Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Ekspozycja modeli- półki, witryny, regały, światło

Postprzez dorotheah » 11 wrz 2013, o 10:03

Chyba jeszcze tu nie ma tego typu tematu.

Wiem, że wiele z Nas uwielbia podziwiać pólki pełne modeli koni. Zachęcam zatem do pokazywania tu fot półek, regałów, witryn z modelami. Przede wszystkim fajnie gdyby się pojawiły foty Waszych regałów. Ale i gdy natkniecie na coś wspaniałego, wyjątkowego w necie- możecie właśnie tu pokazać. Przy czym tu prosze skupmy się tu nie na tym co stoi na półkach, ale jak jest to wyeksponowane.
Temat jest ważny , bo tak naprawdę o modelach możemy sobie popisac w necie, podziwiać foty- ale to co mamy we własnych domach jest przecież wyjątkowo ważne, a dla niektórych pewnie najważniejsze. Dobrze dobrane, oświetlone regały, półki ułatwiają podziwianie kolekcji, utrzymanie wizualnego porzadku. Często też podnoszą prestiż kolekcji w oczach widzów (co jest ważne m.in.dla tych, którzy napotykają na niezrozumienie hobby).

Douki miałam mniejsza kolekcję modele stawiałam w witrynie oraz gdzie popadnie- co sprawiało mi wielką radość. Z czasem wprowadziło to zbyt wiele haosu i utrudniało dostanie się do stojących za modelami przedmiotów i książek.
W tamtym (?) roku nabyłam prościutki , w sumie niedrogi (nadwuyżka kasy poszła w modele 8-) :) ) regał na książki Billi z Ikei. Ma on około 80x30 202 i jego większą część zamieszkują modele.
Obrazek
foty i opis był tutaj:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... elami.html
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... a-fot.html
Z perspektywy czasu nadal jestem zadowolona, przede wszystkim dzięki możliwości regulowania wysokości półek i dokupienia kolejnych. Jedynie trochę szkoda mi, że nie zdecydowałam się na szklane dzwiczki. Choć z drugiej strony modele podobnmo powinny stać w przewiewnym miejscu, więc jest git

W maju dorwałam taką oto malutką półeczkę na SMki
Obrazek
Więcej piszę o niej tutaj:
dorotheahhh.blogspot.com/2013/09/poeczka-na-modele-breyer-stablemates-i.html

Teraz rozważam zakup kolejnej półki na książki, gdzie górna linia prawdopodobnie zostanie zamieszkana przez modele. Wciąż myslę też nad wyeksponowaniem Cassandro AR, ale niec mi nie pasuje albo do mieszkania, albo do konia.

Pokażecie swoje półki ?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 11 wrz 2013, o 10:26

Moja półka wygląda tak:

Obrazek

Zdjęcie troszkę nieaktualne (brakuje obecnie Gretel i Baby Z, przybyło kilka SM), ale teraz jest równie ciasno, jeśli nie ciaśniej :P Mam jeden pokój z siostrą, w związku z czym wszystkie ściany są zajęte przez półki, na których są poupychane nasze graty. Udało mi się zwolnić jedną półkę na modele, ale jest już tam tak ciasno, że nie wiem, co dalej. Chyba tymczasowo będę chować modele traktowane jako bodies (przeznaczone na customy), a na widoku zostawię najbardziej reprezentacyjne, a potem gotowe customy ;)

dorotheah, półeczka na SMki jest świetna! Zawsze podobały mi się tego typu półeczki, idealne na niewielkie przedmioty.

Marzy mi się jakaś fajna witrynka na modele, ale na razie nie mam gdzie jej wcisnąć. Może jak się wyniosę "na swoje", bo u faceta mam już wypatrzone miejsce na moją półkę :twisted:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Julia » 3 gru 2014, o 19:25

Moje nowe półki:

Obrazek
Więcej zdjęć półek:
http://amore-cane.blogspot.com/2014/12/ ... odele.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Kari » 7 gru 2014, o 10:36

Postanowiłam wystroić półki na święta, by nie były nudne i świeciły smutnymi pustkami.
Pobiegłam do OBI i kupiłam jakieś tanie lampki <było mnie stać xd> i porozwieszałam. Przez pół godziny kompinowałam z kablami trololololo i miałam problem z kontaktem, ale jakoś to rozwiązałam. ;)
Jestem niezmiernie zadowolona z efektu. :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Teraz siedzę sobie od wczoraj przed tymi półkami i patrzę... xD Zaraz zrobiło się świątecznie i magicznie. Madżik świąt moje drogie. Kupujcie tanie lampki i strojcie swoje półki. xD

Jeszcze chciałam ostroić półki z moimi lepionymi modelami, ale tam nie mam kontaktu. :c No i wgl miały iść na cały pokój, ale te powyżej 100 sztuk lampek kosztowały kilogramy złota. :c
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Zeta » 7 gru 2014, o 14:26

Julia, świetny post :-D A ten pomysł z lampkami mnie powalił :D
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Apache. » 7 gru 2014, o 15:56

Kari, łał, fajny patent! :) Niby nic tam szczególnego, ot kolorowe lampki, ale cieszy o wiele bardziej, kiedy zaangażowane są w to modele. :mrgreen: Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę tej świątecznej atmosfery, u mnie ozdoby i choinka pojawią się pewnie dopiero przed samymi świętami, dzień przed Wigilią. :( A co ma w takim razie budować w moim domu przedświąteczny nastrój...?
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Koszat » 7 gru 2014, o 18:19

Rany, aż się zalogowałam żeby Cię pochwalic! Na pewno półki pełne koni wyglądają magicznie w świetle lampek *.* co z tego, że jeszcze niecałe 3 tygodnie, czuje się święta! Ja mogę się poszczycic jedynie brokatowym lampionem diy oświetlającym, uwaga, 1 konia :)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Postprzez Julia » 8 gru 2014, o 08:45

Kari - wow! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Aon-Adharcach » 7 sty 2015, o 17:20

A ja dorwałam dzisiaj fajną gablotkę na małe modele! :yay: Trzeba ją tylko złożyć i wykombinować gdzie ją wcisnąć.
Poza tym mam jeszcze regał z Ikei do złożenia, po części przeznaczony na większe modele ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Ana » 7 sty 2015, o 19:11

Bardzo ciekawy temat! ¦wietny pomysł z tymi lampkami Kari! :D

Mój mąż zrobił dla mnie taką oto półkę jako prezent na święta :D Bardzo się ucieszyłam :D Niedługo półeczka będzie powieszona nieco wyżej i pewnie niedługo zacznie też łapać kurz :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Julia » 7 sty 2015, o 19:40

¦wietna! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez rzekotka » 7 sty 2015, o 20:56

¦wietna, nawet jeśli nie kolekcjonowałabym modeli, to taka ekspozycja przyciągnęłaby mój wzrok. ;)
"Koniu mój, chrapy odymałeś z głowy,
Język twój giętki - czy może być słodszy?
A kto, mój koniu, pieszcząc twoje oczy,
Zgubiłby krój ich: złotomigdałowy?(...)"
Avatar użytkownika
rzekotka
Hobbysta
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ana » 9 sty 2015, o 13:55

Dzięki wielkie Julia i rzekotka! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Apache. » 9 sty 2015, o 15:10

Ana, jak zwykle śliczna półeczka. :) Niby tyle tego, ale wszystko prezentuje się tak schludnie, harmonijnie. I tak jak mówi rzekotka, nawet osobie, która sama nie jest kolekcjonerem, zapaliłyby się oczka na widok takiego regału. :) Tak w ogóle to zawsze jak widzę te Twoje półeczki, to aż mi samej zachciewa się zbierać figurki różnych zwierząt, nie tylko koni. Ale to równałoby się z bankructwem. :lol:

U mnie na obecną chwilę wygląda to tak:
Obrazek

Wydawałoby się, że konie dałoby się jeszcze bardziej ścisnąć i weszłoby gdzieniegdzie kilka nowych, ale to tylko złudzenie. :lol: Przede wszystkim półka jest zbyt płytka i muszę stawiać je pod kątem, większości z nich nie dałoby się już bardziej wyprostować.
Kiedyś na tej półeczce przebywało wiele innych zwierząt, teraz już nie mogę wygonić z niej tylko dwóch schleichowych smoków. :P Ale na razie i tak nie mam tam czego innego postawić. Jeśli kupię jakieś źrebaki Breyer'a, które by się tam zmieściły, to na pewno poszukam smokom nowego miejsca. :P A wcale najbardziej to chciałabym kupić jakiś porządny regalik za szkłem dla modeli koni, a tę półkę przeznaczyć dla reszty figurek.

Na zdjęcie załapał się też kawałek Valko, który jak na razie nie ma swojego miejsca i stoi na biurku tuż koło mego laptopa, bym mogła co chwilę na niego zerkać. :D

Jeszcze przed świętami na moim biurku, tuż pod półką z Breyer'ami, stała również taka drewniana mini-półeczka z końmi Schleich, jednak w czasie generalnych porządków zdecydowałam, że ją schowam, wraz ze Schleich'ami. Bo mimo że "mini", to zajmowała sporo miejsca i konie często zaplątywały się w kable, które tuż przed nią przebiegały. :P Teraz są bezpieczniejsze. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 9 sty 2015, o 15:54

Ana, Apache., fajnie macie te półeczki, wszystko na nich jest tak pięknie uporządkowane :P Aż nie wiem na który model się patrzeć, bo wszystkie przyciągają wzrok :P
Obrazek
Tutaj moje półki, od razu z miejscem malowania, stan z 25.12.2014. Ja mam śmiesznie poukładane bo zaczynając od dołu to są konie nad którymi pracuje (+skończone o ile są), druga półka to konie które będą robione potem, a trzecia to odległa przyszłość. Chociaż zmieniam plany i co chwile jakieś przekładam :P
Ostatnio edytowano 9 sty 2015, o 16:26 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Następna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron