Problemy z wyceną

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Problemy z wyceną

Postprzez kaskagren » 1 wrz 2014, o 13:24

Zakładam temat, ponieważ chciałabym wyprzedać prawie całą moją kolekcję modeli w skali Little bits z wyłączeniem Collect'y, a mam problemy z wyceną kilku rzeczy. Postanowiłam zacząć od przyczepy z Jeep'em, której pewnie najtrudniej będzie mi się pozbyć...
W każdym razie nie orientuję się za ile mogłabym ją sprzedać, nie ma śladów użytkowania poza obtarciami kierowcy (zaraz wstawię moje zdjęcia), a poza tym jest wycofana co też może wpłynąć na jej cenę. Proszę o pomoc, chociaż o orientacyjne podanie przybliżonej ceny, lub argumentu dlaczego miałabym ją obniżyć lub podnieść :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Clevelka » 1 wrz 2014, o 13:42

Przerzucasz się na trady ? :)
No nie wiem... Może za 110zł? Coś koło tego ja bym sprzedała... Chociaż nie wiem ile kosztowała orginalnie, więc nie jestem w stanie ocenić czy to dobra cena.
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez kaskagren » 1 wrz 2014, o 15:35

Clevelka, tak, mam taki zamiar ;)

Najtańszy, używany zestaw na allegro (ale bez kierowcy! Sama przyczepka z autem) kosztuje 100zł.

Nieużywane auto z kierowcą kosztuje ok. 90zł

Mój zestaw:

Obrazek

Tak wyglądają otarcia kierowcy. Na ogół nie są zbyt widoczne i nie przeszkadzają w jego użytkowaniu. Z resztą, jak ktoś się uprze to i przemalować może ;)

Obrazek
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Julia » 15 paź 2014, o 14:57

Taki ("pseudo") napierśnik na ile można by wycenić? Sprzedaję tego typu bzdurki na allegro i myślałam nad ceną 2-3 zł, ale nie jestem pewna
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Koszat » 7 lut 2016, o 20:59

Jak myślicie, za ile można by sprzedawać kantary/ siodła/ ogłowia na skalę Trad? Szczególnie interesują mnie kantary, tak na początek.
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Rey3625 » 7 lut 2016, o 21:35

Koszat ja to wyobrażam sobie takie ceny:

Kantaty 7 zł
Sznurkowe 6 zł
Siodła 50 zł
Uzdy 25zł
Pełen komplet 70 zł
Czapraki 4 zł
Pikowane 7 zł
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Aon-Adharcach » 7 lut 2016, o 21:49

Ja oszacowałabym koszty materiałów, które zużyłaś na daną rzecz, plus tzw. robocizna, czyli na ile wyceniasz poświęcony na to czas ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Koszat » 8 lut 2016, o 14:23

Dzięki :]
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Zafira » 31 sie 2016, o 15:29

Myślałam ostatnio nad zmianą profilu kolekcji... Ogólnie od samego początku zbierania "plastikowych koników i innych zwierzątek" jako tako profilu nie miałam, innymi słowy przygarniałam wszystko co tylko dałam radę, dodać można- nie tylko konie. Do czego zmierzam, zastanawiam się nad sprzedażą większości modeli (t.j. WSZYSTKIE oprócz customów, tradów i kilku collecty- może 2/3 oraz shire breyer classics, który poszedłby na malowanie, Don Jonsona z Bully *tego z certyfikatem*, modeli SM), a przerzucić się tym samym na modele w skali traditional, najlepiej customy jak już o tym mowa. Obawiam się natomiast, że nawet jakbym miałam chętnego na zakup i wyliczoną cenę, to nie umiałabym sprzedać ze względu na sentyment.. Właściwie nie tylko sentyment, to jest takie uczucie jak sprzedaż no nwm, czegoś co się wychowało itd... Co o tym myślicie?


EDIT: Jako, że umieściłam to w tym wątku możecie napisać ile Wy byście wzięli za taki zbiór figurek?
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, o 17:39 przez Zafira, łącznie edytowano 1 raz
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Problemy z wyceną

Postprzez jestemnikko » 31 sie 2016, o 17:22

Zafira Zafirka napisał(a):Myślałam ostatnio nad zmianą profilu kolekcji... Ogólnie od samego początku zbierania "plastikowych koników i innych zwierzątek" jako tako profilu nie miałam, innymi słowy przygarniałam wszystko co tylko dałam radę, dodać można- nie tylko konie. Do czego zmierzam, zastanawiam się nad sprzedażą większości modeli (t.j. WSZYSTKIE oprócz customów, tradów i kilku collecty- może 2/3 oraz shire breyer classics, który poszedłby na malowanie, Don Jonsona z Bully *tego z certyfikatem*), a przerzucić się tym samym na modele w skali traditional, najlepiej customy jak już o tym mowa. Obawiam się natomiast, że nawet jakbym miałam chętnego na zakup i wyliczoną cenę, to nie umiałabym sprzedać ze względu na sentyment.. Właściwie nie tylko sentyment, to jest takie uczucie jak sprzedaż no nwm, czegoś co się wychowało itd... Co o tym myślicie?


EDIT: Jako, że umieściłam to w tym wątku możecie napisać ile Wy byście wzięli za taki zbiór figurek?


Hmm... Decyzja należy do Ciebie. Na Twoim miejscu na początek sprzedałabym te konie, które lubię najmniej. Co do ceny - zależy w jakim są one stanie oraz ile ich jest, widziałam kiedyś na olx ofertę sprzedaży całej kolekcji (ok. 120 koni różnych firm) w cenie 1.500 zł, i poszły, także...
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Zafira » 31 sie 2016, o 17:39

jestemnikko napisał(a):
Hmm... Decyzja należy do Ciebie. Na Twoim miejscu na początek sprzedałabym te konie, które lubię najmniej. Co do ceny - zależy w jakim są one stanie oraz ile ich jest, widziałam kiedyś na olx ofertę sprzedaży całej kolekcji (ok. 120 koni różnych firm) w cenie 1.500 zł, i poszły, także...



Tzn. ja myślałam nad tym by wycenić wszystkie konie osobno, zsumować wszystko razem, zaokrąglić do jakiejś przyzwoitej ceny i tak wystawić, czyli to co robię zawsze w przypadku sprzedaży kilku rzeczy naraz, zadałam pytanie tutaj bo wiem, że są osoby w tym temacie lepiej obeznane niż ja i mogłyby wystawić jakiś pomysł dotyczący tych figurek :)
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Problemy z wyceną

Postprzez jestemnikko » 31 sie 2016, o 17:54

Zafira Zafirka napisał(a):


Tzn. ja myślałam nad tym by wycenić wszystkie konie osobno, zsumować wszystko razem, zaokrąglić do jakiejś przyzwoitej ceny i tak wystawić, czyli to co robię zawsze w przypadku sprzedaży kilku rzeczy naraz, zadałam pytanie tutaj bo wiem, że są osoby w tym temacie lepiej obeznane niż ja i mogłyby wystawić jakiś pomysł dotyczący tych figurek :)


W takim razie zastanów się, które konie najmniej Ci się podobają i z którymi nie będzie Ci aż tak szkoda się rozstawać, oceń ich stan i zsumuj ceny.
Wydaje mi się, że:
za 'używane' konie i zwierzęta Schleich obecne w produkcji w stanie bdb/db możesz wziąć ok. 15-25 zł (w zależności od modelu, cena dość niska, ponieważ w większości sklepów możesz dostać nowe figurki w cenie 30-40 zł)
Za wycofane Schleich - 30-50 zł (w zależności od rocznika)
Za Collect'ę w dobrym stanie - 15-25 zł (tutaj ta sama zasada co u Schleich)
Za wycofaną Collect'ę - 30-55 zł
Za konie i zwierzaki 'no name' - 5-20 zł ( w zależności od jakości wykonania danej figurki)
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Problemy z wyceną

Postprzez Zafira » 31 sie 2016, o 18:05

Ok, dzięki, jak będę mieć troszkę wolnego czasu to zobaczę i podsumuję.
A figurki chcę sprzedać wszystkie, które u mnie nie zostaną, mimo wszystko jak mam zrobić jakiś profil kolekcji to muszę się ograniczyć, choć wyjątki będą, jak np dwa classic.
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0


Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron