Studyjne fotografowanie modeli

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 21 gru 2012, o 10:04

Na dobrą sprawę wystarczy nawet biała kartka - przy mocniejszej lampie też ładnie odbije światło.
Przede wszystkim blenda jest łatwa do zrobienia i to niewielkim kosztem, a sprawdzi się równie dobrze przy świetle zastanym. ;)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Capricorn » 21 gru 2012, o 14:26

Tłem może być choćby prześcieradło.
Sam namiot bezcieniowy nic nie pomoże, wiem bo mam.
Kluczowe jest dobre światło. Ja zakupiłam 2 żarówki 5500K, czyli o barwie światła dziennego i są nieocenione. Bez nich nie miałabym jak robić zdjęć przez pół roku, bo jak jest jasno to siedzę w pracy. Żarówki mam na dwóch statywach (ale zwykłe lampki biurkowe na te żarówki też się nadają, mogą być tylko za niskie, statyw mam do 2m). Natomiast namiot jak najbardziej, ale tak jak mówiła dorothea, można sobie za bardzo spłaszczyć zdjęcia. Mnie się też nie chce go rozkładać co trochę, więc naczęściej robię fotki bez niego, tylko ze światłem. Przydałoby się tylko to światło dobrze rozproszyć, żeby były miękkie cienie i brak odbłysków. Można zrobić dyfuzor na lampę błyskową z kartki papieru albo koszulki na dokumenty. Można je złożyć parę razy. Trzeba poeksperymentować z najlepszym ustawieniem.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 21 gru 2012, o 19:25

Capricorn, a mogłabyś polecić jakąś konkretną firmę tych żarówek, czy firma nie ma znaczenia? Bo jeśli zdjęcia na Twoim blogu są zrobione z użyciem takiej lampy, to chyba skuszę się na takie żarówki :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Capricorn » 22 gru 2012, o 21:51

Tak, zdjęcia na blogu są właśnie robione z tymi lampami.
Moje żarówki są kupione na allegro, ale są całkowicie chińskie niestety, bez żadnej nazwy. Mają 65W 5500K, ale najbardziej naturalne zdjęcia wychodzą, jak ustawie aparat na 4300K. Nie wiem czemu, może dlatego, że mam takie fioletowe tło.
Na zdjęciu są ustawione wysoko, ale jak fotografuję modele to jedną mam z góry i trochę z przodu, a druga jest bardziej z przodu. Jeszcze powinnam mieć coś, co rozproszy to światło, dyfuzor. Ale na razie robię tak:
Obrazek
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez dorotheah » 23 gru 2012, o 01:25

Oj dziewczyny podziwiam Wasz zapal.
Wychodzi moja kompletna niewiedza w tym temacie. Dotychczas wszystkie foty robiłam spontanicznie łapiąc światło, a jak nie było- używając flesza. Lub czekając na światlo. Oj, muszę pokombinować, pewnie najpierw z blendą.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Titwen » 23 gru 2012, o 10:05

To tło, które pokazała Mangalarga na początku jest świetne, szukałam i szukam podobnego, ale do tej pory bez powodzenia.
Ja na tło używam brystolu, mam arkusze w kilku kolorach, ale najbardziej pasuje mi zielony. Oprócz tego jako czarne tło używam aksamitu. Chociaż nie sprawdza się zbyt dobrze przy świetle dziennym. Do zdjęć zwierząt morskich używam błękitnego paero.

Jeśli chodzi o oświetlenie to preferuję światło dzienne. Najlepiej przy lekkim zachmurzeniu, wtedy nie ma ostrych cieni. Zdjęcia robię w weekendy.
Figurki doświetlam blendami. Mam jedną zrobioną z foli aluminiowej naklejonej na kawałek sklejki, do tego czasem używam lusterek.
Blendę, którą pokazała Mangalarga - srebrno/złotą można zrobić domowym sposobem używając koca ratunkowego.
Kiedyś myślałam o żarówkach fotograficznych jakich używa Capricorn, ale uznałam, że jest z nimi za dużo roboty.

A problem długich czasów naświetlenia rozwiązał mi statyw i samowyzwalacz. ;)

I polecam używanie filtra polaryzacyjnego, który pozwala zniwelować odblaski.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez NAF » 31 gru 2012, o 20:48

Na fotografii nie znam się zbytnio (jestem na poziomie wyceluj i pstryknij), ale poczytałam trochę o robieniu zdjęć modelom i kupiłam na allegro namiot bezcieniowy z oświetleniem. Po Nowym Roku spróbuję zrobić zdjęcia i zobaczymy, co z tego wyjdzie. W świetle dziennym próbowałam i zazwyczaj coś jest nie tak.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 16 gru 2013, o 19:57

Odkopuję temat ;)

Od dłuższego czasu szukam jakiegoś prostego, schludnego tła do fotografowania modeli (nie do dioram, do zdjęć poglądowych). I ostatnio, przeglądając galerię Harriet Knibbs, doznałam olśnienia - papier pakowy! Tzn. nie jestem pewna, czy akurat tego używa na tło, ale tak mi się wydaje (muszę podpytać). Np. tu ładnie widać (zdjęcie z jej strony):

Obrazek

Będę musiała wypróbować ten pomysł :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 16 gru 2013, o 20:07

Ten raczej jak papier do wypieków. Ale pomysł dobry jak najbardziej, pozwolę sobie wykorzystać na próbę :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 16 gru 2013, o 20:18

W każdym razie jakiś papier ;) Po świętach połażę po papierniczych w poszukiwaniu czegoś w tym stylu. Co jak co, ale zielony szal średnio się sprawdza :lol: Od tego koloru potrafił szaleć mi balans bieli, a szczególnie kontrast kolorów, choć ostatnio jakoś nad tym panuję.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 20 gru 2013, o 12:14

Ciekawy efekt może dać papier ryżowy, jest bardzo cienki, ma w sobie włókna, które tworzą efekt mozaiki. Z tego co kiedyś widziałam można go dostać w różnych kolorach. Wykorzystywany w decoupage :)
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Maliaorca » 22 gru 2013, o 18:14

Ja robię zdjęcia na chuście, ale mam problem z oświetleniem. Wolę zdjęcia w terenie, ale nie zawsze się da. Zwykle robię instalacje z dwóch lampek biurowych przykrytych płachtą.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Re: Studyjne fotografowanie modeli

Postprzez Aon-Adharcach » 14 kwi 2015, o 16:00

Kupiłam sobie takie coś:

Obrazek
(fota z Amazona)

Na szybko zrobiłam kilka fotek testowych - namiocik daje sporo przy moim dość ciemnym mieszkaniu (i kapryśnej szkockiej pogodzie), ale będzie trzeba chyba zainwestować w lepsze lampy - albo nauczyć się dobrze je ustawiać :P
Zignorujcie niewyprasowane tło i kurz XD

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I mniej końsko:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Ogólnie jestem z zakupu baaardzo zadowolona :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Studyjne fotografowanie modeli

Postprzez Lila2006 » 14 kwi 2015, o 17:41

Bardzo fajna rzecz. Tylko pozazdrościć.
I to jest chyba spore skoro tradki tak fajnie się mieszczą. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Studyjne fotografowanie modeli

Postprzez Aon-Adharcach » 14 kwi 2015, o 17:53

Lila2006 napisał(a):I to jest chyba spore skoro tradki tak fajnie się mieszczą. :)

Bok ma 50 cm - wielkie to to, zajmuje dużo miejsca po rozłożeniu, ale brałam specjalnie taki duży, żeby Tradki (i lalki przy okazji :P ) bez problemu się zmieściły.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron