Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych firm

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych firm

Postprzez dorotheah » 14 sie 2013, o 23:34

Stajnie, wiaty, hale, inne elementy zabudowy stadnin, oraz ogrodzenia - różnych firm.

Wiem, że często macie w swoich kolekcjach stajnie i ogrodzenia - zachęcam do opisywania ich i pokazywania.

Temat jest dość wąski, także myślę, że warto rozmawiać w jednym, wspólnym wątku dla wszystkich firm. Łatwiej będzie można dzięki temu przejrzeć, czy porównywać konkretne stajnie.
Na temat innych dodatków, z tym, że firmy Breyer, można pisać tutaj Siodła, ogłowia, derki i inne akcesoria - Breyer

¦ledzę temat od kilku lat. I wciaż się nie mogłam na nic zdecydować. Bo wiele stajni nie odpowiadało mi pod kątem realizmu wykonania, wielkośi, czy stylistyki. W końcu się zdecydowałam na pierwsze stajnie. Ale o tym napiszę dopiero jak je dobrze przetestuję i uporam się z opisami innych rzeczy.

A teraz może napiszecie o swoich stajniach, ogrodzeniach, czy po prostu fascynacjach tym tematem ???
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Carmen » 15 sie 2013, o 11:30

dorotheah, a mogłabyś mi powiedzieć akie stanie wybrałaś (np. na PW jesli nie chcesz zdradzać wszystkim :D) Szukam od początku mojego zbierania jakiejś normalnej stajni, w miarę nie drogiej i realistycznej, ale nic nie znalazłam :(
Z kolei już u mnie wypatrzyłaś moją kupną stajnię. Dostałam ją w 2010 roku, kiedy bylo mi smutno, że mimo iż dopiero od przyszłego roku miał być wycofany wóz (40190) przez moje urodziny w grudniu i ,,szybkość'' moich rodziców (wiadomo grudzień, to zaczyna się sezon polowań na prezenty i jak oni się budzą w grudniu to ja nie dostaję tego co chciałam) go nie dostałam. Tak więc rodzice pojechali do Smyka i kupili mi tą o to stajnię:
Obrazek

Osobiście mam ją odwróconą tyłem:
Obrazek
Gdyż przednia strona jest ewidentnie za mała do Schleich, tak samo jak przyczepa i samochód.

Stajnię lubię mimo, że jak mówiłam z jednej stony jest za mała, ale zaś z drugiej od strony drzwi już nie i naprawdę mi sie podoba. Niestety ma tylko dwa, ale za to spore boksy, gdzie w każdym z nich spokojnie wejdą 2 Zimnioki :mrgreen: Z tym, że będą jak kury na fermie - rzuszyć się uż nie będą miały gdzie.

Wspomniany samóchód i przyczepa, które są w zestawie, bardziej by się nadawały do SM'ów, ale aktualnie przyczepa jest użytkowana przez kuce schleich'a.

Akutalnie jednak przeszukuję internet by znaleźć jakąś większą stajnię - moga być nawet mniejsze boksy, byle było ich więcej, a schleich'owa stajnia niezbyt mi do gustu przypadła.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 17 sie 2013, o 20:19

Mam identyczną stajnię jak ta Carmen, ale nie powiem, bym uważała ją za użyteczną. :lol: Leży gdzieś w pudle złożona, a wyjmuję ją tylko, jak przyjdą do mnie jakieś dzieciury i sobie zażyczą. :P Jakoś nie przypadła mi do gustu, ale i tak muszę przyznać, że chyba używałam jej częściej niż tej ze Schleich'a, którą też jakiś czas posiadałam. W końcu poszła na sprzedaż, bo później już wcale z niej nie korzystałam. Tylko się kurzyła i zajmowała miejsce na biurku. Do tego wydawała mi się jakaś taka niepraktyczna. Ciężko było swobodnie zajrzeć do boksu z jakiejś sensownej perspektywy. I do tego sama stajnia miała nieciekawe kolory, bardziej przywołujące na myśl zabawkowy domek niż miniaturę stajni.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Re: Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych fi

Postprzez Rey3625 » 13 sty 2016, o 19:47

No cóż.. ja sama robię wszystko do moich koni. wyjątkiem są zestawy, siodło uzda itp. Jak chcecie mogę dać zdj
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych fi

Postprzez Lila2006 » 13 sty 2016, o 20:53

Jasne, że chcemy. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych fi

Postprzez Rey3625 » 13 sty 2016, o 21:58

Jak tylko będzie lepsze światło robię zdjęcia ;))
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych fi

Postprzez Rey3625 » 5 lut 2016, o 15:33

Obrazek
Stajnia lepiej wygląda na żywo :/ lubię ją pomimo wad, co o niej myślicie?

Obrazek
To raczej osobny boks nie stajnia XP ale też go lubię
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Stajnie, wiaty, hale, itp., oraz ogrodzenia - różnych fi

Postprzez Annn » 5 lut 2016, o 15:46

Całkiem fajne, takie jakby domowe :) Sama zastanawiam się nad stworzeniem małej stajni czy jednego boksu dla moich ulubieńców...
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30


Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron