Czy warto?

Masz dylemat przy wyborze nowego modelu? Nie możesz się zdecydować, co kupić? Pisz śmiało, doradzimy :)

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Czy warto?

Postprzez Maliaorca » 9 lut 2013, o 18:10

Zastanawiam się nad kupnem 3 panów(Breyer) : Little Texasa,Kriptona Seni II,Prince Jestera. Czy warto? Najlepiej opiszcie każdego z osobna.Będę wdzięczna.
Ostatnio edytowano 10 lut 2013, o 10:53 przez Maliaorca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Aon-Adharcach » 9 lut 2013, o 18:15

Maliaorca, w języku polskim po znakach przestankowych stawia się spację. Inaczej tekst jest trudny do rozczytania.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez olcioxd » 9 lut 2013, o 19:11

Ja ci powiem że z tej 3 wybrałbym Princa Jestra, bo to MFT a na 2 miejscu byłby Littlt texas :) dlatego że ma suuuper gallop :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez krysiek1108 » 10 lut 2013, o 15:25

- Osobiście nie wyobrażam sobie kolekcji bez Kriptona , Texas jest śliczniutki ale i malutki , co do Prince Jestera nie mam zdania bo nigdy nie był w kręgu mojego zainteresowania - wygląda na to ze Masz trudny wybór , ale jaki by nie był to będzie skutkował nowym wspaniałym modelem w kolekcji. :D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 10 lut 2013, o 15:43

Co prawda żaden z tych modeli mnie nie interesuje, ale spróbuję coś doradzić ;)
Wszystkie trzy są wycofane od tego roku, więc im szybciej się zdecydujesz, tym łatwiej będzie je dostać.

Little Texas - na plus mogę policzyć dynamiczną pozę i całkiem ładny odcień maści kasztanowatej. Jak na Traditionala jest nieduży, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to nie powinien być problem.

Kripton Seni II - osobiście nie przepadam za tym moldem, ale ma ładną maść. W oko wpada również bujna, rozwiana grzywa i ogon, no i dynamiczna poza.

Prince Jester - ciekawa rasa (Missouri Fox Trotter), przez co ma nietypowy chód (fox trot). No i wbrew pozorom nie jest kary, tylko bardzo ciemnokasztanowaty (bo prawdziwy Prince Jester też taki jest). Niektórym przeszkadzają wmoldowane wstążki, które są typową ozdobą na pokazach tej rasy.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maliaorca » 10 lut 2013, o 17:56

Dziękuję wszystkim za pomoc. Oczywiście następne opinie będą również mile widziane. Możliwe, że kupię wszystkie. Przedtem jednak muszę wygrać kilka konkursów.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez krysiek1108 » 10 kwi 2013, o 11:56

- Na jednej z aukcji trafiłem Legionaro (siwy) Hrisa Hessa , od jakiegoś czasu przyglądam się temu modelowi a ten jest w dosyć atrakcyjnej cenie , tylko wiele modeli tego autora w realu ma sporo mankamentów , dlatego liczę na zdanie posiadaczy w/w modelu zwłaszcza dorotheah bo na fotach zauważyłem że posiada dokładnie takiego samego . :shock: ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Maliaorca » 10 kwi 2013, o 14:54

Ja go nie mam, więc bardzo nie pomogę. Mi też się podoba, ale boję się, że taki stary mold (1979) będzie miał trochę niedociągnięć.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Maliaorca » 4 cze 2013, o 15:27

Odświeżam temat. Na ebay zauważyłam S Justadream. Możliwe, że kupię ją przez flte. Niestety, jest dość droga (350zł). Jak myślicie, jest warta swojej ceny?
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez dorotheah » 4 cze 2013, o 16:14

Ja na pewno bym za nią tyle nie zapłaciła. :) Sam mold nie jest jakiś wybitny anatomicznie- wielu rzeczy można się czepiać. A za taką kasę można kupić coś ciekawszego, lub jakąś parkę tradków.
W. Girl jest o niebo lepsza anatomicznie, a i typ arabski ma bez porównania lepszy- a za tą cenę to można kupić nawet ciemnosiwą wersję.

Mi tam nigdy ten model się nie podobał zbyt mocno. Już nawet Sham bez porównania bardziej do mnie przemawia.
SJ jest dla mnie nieco za zwykła, za mało "typowa", nie widzę w niej tego do czego przyzwyczaiły mnie konie arabskie w Janowie Podlaskim (w stadninie i na czempionatach/aukcjach).

Ale z drugiej strony jak SJ wybitnie Ci się podoba i masz możliwość- to kupuj.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 4 cze 2013, o 17:28

- Ona coś w sobie ma, bez powodu na aukcjach nie osiąga tak wysokich cen ( sam już kilka przegrałem, jednak stawka o której piszesz jak dla mnie jest absurdalna), model fajny ale mam jakieś zastrzeżenia do pyska i grzywy, warta zakupu ale za rozsądne pieniądze.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 4 cze 2013, o 22:34

Mnie ten mold nie powala, brakuje mi arabskiego bukietu.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Maliaorca » 5 cze 2013, o 12:49

OK, na szczęście rozsądna argumentacja dorotheah do mnie trafiła. Dziękuję za opinie, ale Justadream raczej nie kupię. Teraz przymierzam się do niej:
http://www.ebay.com/itm/Breyer-Horse-St ... 3382240141
Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez krysiek1108 » 5 cze 2013, o 13:30

- ¦liczniutka, ten mold też ma spore wzięcie, no i sporo kosztuje, długo nie mogłem się przekonać do jej "suchości" i jakoś tak sztucznie zaznaczonych mięśni, ale im dłużej się jej przyglądam tym bardziej chcę ją mieć ( najbardziej jednak podoba mi się wersja chyba najstarsza nr 583 ), ta którą Wybrałaś mocno kusi. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 6 cze 2013, o 13:01

Maliaorca- o ile wiesz, rób tak, abyś potem nieżałowała. Czasem warto zabulić za coś co jest dla nas bardzo wartościowe (choćby tylko emocjonalnie).
Jeszcze co do SJ- mnie drażni w niej za mało arabski łeb. Na plus modelu można uznać to, że ona przypomina ot takiego przeciętnego- użytkowego araba. Nie jakiegoś tam czempiona. Jak ktoś jeźdił na jakimś arabku i ma sympatyczne wspomnienie- może być bardzo zadowolony z takiego konia na półce.
A może spodoba Ci się ona w jakimś kolejnym malowaniu i warto poczekać?

Natomiast klacz z aukcji jeste jak najbardziej warta ceny. Jest śliczniutka w tej maści, a sam mold uważam że jest lepszy technicznie. Do tego masz tu niepowtarzalny CM z bardzo fajnymi, całkiem naturalnymi jabłuszkami (dobrej wielkości). Jedynie jasne kopytka mogłyby być lepiej dopracowane i białe kreski na górze oczu nie przemawiają do mnie (jak rzęsy, ew. wystarczyłyby białe kąciki). Ale mimo tego jestem jak najbardziej na tak !!!
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350


Powrót do Którego wybrać?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości