - ciekawi mnie, czy u wszystkich figurek będą ręcznie malować pręgi, czy tylko u tego prototypu (bo nie wygląda na to, że użyto tu szablonu).
Muszę powiedzieć, że na obecną chwilę kupię go na 99%. Od dawna chciałam mieć kwaggę w kolekcji. Mojo ma u mnie wielkiego plusa, to chyba pierwszy model kwaggi jaki widziałam, a na pewno jedyny produkowany przez współczesną firmę.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 13 gru 2012, o 21:01

Rzeczywiście fajna figurka, zwłaszcza w porównaniu z tymi arabami. Chyba też się skuszę jeśli sprzedawane egzemplarze będą równie dobre jak ten "prototyp".
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 13 gru 2012, o 21:15

To z pewnością pierwszy model kwaggi. Mogłabym się trochę poczepiać pyska, bo coś mi w nim nie gra, ale za to kopytko tylko dotykające ziemi - mniam :P
Mam nadzieję, że będzie tak dobry jak prototyp, bo warto by mieć takiego krewnego koników w kolekcji.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 13 gru 2012, o 21:18

kolekcjonerka napisał(a):Mogłabym się trochę poczepiać pyska, bo coś mi w nim nie gra

Rzekłabym, że chrapy mogłyby być nieco bardziej po bokach. Przynajmniej to najbardziej rzuciło mi się w oczy.

Jeszcze jakby jakaś firma wypuściła przyzwoitą zebrę Grevy'ego, to byłabym w figurkowo-zebrzym niebie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 14 gru 2012, o 00:08

Oj podoba mi się bardzo. Unikam kupowania koniowatych, ale na kwaggę się może skuszę, tym bardziej, że sporo kiedyś czytałam o tym gatunku. Parę rzeczy nie wyszło najlepiej, ale wynik końcowy jest bardzo zadowalający. Malowanie mogłoby byc lepsze,

A nawiasem mówiąc przy w sumie drobnych przeróbkach wyszedłby przyzwoity kuc z irokezem.

A gdzie znajdę fotę wspomnianej, fajnej zebry?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Następna strona

Powrót do Mojo Fun / Animal Planet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron