Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Carmen » 9 sty 2015, o 16:19

Ana, Apache., fajne macie te półki. Wszystko tak schludnie bez ścisku postawione :D
Aczkolwiek w przypadku półek Apache. wystające główki czy podstawki modeli poza półkę mnie osobiście przyprawia o zawał :P Bałabym się, że mi spadną, albo zachaczę ręką i sie przewrócą.... takie rozwiązania nie dla mnie :mrgreen: Ale fajnie się prezentuje.

Metalfish, nie wyświetla mi sie fotka :-/
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Gość » 9 sty 2015, o 16:26

Carmen, teraz powinno
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Apache. » 9 sty 2015, o 19:28

Metalfish, niestety, nadal nic nie widać.

Carmen napisał(a):Aczkolwiek w przypadku półek Apache. wystające główki czy podstawki modeli poza półkę mnie osobiście przyprawia o zawał :P Bałabym się, że mi spadną, albo zachaczę ręką i sie przewrócą.... takie rozwiązania nie dla mnie :mrgreen: Ale fajnie się prezentuje.

Też nie powiem, by mi się to podobało (szczególnie te wystające podstawki), ale nie ustawiłam ich tak z wyboru. :P Jeszcze jak miałam mniej modeli, to mogłam sobie trochę kombinować z ich ustawieniem, ale teraz po prostu inaczej nie wchodzą i tyle. Raczej nie ma ryzyka, że o któryś model zahaczę i takie tam, bo półka jest bezpośrednio nad biurkiem i są tak jakby poza zasięgiem (nawet siedząc na krześle przy biurku, ledwo mogę dosięgnąć je ręką i to jak się wychylę). Gorzej gdyby półka wisiała gdzieś tam nad podłogą i ludzie przechodziliby bezpośrednio przy niej. W takim przypadku na pewno zdarzyłoby się już kilka nieprzyjemnych incydentów. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 9 sty 2015, o 20:58

Apache., łeeee, to najwyżej zrobię nowe zdjęcie jak wrócę do domu :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Apache. » 9 sty 2015, o 21:15

Metalfish, teraz pokazuje się obrazek z taką treścią: "ZAKAZ HOTLINKOWANIA. SZCZEGÓŁY NA zapodaj.net/hotlink.html". :P Najwyraźniej nie można wklejać zdjęcia z Zapodaj jako bezpośredni link. Musiałabyś dać je jako link do strony, gdzie się ono znajduje. Albo udostępnij na jakiejś innej stronce, Tinypic na przykład. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Lila2006 » 4 lip 2015, o 12:44

W Netto kupiłam dziś witrynkę kolekcjonerską. Nie wiem jeszcze jak wygląda na żywo bo dopiero składam ale ma wymiary 80x7,5x60. Na SM-ki na pewno się nada, jak z LB nie wiem. Złożę to zrobię zdjęcie. :) Aha, kosztowała 40 zł. jakby ktoś był zainteresowany.

Obrazek

Tak to mniej więcej wygląda. Półeczki można ustawiać na różnej wysokości, jest tych możliwości sporo. Ja jestem bardzo zadowolona tylko strasznie dużo wolnego miejsca jest do zapełnienia. Nie wiem czy mój portfel to wytrzyma. :D

Sorki za słabe zdjęcie. Musiałam robić pod kątem bo wisi naprzeciwko okna i światło odbija się w szybkach.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Amalltea » 5 lip 2015, o 00:05

Lila2006 świetna witryna sama właśnie czegoś takiego szukam, więc w na pewno zaatakuję Netto :P
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Ana » 5 lip 2015, o 10:30

Apache, super kolekcja, bardzo ładnie się prezentuje! :D

Lila, ale super półeczke znalazłaś :O Bardzo ładnie figurki w niej wyglądają. Tu w Holandii chyba nie ma sklepów Netto, a szkoda bo już bym tam biegła :)

Metalfish, niestety zdjęcie nie wyświetla się :|
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Julia » 5 lip 2015, o 12:18

Kurcze, świetna ale nie mam miejsca na kolejne półki w pokoju, już pamiętam marudzenie jak nad telewizorem 2 na modele zagościły... a tam coraz większy ścisk, muszę coś wymyślić.
Lila modele wyglądają świetnie na tej półce :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Zeta » 5 lip 2015, o 13:46

Fajna ta witryna kolekcjonerska - największa zaleta to to, że nie zbiera się w niej kurz. W sumie mogłabym u siebie na ścianie powiesić ze dwie takie, a Netto mam niedaleko nawet. Bo na razie moje modele stoją luzem na półce, jest ich sporo, a konieczność wytarcia kurzu oznacza, że trzeba zdjąć wszystkie, a potem poustawiać z powrotem, czego nie lubię robić xD.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Gość » 6 lip 2015, o 14:47

Lidka, super ta półka, aż się chce dołożyć tam modeli :P

Parę osób zwróciło uwagę na moją lampę. Jest to Velleman VTLAMP6. Ja szczerze, jak tak teraz patrze to nie umiałabym bez niej przeżyć. Polecam każdemu.
Nie będę się rozpisywać tylko podrzucę linka do jej recenzji http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/desk-working-lamp-velleman-vtlamp6.html
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez krysiek1108 » 9 lip 2015, o 20:44

- "Przekopałem" Netto :shock: na Pogórzu ale niestety ani śladu witrynki, przeróżne mebelki, łazienkowe i kuchenne ale witrynek"0" :( nie odpuszczam, namierzyłem jeszcze dwa sklepy tej sieci, może jest jeszcze szansa. :?:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Koszat » 16 sie 2015, o 17:22

Trzymał ktoś może modele na parapecie? Ostatnio natrafiłam na zdjęcie z modelami na parapecie właśnie, i niegłupio to wygląda 8)
Obrazek
źródło: http://www.nietylkodzieciaki.pl
Może w bieżące upały to nie najlepszy pomysł, ale jak przestanie tak prażyc?
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Lila2006 » 16 sie 2015, o 17:47

Kiedyś na forum ktoś na ten temat pisał. Jak okno jest nasłonecznione to mogą blaknąć kolory. Ale jak takie np. północne to czemu nie?
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez Nieleka » 16 sie 2015, o 17:49

Nie stawiałabym modeli na parapecie, chyba, że okno jest od północy. Nie tylko chodzi o temperaturę, ale też światło - większość werniksów i lakierów niestety zacznie żółknąć, a jeśli są gorszej jakości albo cienko położone to po tyłku może też dostawać farba/pigment. Wolałabym nie eksperymentować.

@Edit: Lila była szybsza. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron