Pomóżcie wybrać.

Masz dylemat przy wyborze nowego modelu? Nie możesz się zdecydować, co kupić? Pisz śmiało, doradzimy :)

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Pomóżcie wybrać.

Postprzez Lila2006 » 4 sty 2013, o 20:59

Kochani, pomóżcie bo nie mogę się zdecydować. Chciałabym kupić sobie jakiegoś traditionala na urodziny ale im dłużej się zastanawiam to mam więcej rozterek.
Pierwsza myśl była żeby kupić sobie GG Valentine & Heartbreaker ale na buy-for-less znalazłam też Cedrica w dobrej cenie. No i mam zagwozdkę. Wprawdzie ten ostatni bardziej mi się podoba jako Ideal, ale on jest raczej niedostępny.
Pomóżcie proszę bo chyba nigdy się nie zdecyduję. :oops:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 4 sty 2013, o 22:07

Zacznę od tego, że mogę być trochę stronnicza - jestem posiadaczką Valentiny. Cedrica znam tylko ze zdjęć, ale wydaje mi się fajnym modelem.
Zarówno Valentine, jak i jej syn są dobrymi modelami. No, może mniej dynamicznymi. Jeśli miałabym wybierać, to bez wahania wzięłabym tą parkę jeszcze raz, ale to też pewnie zależy od mojego zamiłowania do wszystkiego-co-małe.
Wszystko zależy, od tego co kto lubi - Cedric ma zaplecioną grzywę i musi stać na podstawce (?), natomiast parka stoi o własnych siłach (moje dość niestabilnie, szczególnie źrebak) i są całkowicie naturalne, jeśli wiesz, o co mi chodzi.
Wiem, że nie pomogłam, ale to wszystko tak naprawdę zależy od ciebie - musisz po prostu zastanowić się, co naprawdę wolisz. Ja jak mam takie problemy to czytam opinie innych o tych modelach i oglądam wszystkie realistyczne zdjęcia, jakie tylko mogę znaleść.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 4 sty 2013, o 22:13

Od siebie dodam, że jeśli głównym atutem Cedrica jest korzystna cena, a nie sam model, to dobrze się zastanów - może warto poczekać trochę i pogrzebać za Idealem? :)

Bo osobiście też brałabym Walentynę z maluchem 8-)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 4 sty 2013, o 22:18

Bardzo dziękuję za pomoc. Za Cedrikiem przemawiało to, że trudniej go zdobyć, jego maść (lubię siwki) i fajna poza. Valentine bardziej podoba mi się jako koń i model no i nie jest sama. Za podobną cenę mam dwa konie. ;)
Myślę, ze jednak wybiorę ją a rzeczywiście będę polować na Ideala.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez krysiek1108 » 4 sty 2013, o 23:44

- Dodam tylko że jeszcze nie słyszałem niekorzystnych opinii na temat Valentiny ze strony jej zauroczonych właścicieli. Na dodatek jestem stronniczy bo nie lubię tak dużych podstawek jaką ma Cedric. ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 5 sty 2013, o 04:43

No to ja napiszę, że Cedric bije na głowę dla mnie Walentynę z młodym. Ona jest wspaniale wykonana, ma doskonałego źrebola niemal gratis, ale nie ma tego czegoś co ma Cedric, czy Ideal.
Wielokrotnie się zastanawiam, czy to właśnie Ideal, a nie Sali i mały Toto, nie jest moim najwspanialszym Breyerem. Prawdopodobnie, gdybym zapomniała o tym, że to skoczek, a Toto i Sali to konie dresażowe -byłby moim numerem jeden.
Pozą bije wszystko. Anatomicznie nic mi nie przeszkadza (muszę chyba zabrać się za jego opis- aby dojrzeć może coś jeszcze). Prawdę mówiąc nie wiem czego można się u niego czepiac, poza dziwna okolica chrap.
Ideala wolę , tym bardziej, bo uwielbiałam pracować z podobnym, trudnym ogierem. Grzywę i ogon ma cudną. Ale Cedric ma wyjatkowo ładnie przerobiony ogonek, fajne koreczki. Maśc siwa z chreczką wyjątkowo pasuje do tego moldu. Koń jakbyprosto wyciagniety z parkuru.I ma w sobie to cos- kombinację dumy, spojrzenia, anatomii -jakie uwielbiam.Ale jesli wolisz Ideala może faktycznie warto powalczyc na eBay.

Z drugiej strony GG jakbym nie kupiła to bym żałowała, że jej nie mam. Ale dla mnie Ideala nie przebije, nawet z młodym.
Ideal, Cedric jest wart każdej złotóweczki, a nawet więcej :) Ni
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350


Powrót do Którego wybrać?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron