Babette czy Beatrix?

Masz dylemat przy wyborze nowego modelu? Nie możesz się zdecydować, co kupić? Pisz śmiało, doradzimy :)

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Babette czy Beatrix?

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 16:54

Tym razem ja się zwracam o pomoc.
Jeszcze nie wiem czy się zdecyduję (ale jestem blisko) kupić AR-kę od Brigitte Eberl. Biorę pod uwagę właściwie tylko te dwie klacze.
Mój problem polega na tym, że serce podpowiada Babette, ale słyszałam opinię, że Beatrix jest lepsza pokrojowo i w ogóle.
Beatrix
Obrazek
¬ródło i więcej zdjęć: http://www.equineresindirectory.com/sho ... sinid=3107

Babette
Obrazek
¬ródło i więcej zdjęć: http://www.equineresindirectory.com/sho ... sinid=2077
A tu kilka pomalowanych: http://eberlresingallery.com/draft/draft/babette.html

Za Babette przemawia jeszcze to, że jest w ruchu.
Znawcy końskiej anatomii, pomóżcie. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Gość » 14 lis 2014, o 18:59

Mi osobiście podoba się Babette, chociaż faktycznie Beatrix też jest świetna. Nie dziwię się, że masz problem wybrać. Oglądałaś już te modele w jakchś malowaniach? Jaką maść chciałabyś zafundować swojej przyszłej ARce? Jak ta maść bedzie się prezentować na danym modelu? Może wybierz coś pod kątem dioram? Babette świetnie by się prezentowała jako koń do pracy na polu, znowu Beatrix kojarzy mi się z koniem na jakimś pokazie/prezentacji. Przyjrzyj się głową obu, która do Ciebie bardziej przemawia. Jeszcze bym się przyjrzała szczotom i grzywom, to akurat jedyny słaby punkt Eberl - nie przykłada się zbytnio do nich.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 19:50

Dzięki. Babette jest ładnie w każdej maści. ;)
Niestety im dłużej się zastanawiam tym większy mam mętlik w głowie. :-/

Jeszcze te dwa biorę pod uwagę.
Obrazek
¬ródło: http://resinhorseeditions.blogspot.com/ ... 0Eberl?m=1
I trochę pomalowanych: http://eberlresingallery.com/light/ligh ... lteke.html
Niby fajny ale dla mnie troszkę mało typowy. Moim zdaniem to taki europejski typ achała.

I drugi: http://www.equineresindirectory.com/sho ... seid=14570

http://www.equineresindirectory.com/sho ... rseid=2052

Tylko, że ten musi być naprawdę dobrze pomalowany i wycieniowany, żeby mi się podobał. W takich podstawowych maściach wygląda trochę jak OF Breyera. Choć ten siwek jest niczego sobie.

Radźcie proszę bo mi czacha dymi. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 14 lis 2014, o 21:02

Mnie ujęła ta Beatrix, jest przeurocza!!! Ma w sobie to coś, myślę że pomalowana musi wyglądać wręcz zjawiskowo. Jakbym miała wybierać to ją. :)

A teraz Babette, no wg mnie wygląda bardzo poprawnie jeśli chodzi o anatomie i proporcje. To dobry model. Może być bardzo ciekawa po pomalowaniu. Jeśli czujesz że ona jest Ci w jakiś sposób bliższa to bierz ją :) (Beatrix jest dłuższa, co może bardziej charakterystyczne dla klaczy, ale za długa sylwetka nie jest zbyt dobrą cechą pokroju, może oznaczać słaby grzbiet, więc de fakto Babette ma lepsze predyspozycje do bycia silnym koniem roboczym)

Generalnie myślę że trudno doradzać, po prostu słuchaj głosu serca, jeśli któryś model Cie oczarował to go wybierz. Wybór rzeźb jest wg mnie trudny do uzasadnienia dokładnie jakimiś bardzo logicznymi współczynnikami. Czasem widzi się model i to pojawia się uczucie "no łał, po prostu nie mogę przepuścić czegoś tak uroczego i wyjątkowego" i tego typu podpowiedzi własnej głowy warto słuchać :lol:

A i ten siwy Tosca, jest mega. Taki prawdziwy, bardzo przekonujący model. Ale to zdaje się zmieniony troszeczkę mold Eberl? Podobno oryginał ma inną grzywę?
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 21:30

Jeśli mam wybierać sercem to Babette. Ona jest tak cudownie pulchna. W tą jej szyję aż by się chciało zanurzyć paluchy. Bardzo mi się podoba i to właściwie we wszystkich maściach.
Beatrix widziałam kilka pomalowanych i nie wszystkie mi się podobały, choć niektóre były naprawdę świetne.
No i duży plus dla Babettki za ruch. ;)

Dziękuję za Wasze opinie. Jeszcze się waham. No i Babette jest najdroższa. :/
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Gość » 14 lis 2014, o 22:10

Odnośnie jeszcze tych dwóch Astor przypomina mi ślązaka do tego ma taki typowy śliczny Eberlowski łebek. Kurde, chyba zaczął mi się bardziej podobać niż Gaston :P Podoba mi się jego budowa. Znowu tekiniec na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo ładny, trochę mi przypomina Fortacza, ale mimo wszystko chyba brakuje mi w nim tego czegoś, no i poniekąd na pierwszy rzut oka nie przypomina mi achała tylko anglika. Nie obędzie czarował bez ciekawego cieniowania.

Wracając jeszcze do Beatrix i Babette. Po dokładniejszych oględzinach Beatrix niestety bez szału, za to Babette na innych zdjęciach wygląda coraz to lepiej.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Apache. » 14 lis 2014, o 22:12

Hehe, ostatnio przeglądałam sobie moldy Eberl, w tym tego achała i z uwagi na Twoje zamiłowanie do tej rasy, zastanawiałam się: "Ciekawe, czy Lila myślała kiedykolwiek o tej ARce...". :mrgreen:
Ale fakt, masz rację, że jest jakiś mało typowy i podejrzanie europejski. :P

Choć Astor jest jednym z tych modeli AR, które zwykłam rozważać, bo uwielbiam konie w takim typie, zdecydowanie radzę - WYBIERZ SERCEM, WYBIERZ BABETTE. :mrgreen: W sumie sama ciągle sobie odpowiadasz, czemu to właśnie ona jest tym najsłuszniejszym wyborem, także chyba nie muszę dokładać nic więcej od siebie. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Julia » 14 lis 2014, o 22:22

Mnie ujęła Beatrix :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 23:06

Bardzo Wam dziękuję.
Serce już wybrało, ale chciałam żeby rozum też miał coś do powiedzenia, stąd pytanie.
Ja mam tak, że jak mi coś wpadnie w oko, to widzę ogół a nie zwracam uwagi na szczegóły. Dlatego Wasze opinie są dla mnie tak ważne. ;)

I cieszę się bardzo, że w większości potwierdzają mój wybór. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 15 lis 2014, o 11:16

Dla mnie z zimniokuw numer uno to Astor. I w sumie jest to chyba jeden z najlepszych moldów zimnioków ( poza niektórymi moldani CLY) w moich oczach. Choć wiem,że wiele osób lubi masywniejsze konie. Osobiscie- brałabym go zdecydowanie, albo zamiast niego achała.
A faktycznie ma powierzchnię taką przypomnająca Breyery OF, gdzie np. Babette ma powierzchnię od razu kojarzaca się z AR.

Tego achała jako nie miłośniczka achałów uwielbiam własnie z to, że jest taki normalniejszy w typie. Od kiedy widziałam go w weersji cremello wzdycham do niego - jako jedynego z pośród achałów AR

Babette - jesli serce Ci ją podpowiada - bierz ją. Jest bardziej ogierowata w typie niż Beatrix, świetna jako koń uzytkowy, do dioram, uprzezy będzie Boska. A ostatia kasztanka z odmianami w galerii Eberl, to już w ogóle cudo.

Beatrix w ogóle do mnie nie mówi. Dłuzsza, bardziej rzeńska, kojarzy mi się z kobyłami hodowlanymi, albo wiejskimi kobyłami od woza. Niby jest dobra, ale lepsza typem jest dla mnie Babette. I Babette ma piękną głowę.

Ale tak na prawdę kazda z tych AR jest na super poziomie i którąkolwiek wybierzesz - rozum powinien być spokojny. Bo nawet Beatrix , przy dobrym malowaniu i ekspozycji powinna być dobrze oceniana na PS. - :-D
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 15 lis 2014, o 12:52

Tak, Beatrix ma w sobie coś z konia wiejskiego, z takiego jak można spotkać gdzieś w okolicy. Lub może przypomina klacz hodowlaną, może nawet nie pierwszej młodości (choć na pewno nie wygląda staro!). Tym właśnie mnie urzekła, uwielbiam takie skromne, nie pokazowe, ale oddane konie.
To prawda, że Babette wygląda znaczne bardziej jak koń dobrze przystosowany do pracy, którą jej zadano. I w pełni rozumiem że może się ogromnie podobać, myślę że to bardzo dobry wybór Lila. :D
Jedyne nad czym boleje to, że obydwie klacze zostały wyrzeźbione z obciętym ogonami. Ciężko powiedzieć czy to wyraz aprobaty dla tej tradycji, czy być może to tylko chęć pozostania w klimacie jak największego realizmu. Jednakże w wielu krajach jest to już, na szczęście, zabieg zabroniony.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 15 lis 2014, o 14:16

Jest też Babette z ogonem na tych zdjęciach pomalowanych figurek, ale chyba nie w sprzedaży. W sprzedaży jest za to też wersja dla amerykanów z takim króciutkim ogonkiem ale nie wiem czy mogę taką kupić.

Dziękuję Wam za wszystkie opinie. Skoro uważacie, że Babetka nie jest zła, to będę się jednak kierować sercem. Jakoś tak pokochałam ją od pierwszego wejrzenia. Teraz tylko trzeba uzbierać mnóstwo kasy i w związku z tym pod młotek pójdzie kilka gumowych figurek.
Nie żadne rarytasy ale pokażę najpierw tu bo może ktoś coś zechce. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 15 lis 2014, o 14:30

A i miałam napisac o tym ogonie- wielka szkoda dla urody molu,że Babetka ma taki ogon ! Zreszta gfrzywa tez mogłaby być bardziej udana - tak sugeruje bardziej konia roboczego, czy hodowlanego na padoku, niż na ringu ( ale tez nie wyklucza oczywiście- bo bywaja na championatach konie z zadbanym, ale np wygryzionym na padoku włosem itp. )
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 15 lis 2014, o 14:33

Grzywa akurat bardzo mi się podoba. Wydaje się dość naturalna. Nie chciałam konia wystawowego, tylko właśnie takiego normalnego, na pastwisku czy przy pracy.
Ogona bardzo szkoda, to prawda.

Babette z ogonem.
Obrazek

Babette w wersji dla US
Obrazek

¬ródło: http://eberlresingallery....ft/babette.html
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 15 lis 2014, o 17:51

¦licznie jej z dłuższym ogonem. W tej wersji amerykańskiej też bardzo dobrze wygląda. Może warto dopytać czy jest możliwe zdobycie takiej właśnie wersji? :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Następna strona

Powrót do Którego wybrać?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron