Secretariat czy Sam?

Masz dylemat przy wyborze nowego modelu? Nie możesz się zdecydować, co kupić? Pisz śmiało, doradzimy :)

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 16 lis 2014, o 06:07

Fakt, z appendixem sie akurat troche zapedzilam, mialam zupelnie inny typ qh w glowie.
Ale swoje zdanie o tym, ze ubrany SJ wyglada jak pokraka - podtrzymuje. :p
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Eowima » 16 lis 2014, o 11:17

Jak ja nie lubię tych Amerykanów. Wszystko mają na odwrót - araby o jaszczurkowatych kształtach, a folbluty krępe, przypominające raczej konie do zaganiania bydła.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez dorotheah » 16 lis 2014, o 17:17

Nielka Generalnie SJ zdecysdwoanie bardziej przypomina mi folbluta. Ale też na upartego, jakby ktoś chciał go wystawiać jako appendix np. z 75% krwi folbluta to nie da się wykluczyc, że znajdzznalezć zywy podobny okaz.
Różnica jest tylko w tym, żez na SJ będzie nietypowy appendix, za to typowy folblut.

Eowima trafiłaś w sedno :)

U folblutów wiele zalezy od linii i tego czy on biega dłuższe czy krótsze dystanse. Sama w polsce pracowałam z ogrem długonogim i chudym,długim jak szczapa, ale i z folblutem typu paker. Różnica była w tym jakie dystanse biegały (zresztą z dziada pradziada).

Ale jaszczurowatość u Arabów mnie męczy. Ok jeden jaszczur na półce jest ok, ale aby az tak zmienił się obraz typu araba w ameryce to już mi sie nie podoba.
No i tak przy okazji: No i własnie się nacieszam arabem CL Hessa w starym nie jaszczurowatym typie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 16 lis 2014, o 20:50

Nie tyle appendix, bo ten typ teraz glownie hoduje sie do huntera i rzeczywiscie malo przypomina SJ , co te mniejsze aqh typowo wyscigowe. W ogole problem z aqh jest taki, ze to jest chyba jedna z najbardziej zroznicowanych ras jakie znam - niektore okazy juz ledwo, ledwo maja cokolwiek z aqh wspolnego (i niekoniecznie sa to konie z duzym dolewem innej krwi). W kazdym razie, sami amerykanie lubia wystawiac SJ wlasnie jako aqh.
Zywy SJ szczerze mowiac tez kojarzy mi sie raczej z krzyzowka niz czystym folblutem, ale przyznaje sie bez bicia, ze to jest kwestia mojego osobistego "idealnego konia pelnej krwi angielskiej". Po prostu nie ten typ, chociaz konisko piekne. ;)

Eh, dyskutowac o amerykanskich hodowcach mozna godzinami...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Poprzednia strona

Powrót do Którego wybrać?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron