Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Amalltea » 16 sie 2015, o 21:54

Ja swoje modele nie stety musze trzymać w szafie, do puki nie sprawie sobie dobrej witryny :/
Co do okna, trzymałam tak Chesia i nim sie spostrzegłam model mi zżółkł :( Nie polecam
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Koszat » 17 sie 2015, o 13:27

Uuu, to słabo, bo mam okno od południowo-zachodniej strony :/ Breyera nie odważyłabym się postawic na oknie z powodu tworzywa, ale takie schleichy... Po za tym można kupic takie matowe coś do okien, co o ile dobrze myślę rozpraszałoby światło. No nic, dzięki, będę eksperymentowac :)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Ana » 17 sie 2015, o 15:14

Ja też trzymam część modeli na północnym oknie, ale na południowym chyba nie odważyłabym się. Farba może zmienić kolor pod wpływem promieni słonecznych, widziałam przebarwione w ten sposób figurki, także schleich. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez dorotheah » 2 sty 2016, o 03:24

Uaa dawno nie zagladałam do wątku :)

Na mnie największe wrażenie robią półki jakie ma Apache i półeczka Any - ta od męża to już w ogóle mistrzostwo.
Ktoś wie co słychac u Apache ?


metalfish Fajną organizacja pracy i Twoja Lampa wymiata.

U mnie sporo siię zmieniło w temacie od czasu jak zakładałam temat. Gdy pisałam pierwszy post miałam tylko duzy regał i malutką witrynke na SM.
W międzyczasie doszły mi trzy kolejne półki pasujące ultra prostym stylem do pierwszego regału. Przy okazji fot półek widać większą część mej kolekcji ( chyba wszystkie ulubione modele).
Obrazek
W praktyce są to dwie zestawione ze soba półki na ksiązki Billy Ikea. Na fotce widać tylko górne piętra. Z perspektywy czasu jestem mega zadowolona z tych regałów pod kątem moich Tradków.
- Biel daje dużo światła, przejrzystości i cyba jest najfajniejsza do modeli
- głębokość 30 cm pozwala ustawić większośc modeli tradit. łebkiem do widza, ale można się bawić w ustawianie modeli pod kątem ( jedyna opcja dla dłuzszych modeli),a także 2-3 modeli poprzecznie - co wg. Ostatnie dwie opcje dają zycia, bo IMHO nudno jest gdy wszystkie konie stoją frontem do widza niczym rząd szeregowych.
-no i regulowana wysokość połek to coś pięknego. Mam dzięki temu np półkę dla wyższych tradków, tradków normalnych, czy małych little Bits.
- można dokupic półki w pasującym wymiarze w barwie regału, lub szklane. Te ostatnie to najlepsza sprawa dla kolekcyji.

Minus natomiast:
- półki o głębokości 30 cm są wg mnie za głębokie dla koni Little Bits i mniejszych. Niby konie można ustawiać w najróżniejszych stadkach, ale konie z tyłu za bardzo się gubią w stadzie, mają ciemno, są zbyt zasłonięte, koniki w środku są też mało widoczne i tak na prawdę dobrze widac tylko pierwszy, drugi rząd. Zdecydowanie lepiej widac mniejsze modele w płytszych półeczkach.

Swietną alternatywą dla miłośników mniejszych skal może byc regał na płyty CD/DVD. Mój kupiłam (IKea) nie pod modele, ale cżeść koni wgalopowała tam samoistnie :lol: Na fotce pierwszy z lewej:
Obrazek
- regał spokojnie pomieści kilkadziesiąt modeli
- little Bits wchodzą na długość, niestety po skosie nie ma sensu ustawiac modeli- owszem wtedy je widać lepiej, ale część przestrzeni jest żle wykozystana. ewentualnie można modele postawić w poprzeg. Z skalą SM można się swobodnie bawić - wszystko widać, nic nie ginie , nie stoi w cieniu.

Więcej fot wszystkich połek wraz z modelami
http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/01 ... 4425994611
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez CzekoladaRx » 2 sty 2016, o 10:03

@dorotheah co to za model na pierwszym zdjęciu, najwyższej półce pierwszy od prawej?
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Aon-Adharcach » 2 sty 2016, o 10:40

Na SMki i inne maluchy może przydać się stojaczek tego typu:

Obrazek
http://www.amazon.co.uk/Durable-plastic ... 00UZ28DGG/

Pozwala na lepszą ekspozycję małych przedmiotów na standardowych półkach :) Sama chyba w takie zainwestuję, bo ciężko jest znaleźć fajną półkę na maluszki, która nie wymaga wiercenia w ścianach.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Koszat » 8 sty 2016, o 16:21

Doro nie wiem gdzie patrzec :shock: to naprawdę robi wrażenie!
Pomysł Mangalargi jest świetny :wink:
A ja tak tylko wpadam pokazac moje półki.
Widok z pozycji stojącej z łóżka:
Obrazek
Widok z biurka:
Obrazek
Widok z drzwi:
Obrazek

Osobiście wolę luzy, niż ścisk. Wtedy każdy model mogę ustawic pod dowolnym kątem, poprzestawiac, pokazac z najlepszej strony.
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Ana » 8 sty 2016, o 16:52

Też dawno nie zaglądałam do wątku. Magda, fajny pomysł z tymi "schodkami" na SMki, bardzo sprytne. :)

Koszat, świetna kolekcja, widzę dużo ładnych figurek! Snowman i Totek górują nad innymi (także rozmiarami, hehe ) ale wszystkie ładnie wyglądają i fajnie że mają przestrzeń. :) I ta podkowa, super pomysł! :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Zafira » 8 sty 2016, o 17:55

Ja to w ogóle dawno się tu nie udzielałam :P
Mangalarga te półeczki są świetne, sama kiedyś myslałam (tyle, że na LB) zrobić takie na dwóch "przegródkach" na moich "modelarskich posiadłościach", tylko zastanawiałam się jak to zrobić :lol: Ale te świetnie by się sprawdziły, tylko u mnie nie koniecznie ten kolor :oops: Ale, dałaś wenę do myślenia :D "Inspiracja" :mrgreen:
Hmmm, tylko chciałabym najbardziej takie w PL dorwać, a tak się zastanawiam- myślicie, że z drewna można by nad takim pomyśleć?
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Aon-Adharcach » 8 sty 2016, o 17:58

Zafira Zafirka napisał(a):Ja to w ogóle dawno się tu nie udzielałam :P
Mangalarga te półeczki są świetne, sama kiedyś myslałam (tyle, że na LB) zrobić takie na dwóch "przegródkach" na moich "modelarskich posiadłościach", tylko zastanawiałam się jak to zrobić :lol: Ale te świetnie by się sprawdziły, tylko u mnie nie koniecznie ten kolor :oops: Ale, dałaś wenę do myślenia :D "Inspiracja" :mrgreen:
Hmmm, tylko chciałabym najbardziej takie w PL dorwać, a tak się zastanawiam- myślicie, że z drewna można by nad takim pomyśleć?

Dałam pierwsze lepsze zdjęcia dla przykładu, te konkretne są dostępne w kilku kolorach. A drewniane były by jeszcze lepsze, na pewno elegantsze i milsze dla oka :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Zafira » 8 sty 2016, o 18:05

Mangalarga napisał(a):Dałam pierwsze lepsze zdjęcia dla przykładu, te konkretne są dostępne w kilku kolorach. A drewniane były by jeszcze lepsze, na pewno elegantsze i milsze dla oka :)

Haha, wchodziłam przed chwilą w link, kolor widziałam, niestety nie moje :cry: Ale jeszcze jak do taty pojadę to zobaczę czy by się nie dało czegoś z drewna wykąbinować :lol: Może zawodowcą nie jest, ale może coś na ten typ by się udało, bejcownicy do akcji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Koszat » 8 sty 2016, o 19:52

Ana, dziękuję za miłe słowa :D
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Amalltea » 14 sty 2016, o 17:27

U mnie na razie wygląda to tak, muszę zmobilizować męża by przesunął trochę półkę, bym mogła zmieścić gablote z szafy :mrgreen:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/905607_805477386247648_6649138016501282017_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Zafira » 14 sty 2016, o 18:21

Amalltea napisał(a):U mnie na razie wygląda to tak, muszę zmobilizować męża by przesunął trochę półkę, bym mogła zmieścić gablote z szafy :mrgreen:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/905607_805477386247648_6649138016501282017_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9


Weź oddaj marwariego :lol:

Widziałam już to zdjęcie (lub podobne) i Ci powiem modeli ostatnio jak grzybów po deszczu widzę :D
Tak trzymaj ;D
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Amalltea » 14 sty 2016, o 18:28

Zafira widziałaś starsze , teraz jest uaktualnione a brakuje jeszcze Valegro i Troopera, ale ten to na custom pójdzie no i klacz haflinger jest na sprzedaż a Marwiego Nie oddam no way :mrgreen:
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości