Figurki zwierząt do stajni i dioram z końmi.

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Figurki zwierząt do stajni i dioram z końmi.

Postprzez dorotheah » 13 gru 2012, o 23:45

Figurki zwierząt do stajni i dioram z końmi.

Proszę, aby tutaj ograniczyć się rozmów o zwierzakach, które konkretnie poszukujecie, lub polecacie do Waszych stajni, zdjęć z końmi i do dioram z nieparzystokopytnymi. Jeśli chcecie rozmawiać o innych figurkach zwierzaków - proszę zróbcie dodatkowy wątek w dziale: offtopic.

Niemal każda z firm produkujących seryjne modele koni, produkuje także wspaniałe zwierzaki pasujące do dioram z końmi (psy, koty, gospodarskie, ale i np. sarny - pasujące do przejażdżki, czy wielbłądy, które można pokazać z arabami).

Tu jeszcze dodam info, że większość osób wie, że Schleich, Collecta, czy Safari Ltd. produkują wspaniale zwierzaki pasujące do tematu, ale zdecydowanie mniej osób wie, że firma Breyer wyprodukował sporo modeli różnych zwierząt, także w skali Traditional. Może ktoś ma jakiegoś zwierzaka Breyera?

Jako, że sama ostatnio szukałam fajnego psa do moich koni, najchętniej w skali classic, albo Schleich to przyjechał do mnie Border Collie firmy Safari Ltd.
Obrazek
Niestety mam kłopot z określeniem jego skali. Przy koniach Schleich wydaje się zbyt wielki, przy koniach Classic zbyt mały. Ktoś kojarzy w jakiej jest skali?

Dodatkowo przyjechał do mnie królik miniaturka Schleich, który świetnie wygląda przy w koniach classic.
Obrazek
Post o tych animalach i ostatnich nowościach tutaj:
http://dorotheahhh.blogspot.comt/2012/1 ... ollie.html

Mam jeszcze kilka zwierzaków na oku, a jestem ciekawa jakie Wy polecacie?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 14 gru 2012, o 00:18

Mam zaczątek zlikwidowanej już kolekcji dzikich zwierząt (pójdzie pod młotek), przez pewien czas miałam w planach kupowanie wyłącznie europejskich i amerykańskich dzikich zwierząt, które będą pasowały do dioram, ale ten pomysł też na razie upadł.
Ale faktem jest, że jakieś zwierzęta przydadzą się do dioram, nawet jako "zapchajdziury" :P

Przymierzam się do tego psiaka Schleich:

Obrazek

Widziałam na różnych zdjęciach, że pasuje świetnie rozmiarem do koni Collecty i Schleich - to kundelek, więc nie musi spełniać określonego standardu pod względem wzrostu. Nie jest może cudem natury, ale tragedii też nie ma.
Przymierzam się też do zapowiedzianych owczarków australijskich Schleicha, choć dla mnie wyglądają bardziej na kundelki ;)

Mam sarny Schleich, tylko muszę sprawdzić do jakich modeli pasują skalą. Bo modele same w sobie są naprawdę ładne.

Jakiś królik też się przyda, a na pewno przyda się jakiś kot stajenny :mrgreen: Albo kozy (bo mini kolekcję kóz też mam w planach, ale to swoją drogą).

Breyer obecnie sprzedaje dwa psiaki bez koni, ale z całą "wyprawką":
owczarek szetlandzki z zestawem do agility
Jack Russell terrier z budą i innymi drobiazgami
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 14 gru 2012, o 06:45

Moim zdaniem do traditionali nieźle pasuje mysz schleicha:
Obrazek
Nie jestem pewna, czy jest do nich proporcjonalna, ale przy kopycie się nieźle prezentuje.

A z breyerowych dodatków to jest jeszcze model konia z psem i kotem:
http://www.breyerhorses.com/aspca
Pies jest moim zdaniem piękny, kot już gorzej. Największy problem stanowi koń: nie jest najładniejszym, jakiego widziałam.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Capricorn » 20 sty 2013, o 12:10

dorotheah, ten Twój border collie nie dawał mi spokoju i wreszcie znalazłam :mrgreen:
Obrazek
i cała stronka: forum modelhorseblab.com
Piszą tu, że pasuje do Classiców i małych Traditionali.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 20 sty 2013, o 14:49

Po przemalowaniu widać, że to bardzo fajny model! Bordery nie są zbyt duże, więc w skali Classic będą dobrze się sprawdzać :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 20 sty 2013, o 15:16

A mi ten border nie pasuje do classic. Wydaje mi się za malutki do tak dużych koni. Za to sam model jest cudny. Prawie widać wierność bijącą z oczu.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez dorotheah » 20 sty 2013, o 16:08

Dzięki prześliczne za fotkę. Sama przegrzebałam tez net w poszukiwaniu zywych koni obok psów tej rasy. Na oko ten border wydawał się mi nieco za mały do Classic, a dużo za duży do koni Collecty. Ale ja nie znam dobrze tej rasy. A skoro inni piszą,m że jest ok do Classiców, to chyba musze wierzyć. Przyzwyczaiłam się do wielkich psów i mam spaczone oko ;)
Na fotach źywe psiaki najczęściej sięgają dużym koniom nieco powyźej stawów nadgarstkowych. Ten sięga troche poniżej haflingerce i hanowerowi, ale w końcu jest mocno rozciągnięty i "przyczajony". .

Sam model jest przecudny - zawsze podobały mi się te psiaki wizualnie i w końcu mogę się cieszyć choc mini podobizną :) A przy karo-srokatych koniach wyglada całkiem fantastycznie- aż mam mu ochotę kupic pasującego konia :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Koniara262 » 20 sty 2013, o 17:25

Wg mnie idealnie pasuje, trzeba zwrócić uwagę,m że stoi na zgiętych nogach, dlatego wydaje się za mały.
Ogólnie figurka mi się bardzo podoba i z chęcią ją kupię.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno


Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron