Sprowadzanie modeli z za granicy

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 16 kwi 2013, o 19:41

Pudełko traditionala było wsadzone do innego kartonowego. W środku nic nie było, żadnych folii. Ale za to w stanie bardzo dobrym dotarło wszystko. Widać, że ładnie traktowali paczuszkę ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Watazka » 21 kwi 2013, o 16:11

Też kupowałam u tego sprzedawcy nie raz, i z pakowaniem się za każdym razem się nie popisali. Ale ceny mają konkurencyjne, bardzo dobry kontakt, szybka wysyłka (paczki stamtąd opuszczają Anglię po ok. dwóch dniach, i bywa że cały tydzień potem kręcą się po Polsce).
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 maja 2013, o 14:23

Mała aktualizacja odnośnie MPV - koszt przesyłki do Polski wynosi obecnie 9,90 euro (poprzednio było 11), jest też opcja płacenia PayPalem (wcześniej trzeba było pisać maila o adres paypaloway sklepu). Jak to wygląda w praktyce, jeszcze nie sprawdzałam.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 15 maja 2013, o 23:24

Zawsze płacę paypalem za modele z MPV. Raz prosiłam o dane, potem je sobie zachowałam i płacę zawsze bezpośrednio po złożeniu zamówienia.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 16 maja 2013, o 09:58

Kupował ktoś na ebay, ale przez FLTE? Odbywa się to w miarę sprawnie? Koszta dodatkowe (wysyłka itp.) są bardzo duże?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 16 maja 2013, o 10:50

Chyba Krzysiek tak kupował swoje ostatnie modele, uderz do niego. I zajrzyj o wątku z jego kolekcja (ostatnie nowości).
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 16 maja 2013, o 15:09

- Ostatnio zrobiłem za ich pomocą sporo zakupów, trzeba sporo poszperać na ebay żeby znaleźć coś ciekawego i niedrogiego ale wygląda na to że się opłaca (trafiłem kilka perełek), koszt przesyłki trudno określić bo pojedynczo wychodzi drożej natomiast przy kilku sztukach (ta sama ilość) wychodzi zawsze inaczej, no i nie do końca jasne są naliczenia kwotowe, bo niby prowizji biorą 20% no i aktualny przelicznik dolara, i nie Martwisz się cłem, to jednak ni jak nie mogę zgłębić tej metody naliczania zwłaszcza że przy takich samych kwotach wyjściowych za różne modele te sumy są również bardzo różne. Pomimo tych dziwnych i niezrozumiałych do końca praktyk, przy zaangażowaniu w poszukiwania warto u nich kupować bo w sumie wychodzi taniej jak np. w Breyer Polska, jedyny spory mankament to czas oczekiwania na przesyłkę- w moim przypadku zawsze zamawiam przesyłkę lotniczą + kurier ( 1 szt. około 40 zł 3 szt 65 zł) najkrócej czekałem 2 tygodnie najdłużej cztery.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 16 maja 2013, o 16:14

Ja zamawiałam tak swojego Templado i byłam raczej zadowolona. Sam model kosztował chyba jakieś 160 zł, a ja, kupując poprzez FLTE, zapłaciłam za niego 210 zł + przesyłka 19 zł. Stosunkowo niedużo jak na zakup z USA, ale z tymi dopłatami bywa naprawdę bardzo różnie. Zdziwiło mnie, że krysiek1108 podał w ogóle jakąś konkretną wysokość prowizji, bo wydawało mi się, że dla każdego zamówienia jest ona wyliczana indywidualnie, w zależności od... no właśnie, od czego? :roll: To mnie zawsze zastanawia... Czasami wystuka się w przelicznik na stronie model za 150 zł i po wyliczeniu kosztów (jeszcze bez przesyłki do Polski) wyskakuje załóżmy 190 zł, a czasami 260 zł. Nie wiem, może to wina ceny wysyłki od sprzedawcy z Ebay'a do ekipy FLTE, ale to trochę dziwne, gdyby występowała tam aż taka rozbieżność w kosztach wysyłek (choć w sumie chyba możliwe).

A co do czasu oczekiwania, to u mnie były to jakieś 3 tygodnie.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Nieleka » 16 maja 2013, o 21:19

Ok, dzięki wielkie za info.
Czyli wychodzi na to, że jednak będę musiała sama wypróbować FLTE. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 19 maja 2013, o 17:12

Moi Drodzy, dostałam dzisiaj nauczkę. Od 29 kwietnia czekałam na moje Iwonki, a tu nic i nic. Rok temu przeprowadziłam się i dodałam nowy adres do wszystkich systemów, w tym do paypala. Niestety, mój poprzedni adres został w systemie, nie udało mi się go usunąć. Okazało się, że po kliknięciu odpowiedniej opcji jednak mi się udało usunąć stary adres, a nowy ustawiłam jako domowy.

Konsekwencje - mimo, iż prosiłam o wysyłkę na nowy adres i był on wpisany w paypalu, ale nie jako "domowy", moje Iwonki pojechały na stary adres, gdzie nikt ich nie odebrał, a gdzie ja bywam bardzo rzadko. Dzisiaj zastałam awizo z datą przydatności 08maja. Jako przesyłka nierejestrowana, czy będzie zwrócona do nadawcy, czy tez zrobią z nią coś innego? Macie może jakieś doświadczenia? Pocztę otwierają jutro o 08:30, to będzie długie oczekiwanie...
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 19 maja 2013, o 17:33

NAF, czy na zawiadomieniu był podany termin odbioru, czy to awizo jest z 8 maja? Bo jeśli to termin odbioru był, to nie chcę Cie martwić ale raczej przesyłka wróciła do nadawcy.
Pracuję na poczcie i czasem zwykle przesyłki przetrzymujemy troszkę dłużej, nawet wystawiając jeszcze kolejne awizo z napisem "pilne", ale moja to mała poczta, gdzie z reguły zna się Klientów i wiadomo którą można przetrzymać a której nie.
Spróbuj, może uda się ją jeszcze odebrać.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 19 maja 2013, o 21:01

Lila2006, jutro o 08:30 będę warować pod drzwiami poczty i zobaczymy. Awizo miało termin odbioru do 08 maja, ale już sprawdzałam i paczka do Stanów nie wróciła. Jeszcze parę godzin i sprawa się wyjaśni.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 25 maja 2013, o 15:43

.
Przestrzegam przed zakupami modeli w Buy For Less Online (popularny sprzedawca na Ebay).

Przy ostatnich zakupach dostałam inny model niż zamówiony. Okazało się, że był błąd w opisie aukcji, a sprzedawca nie chce go rozwiązać i tym samym wywiązać się z umowy. Po bezpośredniej i bezowocnej rozmowie z firmą Właśnie rozpoczęłam spór poprzez ebay.
Do tego czasu radzę uważać- bo chyba nikt nie ucieszy się widząc w paczce coś innego niż to co zamawiał. A do tego na razie firma leci sobie w kulki nie naprawiając błędu.


Jak tylko coś się zmieni- będę na bieżąco Was informować.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 25 maja 2013, o 16:44

Dobrze, ze piszesz.
Ja kupowałam u nich Marwari. Po za tym, że bardzo długo szedł.wszystko inne było OK, ale lepiej uważać.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 25 maja 2013, o 18:48

dorotheah, trzymam kciuki, żeby wszystko się pomyślnie rozwiązało. A pomyłkowy model chociaż jakiś fajny?
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron