Sprowadzanie modeli z za granicy

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Sprowadzanie modeli z za granicy

Postprzez dorotheah » 2 gru 2012, o 03:14

W związku z tym, że mocno mnie wkurzyła niehonorowa postawa polskiego importera firmy Breyer - BreyerPolska /www.breyer.com.pl ( Zamówiłam model, zapłaciłam, narobiłam sobie smaku, a potem dostałam informacje, że cena jest dużo wyższa. Buuuuuuuuu ) został mi niesmak, sklep odpada. A, że nie jestem jedyna osobą z taką historią. Powstał pomysł, aby założyć temat o sprowadzeniu modeli z zagranicy.
Mam nadzieję, że temat może się komuś przyda.

Parę osób sprowadzało już modele. Proszę opiszcie jakie są Wasze doświadczenia:
- z jakich stron/sklepów zamawialiście.
- Których sprzedawców polecacie, a których nie
- jak wyglądała transakcja i kontakt ze sklepem
- mniej więcej jakie ponieśliście koszty wysyłki
- ile czekaliście na przesyłkę i jak dobrze zapakowano Wam modele
- jakie metody płatności polecacie
- czy doszły wam koszty dodatkowe - cła, prowizje Pay Pal, czy bankowe itp.
- jaka była opłacalność całej transakcji w stosunku np. do polskich sprzedawców.
- i wszystko co wam przyjdzie na myśl. Napiszcie o swoich przemyśleniach na co warto zwracać uwagę przy zakupie (szczególnie przy transakcjach przez eBay).

W związku z tym, że do dzisiaj sama, sprowadziłam z zagranicy, w ciągu kilku lat, ponad 50 moich modeli Breyer, oraz część modeli innych firm, postaram się jutro napisać parę słów na ten temat.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 2 gru 2012, o 10:41

Ja sprowadzałam Cześka z UtterlyHorses (z tego co wiem, to jeszcze kilka osób zamawiało modele w tym sklepie). Co mogę napisać:

PLUSY:
- zakładanie konta i poruszanie się po sklepie jest banalnie proste, wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego (a w razie problemów można zawsze poprosić o pomoc na forum).

- co jakiś czas robią ciekawe promocje, albo dodają fajne gratisy do zamówień.

- koszty przesyłki: 25 Funtów za przesyłkę bez opcji śledzenia (nie wiem, jak to się po naszemu nazywa, ale chyba wiecie o co chodzi) lub 30 Funtów za przesyłkę z opcją śledzenia. Tak wyglądają ceny przy wysyłce pocztą lotniczą, natomiast dla większych zamówien jest opcja kuriera (z opcją śledzenia przesyłki) za 25 Funtów.

- paczka była zapakowana idealnie, nie było szans żeby model został uszkodzony. Dodatkowo powrzucali mi tam urocze cekiny w kształcie koni. I jako że zamówienie robił mój tata, to dostałam też naprawdę ładną, odręcznie wypisaną kartkę z pozdrowieniami (to przy opcji "wyślij jako prezent). :)

- razem z zamówieniem dostałam darmowy katalog UH.

- oprócz "poważniejszych" modeli oferują też bardzo ładne gadżety i zabawki dla dzieci, poza tym można u nich dostać sporo materiałów przydatnych np. przy robieniu rzędu jeździeckiego.

- jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe koszta typu prowizje PayPal, to tutaj nie mogę niestety nic napisać. Ja korzystałam po prostu z karty kredytowej mojego taty (aczkolwiek robię przymiarki do założenia konta na PayPal).

@EDIT:

Zapomniałam dodać jednej rzeczy. Mniej więcej po dwóch tygodniach od planowanej wysyłki mój tata kontaktował się ze sklepem w sprawie dokładniejszych danych (kiedy paczka została nadana itp.). Obsługa sklepu odpisała bardzo szybko podając wszystkie istotne informacje. Także kontakt ze sklepem również jest na plus.

MINUSY:

- zdarza się, że mają problemy z updatem danych na stronie. Mieliśmy taki problem jak chciałam zamówić Othello, ciągle wyskakiwał jakiś błąd. Potem dopiero się okazało, że modele po prostu zostały wykupione, natomiast na stronie nadal widniały jako "in stock".

- czas wysyłki. Niestety, ja musiałam bardzo długo czekać, bo około trzech tygodni. Dodam, że paczka na wydostanie się z UK potrzebowała może dwóch dni (poczta lotnicza), więc nie będę wskazywać palcem kto schrzanił sprawę...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez olcioxd » 2 gru 2012, o 13:30

Super temat napewno mi się przyda ( hihihi ) jest mi wesoło :mrgreen: może do mojej kolekcji zawitają zagraniczni koledzy :?: :-D było by fajno :lol:
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Joanne » 2 gru 2012, o 14:08

Ja sprowadzałam Huckleberry Bay (Traditional) za pomocą e-bay'a, sprzedawca był z Holandii, trochę czasu to zajęło zanim dotarł (naturalne); cena była stosunkowo niska- model używany (w końcu już jakiś czas temu wycofany), ale niestety + koszty wysyłki. Chyba niewiele mogę doradzić, ja problemów nie miałam. Polecam szukać sprzedawców z Europy, nie z USA, powinno to ograniczyć koszty przesyłki itd. No i nie zrażać się stanem "używany" mój ukochany jest w bardzo dobrym stanie, wyłączając to, że nie ma podstawki, a w dziurce, w kopycie, na dzióbek od podstawki, jest właśnie ten dzióbek, najwidoczniej odłamany. Spiłowałam go trochę, Huckleberry stoi sam (jeśli jego podłoże nie trzęsie się właśnie bo np. banda dzieciaków przebiega obok).
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aon-Adharcach » 2 gru 2012, o 18:25

Joanne napisał(a): Polecam szukać sprzedawców z Europy, nie z USA, powinno to ograniczyć koszty przesyłki itd.

No i przy przesyłkach spoza Unii Europejskiej mogą doliczyć VAT, a nawet cło.

Ja zamawiałam z MPV, co prawda mniejsze modele (ich modele specjalne plus koń Safari Ltd.). Koszt przesyłki jest dość spory (11 euro), więc lepiej zamawiać więcej za jednym razem, żeby się opłacało.
Kontakt ze sprzedającą jest fantastyczny - bez problemu udało się poszerzyć złożone zamówienie o dodatkowe modele. Można płacić PayPalem (bo chyba nie ma informacji o tym na stronie). W razie problemów można wysłać pytanie lub prośbę o pomoc do sprzedającej (po angielsku lub niemiecku), mi chętnie podpowiedziała co i jak trzeba zrobić z PayPalem, żeby zapłacić.
Wszystkie przesyłki są ubezpieczone (tak przynajmniej zostałam poinformowana). Moje zamówienie dotarło z Niemiec w mniej niż tydzień (nie pamiętam dokładnie ile). Warto zaznaczyć, że nie zmieniają statusu zamówienia. Jeśli ktoś chce wiedzieć co z przesyłką, trzeba pytać mailowo.
Ogólnie polecam, sama na pewno jeszcze będę u nich zamawiać.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 2 gru 2012, o 19:46

Wszystkie moje Breyery przyjechały ze Stanów, od osób prywatnych. Jeśli szukam konkretnego modelu i ma go kilku sprzedawców, to zawsze porównuję komentarze i dostępne informacje. Łatwiej kupowało mi się od osób, które sprzedają więcej niż jedną figurkę.

Po małej wpadce mam zasadę nr 1 - przed zalicytowaniem zawsze sprawdzam u sprzedającego, jaki jest koszt wysyłki do Polski. Dopiero po potwierdzeniu kosztów wysyłki licytuję. Zazwyczaj tez udaje się dogadać ze sprzedającym, np w przypadkuredukcji kosztów wysyłki przy kupnie kilku figurek od tej samej osoby.

Płatności - PayPal, szybko, bezpiecznie i uznawalnie na całym świecie.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Capricorn » 2 gru 2012, o 21:01

Mój pierwszy zakup w kramsklepie był bez zarzutu - szybka przesyłka, dobrze zapakowana. Zrazili mnie tylko tą zmianą ceny już po zakupie modelu. A ponieważ znam się też trochę na oprogramowaniu sklepów internetowych, więc się zdenerwowałam.

Kupowałam kiedyś od FLTE - ForLessThanEver.com ale nie przez stronę, tylko mieli akurat Breyera wystawionego na Allegro. Nie było żadnych problemów, paczka dobrze zapakowana, przyszła po ok 1-2 tyg.

Przy płatnościach przez PayPal trzeba pamiętać, że w przypadku, gdy realizowana płatność obejmuje przeliczenie walut jest dodatkowa niewielka opłata.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez krysiek1108 » 3 gru 2012, o 13:03

- Rozumiem że na początek przedstawiacie własne doświadczenia , dosyć pobieżnie ale wielu zwłaszcza młodych userów może mieć z tymi zawiłościami problem ( założenie konta , przelew na PayPal czy zwyczajnie język ) - myślę że dobrze by było gdyby tak opracować ; grafik czy rozpiskę , taką krok po kroku jak ten problem " ugryźć " żeby zwyczajnie się nie sparzyć .
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Watazka » 6 gru 2012, o 20:27

A ja polecam inny sklep, niż Kramsklep:
http://myworld.ebay.pl/buy-for-less-onl ... 4340.l2559
Dla tych, co kupują na Ebay. Ceny koni są porównywalnie niższe, zobaczcie sobie np.

Sapphire Olympic Gold Medallist Horse

http://www.ebay.pl/itm/BREYER-Sapphire- ... 564a7c1afe

Sprzedali 34 sztuki, zostało im jeszcze 10, Sapphire kosztuje u nich 19,97 funta, plus 5,49 za przesyłkę. W przeliczeniu na złotówki - około mniej niż 130 z przesyłką. Oczywiście dochodzi do tego cena przewalutowania, ale to niewielka kwota.
Osobiście polecam ten sklep, kupowałam u nich Secretariata i kilka SM. Jedyne czego się można doczepić, to pakowania koni - po prostu konie w oryginalnych opakowaniach są włożone w jedno pudło bez jakiegoś zabezpieczenia pomiędzy opakowaniami. Ale to raczej żadna ujma, moim się nic nie stało, a przebyły naprawdę długą podróż z Anglii.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 16:15 przez Watazka, łącznie edytowano 3 razy
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Watazka » 6 gru 2012, o 20:35

Dodam jeszcze, cieszącego się dużym zainteresowaniem, Cedrica ;)
http://www.ebay.pl/itm/BREYER-Cedric-Tr ... 4aba050aa6
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 6 gru 2012, o 20:55

Przeniosłam posty do bardziej pasującego tematu ;)

Faktycznie, ceny mają baaardzo kuszące, i wybór też zachęcający (sporo Stablemates!). Zastanowię się, i to mocno, nad założeniem konta na eBay'u.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 7 gru 2012, o 11:37

Ja też myślę nad e-Bay, ale muszę się zagłębić w regulamin i kwestie płatności. Bo jak na razie przed PayPalem bronię się nogami i rękami...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Capricorn » 7 gru 2012, o 14:50

Właśnie o tego samego sprzedającego mi chodziło - buy-for-less-online - cieszy mnie, że jest sprawdzony :)
Breyer.com.pl nie odpowiada na moje maile :evil: , więc zakupy na ebay się zbliżają... :hihi:
Konto PayPal jest bezpłatne, jeśli tylko z niego płacisz, a nie przyjmujesz na nie pieniędzy. Tylko jak waluty przeliczają, to pobierają opłatę 2,5%-4%, jeśli dobrze przeczytałam. Płaciłam kiedyś tą metodą i wszystko szybko i sprawnie się odbyło. Na początku trzeba było czekać parę dni, aż pieniądze z konta wpłynęły na PayPal, ale ostatnio parę minut to trwało. Teraz to bardzo szybko można pieniądze wydać - szkoda, że tak szybko nie można ich zarobić ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez krysiek1108 » 7 gru 2012, o 17:16

- Przejrzałem tą stronę , troszeczkę mały wybór zwłaszcza traditionali natomiast stablematers i wszelkie akcesoria w dużej różnorodności . San Domingo Sport który mnie interesuje ponad dwie stówki - drogo , poczekam na lepszą okazję i większy wybór ( warto chyba za jedną przesyłką kupić kilka pozycji ) oraz odłożę jakąś dodatkową kasę . Zobaczymy kto pierwszy przetrze drogę i opisze ją krok po kroku . Najlepszy wybór i wydawałoby się ceny są na różnych stronach sklepów internetowych w stanach , ale koszt przesyłki , ewentualne cło ( słyszałem że przy niewielkich ilościach nie zawsze naliczają ) no i czas oczekiwania - same przeszkody . :( :?:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 2 sty 2013, o 15:07

Po ostatnich "pewnych wydarzeniach z pewnym sklepem" stwierdziłam, że trzeba częściej zaglądać na ebay. Mam zwyczaj raz na jakiś czas przeszukiwać ebay pod kątem mojej chciejlisty i tym razem znalazłam to, czego szukałam - Flasha. Aukcja zawierała informacje o kosztach wysyłki, ale w związku z moimi doświadczeniami wolałam jeszcze dopytać. Sprzedający szybko odpisał, koszty były ok (13-14 $, po aukcji wyszło 14,75$) więc zalicytowałam i czekałam (dałam limit 20$). Jako, iż na zdjęciach widać było otarcie farby na prawym biodrze nikt inny nie licytował i udało mi się kupić figurkę za cenę wywoławczą. Opłata standardowo PayPalem, całkowity koszt to niecałe 100 PLN, aukcję wygrałam w połowie grudnia, dzisiaj odebrałam paczkę (awizo miałam już przed ¦więtami, ale nie dotarłam na pocztę).

Trzeba cierpliwie polować (tygodnie, czasem miesiące), a na pewno uda się zdobyć niezłe trofeum.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron