Opłaca się kupować?

Masz dylemat przy wyborze nowego modelu? Nie możesz się zdecydować, co kupić? Pisz śmiało, doradzimy :)

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Opłaca się kupować?

Postprzez Akami » 12 paź 2014, o 18:59

Zastanawiam się nad pierwszym Breyerem. Ostatnio spodobał mi się duet GG Valentine & Heartbreaker. Ma ktoś te modele, poleca, a może nie?
RANDOM_AVATAR
Akami
Początkujący zbieracz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 09:56

Postprzez Clevelka » 12 paź 2014, o 19:29

Walenta wymiata :) Ja mam tylko ją, źrebak się połamał i go wyrzuciłam.
Ma kilka wad, ale większość nie jest zbyt zauważalnych, a detale ma super.
Jej największą wadą jest zbyt mała głowa w porównaniu do reszty ciała.
Polecam ją, a oceniam ją 9/10.
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Eowima » 12 paź 2014, o 23:01

Clevelka napisał(a):Walenta wymiata :) Ja mam tylko ją, źrebak się połamał i go wyrzuciłam.

Przeczytałam dwukrotnie, żeby się upewnić, że dobrze zrozumiałam.
To smutne, że nie niektórzy nie potrafią wykorzystać zawartej na tym forum wiedzy i marnują pieniądze i modele. Przepraszam, ale muszę to powiedzieć - napisałaś gdzieś że Twoi rodzice uważają customowanie modeli za psucie figurek i wyrzucanie pieniędzy. A łamanie ich (co z tego że to pewnie był wypadek, ja jako dziecko gdy któremuś z moich "made in china" ułamała się noga, bo mi upadł to leciałam do Taty i kropelką naprawił) i wyrzucanie do kosza?

PS
Jeśli w przyszłości będziesz w takiej sytuacji, wyślij proszę połamany model mnie. Pokryję koszty przesyłki.

Przepraszam za offtopa.

Akami, to zależy czego oczekujesz od modelu. Jako właściciel jednej pary uważam, że na pierwszego Breyera to świetny wybór. Walentyna jest "uniwersalna", do fotografowania (dobrze wygląda z każdej strony), robienia rzędów, scenek na dioramach i czego dusza zapragnie. I to naprawdę piękny model, razem ze źrebakiem w cenie pojedynczego Traditionala.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Julia » 13 paź 2014, o 02:04

Eowima napisał(a):Jeśli w przyszłości będziesz w takiej sytuacji, wyślij proszę połamany model mnie. Pokryję koszty przesyłki.

Staję druga w kolejce...

Jak dla mnie Walentyna i Heartbreaker to bardzo dobre modele, choć nie widziałam ich na żywo. Sama mam na chciejliście i zdecydowanie polecam. ¦wietnie wypadają na zdjęciach więc na żywo pewnie jeszcze lepiej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Askada » 13 paź 2014, o 09:24

Clevelka napisał(a):Walenta wymiata :) Ja mam tylko ją, źrebak się połamał i go wyrzuciłam


Również z chęcią przygarnęłabym połamanego Heartbreaker'a...

Co do Valentine i Heartbreaker'a to gorąco polecam! Po pierwsze są to modele stosunkowo tanie (biorąc pod uwagę, że źrebak i klacz są niewiele drożsi, a nawet tańsi od wielu pojedynczych modeli TR), po drugie mają wspaniałą rzeźbę, dynamiczną pozę i nienaganną anatomię :mrgreen: Heartbreaker jest po prostu uroczy, a Valentine ma piękny łeb, dający wrażenie spokoju i harmonii :> Uważam, że jako pierwsze modele Breyer sprawdzą się znakomicie :D
Ostatnio edytowano 13 paź 2014, o 20:02 przez Askada, łącznie edytowano 1 raz
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krysiek1108 » 13 paź 2014, o 10:28

- Popieram zdanie poprzedniczek, Walentyna jest(moim zdaniem) jednym z najfajniejszych modeli Breyera, źrebolek ma pewne problemy z utrzymaniem równowagi ale w sumie to drobiazg do drobnej korekty (np. gorącą wodą) a za taką wspaniałą parę płacisz mniej jak za pojedyńczą sztukę większości modeli. ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Clevelka » 13 paź 2014, o 20:14

Askada wcale nie wyłudzałam. Zbieram sama na figurki(co prawda z kieszonkowego).
Wcale nie chciałam go wyrzucać(chciałam go ratować..Ale jak?) - zostałam do tego namówiona.
Przepraszam za OT.
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Julia » 13 paź 2014, o 21:12

To biorąc pod uwagę to, co pokazujesz musisz mieć niezłe to kieszonkowe...
Również przepraszam za OT

Jak co zapraszam na PW.
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Nieleka » 14 paź 2014, o 08:55

To jest temat, w którym doradzamy Akami, czy temat, w którym zaglądamy Clevelce do portfela? Jeżeli macie jakieś problemy z innym użytkownikiem, to załatwiajcie to na PW.

Akami co prawda dopiero czekam na swoją Giselle (Valentine) z maluchem, ale miałam okazję oglądać ją ze wszystkich stron i mogę szczerze polecić.
Jako nowszy model, Gis prezentuje się już na naprawdę niezłym poziomie jeśli chodzi o szczegóły i samą rzeźbę.
Jak już inni wspominali, opłaca się też cenowo. Poza tym, Giselle to fajny model do fotografowania, bardzo "przyjazny" jeśli lubisz się bawić w robienie miniaturowych akcesoriów. No i nie jest też gigantem - na pewno znajdzie się dla niej miejsce na półce. :)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Akami » 14 paź 2014, o 10:44

Dziękuję wszystkim za pomoc. :)
RANDOM_AVATAR
Akami
Początkujący zbieracz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 09:56


Powrót do Którego wybrać?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron