Sprowadzanie modeli z za granicy

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 2 sty 2013, o 15:16

NAF, a mogłabyś napisać jak była wysłana? Ja też czekam na paczki z USA wysłane USPS First Class Mail. Z tego co czytałam to one płyną a nie lecą, więc spodziewam się ich najwcześniej na początku lutego. Priorytetem było już sporo drożej bo pow.35$. Po za tym trochę się boję, bo te paczki w Polsce nie są rejestrowane, mam nadzieję, że nie wsiąkną.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 2 sty 2013, o 18:30

Lila2006, Jeszcze raz obejrzałam pudełko i aukcję, ale nie znalazłam szczegółów. Na pudełku są stemple FIRST CLASS, natomiast na naklejce z poczty jest tylko kod paskowy, więc nic więcej nie da się ustalić. Wydaje mi się, że moja paczka leciała pocztą lotniczą, a Twoja zdaje się płynie statkiem (znajoma ściąga tak rzeczy ze Stanów i rzeczywiście czeka bardzo długo, ale za to koszty są niskie).

Trzymam kciuki za Twoją przesyłkę.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 2 sty 2013, o 18:37

No właśnie moje koszty są porównywalne do Twoich, dlatego obudziłaś nadzieję, że też się niedługo doczekam. Tylko, że to chyba nie ma reguły.
Ja mogłam dopłacić do Priorytetu, ale kupowałam małe, niedrogie figurki a koszty wysyłki by były dużo wyższe niż ich koszt.
No nic, będę cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że nie zginą gdzieś po drodze.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 2 sty 2013, o 20:40

Trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 5 sty 2013, o 19:16

Kochani, zobaczcie proszę, czy ta przesyłka jest w drodze, czy krąży gdzieś po Stanach?
USPS
Status:ACCEPTEDIN TRANSITDELIVERED
DISPATCHED FROM SORT FACILITY
Jan-04-13, 04:06 AM, LOS ANGELES, CA 90009

Manifest Ack
Jan-02-13, 00:50 AM, CARNATION, WA 98014

Dispatched to Sort Facility
Dec-31-12, 17:19 PM, CARNATION, WA 98014

DISPATCHED TO SORT FACILITY
Dec-31-12, 17:19 PM, CARNATION, WA 98014

Accept or Pickup(by carrier)
Dec-31-12, 16:00 PM, CARNATION, WA 98014

Enroute
Jan-03-13, 11:24 AM, LOS ANGELES, CA 90009

Jakoś tak dziwnie to wygląda, zwłaszcza patrząc na daty.
Nie potrafię sobie tego przetłumaczyć...

Ech... a druga przesyłka wygląda jeszcze gorzej.
Acceptance
Dec-18-12, 17:55 PM, VANCOUVER, WA 98685

Macie jakieś doświadczenia? Czy powinnam zacząć się martwić?
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez krysiek1108 » 5 sty 2013, o 23:57

- No i właśnie dlatego sam mam "blokadę' przed zamówieniami z USA , wielokrotnie prosiłem kogoś kto ma doświadczenie o opis ale taki bardzo szczegółowy , krok po kroku jak dla "niekumatego" poczynając od założenia kąta np. na Pay Pay . Dla kogoś kto taką operację już kilkakrotnie wykonał wydaje się to proste, ale najtrudniejszy jest zawsze ten pierwszy krok . :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 6 sty 2013, o 04:06

Tylko, że za dużo jest info by opisać wszystko krok po kroku.
Popełniłam obiecywany megaśny (i nudny ;) ) post na ten temat już jakiś czas temu. Jednak wstrzymałam jego publikacje do czasu rozwiązania sprawy z moim Miśkiem.

http://dorotheahhh.blogspot.it/2013/01/ ... y-i-z.html

PayPal zakladalam już tak dawno, że nie pamiętam jak. Jedyny dobry sposób jaki znam i wykonuję przy wszystkim w necie (także tworzac moją stronę) to próba pierwszego kroku. A jak się uda- to następnego. Nie ma co czekać na to, aż wszystkie swiatła bedą zielone. Przejedz pierwsze światło i pytaj o wszystko maniakalnie- a na pewno ludzie poprowadzą krok po kroku. Założyłam moją stron w ten sposób- pytajac na forum kilka miesięcy temu gdzie i jak założyć stronę. Dostałam podpowiedzi , obecny efekt znasz.
To samo robilam z moimi pierwszymi zamówieniami z za granicy. Po prostu zaczynałam, a reszta jakoś szła.
PayPal chyba się dość łatwo zakłada. Znalazłam taki opis w google
http://blog.adtaily.pl/jak-zalozyc-konto-w-paypal/

A tu sam serwis PayPal daje parę info
PayPal

Ja tez jestem z tych mało kumatych technicznie, a jakoś przez to przeszłam, choć nawet nie miałam kogo zapytać. Po prostu poczytaj , spróbuj- a jak nie wyjdzie to napisz na czym utkwiłeś- pomożemy przez to przebrnąć.

(nie no ja chyba nie umiem pisać krócej gdy się spieszę ;) :oops: )
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 6 sty 2013, o 18:23

dorotheah, fajny post, sama bym inaczej tego nie ujęła. Co do sposobów kupowania to całkowicie się z Tobą zgadzam, krok po kroku i naprawdę się da. Trzeba tylko uważnie czytać i trzymać się zasad zdrowego rozsądku - jeśli np aukcja eBay z daleka wydaj sie podejżana, to lepiej poczekać na następną. Mi bardzo pomagali sprzedawcy eBaya - gdy miałam pytania albo chciałam załątwić łączną wysyłkę, nigdy nie miałam problemów. Sprzedający to też ludzie i zazwyczaj pomagają.

Co do PayPala, to obsługa jest prosta jak przysłowiowa konstrukcja cepa. Trzeba wejść na stronę systemu, przeczytać regulamin i instrukcje, założyć konto. Słyszałam, że jest opcja wpłacenia pieniędzy na swoje konto PayPay i potem płacenie z konta. Ja używam drugiej opcji - do konta PayPal podłączyłam kartę kredytową, więc wszystkie transakcje idą z karty przez PayPal. Nigdy nie miałam żadnych problemów z tym systemem, jest naprawdę jak konstrukcja cepa.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 6 sty 2013, o 18:45

Przepraszam, że tak drążę ale martwię się troszkę, a pierwszy raz zamawiam coś z USA.
Czekam na dwie przesyłki, obie wysłane przez USPS First Class Mail. Obie są ze stanu Waszyngton, choć z różnych miast. I tu mam problem bo na śledzeniu przy jednej przesyłce coś się dzieje ( wprawdzie nie wiem czy robi sobie wycieczkę wzdłuż wybrzeża Stanów, ale przynajmniej się porusza), w tej chwili "wyszła" z Los Angeles, a druga stoi w miejscu. Jest tylko informacja o akceptacji w miejscu nadania (od 18 grudnia).
Szczerze mówiąc nie wiem co robić? Czekać cierpliwie czy poprosić sprzedającego o sprawdzenie? Choć to będzie dość trudne bo po angielsku trochę rozumiem, ale z pisaniem to już gorzej a translatory tłumaczą tak, że niechcący mogłabym go obrazić :-D .
Korzystałyście już z tej poczty, poradźcie coś...
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 6 sty 2013, o 19:01

Nigdy nie miałam takich problemów, moje przesyłki zawsze przychodziły bez problemu. Jeśli coś jest nie tak z przesyłką to tylko sprzedający może Ci pomóc . Trzeba zapytać i tyle, jeśli potrzebujesz wsparcia przy pisaniu, to służę uprzejmie :)
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 6 sty 2013, o 19:07

Przepraszam trochę panikuję ale zależy mi na tych zamówionych maluchach.
Przed chwilką zajrzałam na stronę USPS i chyba doczytałam, że przesyłka wysłana jako zwykły list (mimo, że ma numer) nie jest objęta opcją śledzenia. To pewnie dlatego nie ma więcej danych. Jest tylko moment zarejestrowania przy nadaniu. Zaraz sprawdzę, ale widocznie druga przesyłka jest wysłana jakoś inaczej.
Dziękuję bardzo za odzew. :>
Ostatnio edytowano 6 sty 2013, o 22:41 przez Lila2006, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez olcioxd » 6 sty 2013, o 21:40

lilia no ta niepewność to dobija co? A ja mam dylemat bo rodzice niechcą założyć paypala ( grrr ) i musze szukać innych sposobów na modele zagraniczne :p
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez dorotheah » 6 sty 2013, o 23:17

Lila ja bym sie uzbroiła w cierpliwość jeszcze. Większość moich przesyłek szła jako first class- jest to tańsza opcja z USA. Takie paczki i listy Firs Class szły mi najcześciej 3 do 5 tygodni. A na ile patrzę na daty Twoich wysyłek jest na jednej najwcześniejsza data 18 december (data nadania?) - więc trzy tygodnie wypadłoby dopiero we wtorek, a do pięciu jeszcze dalej. :) Dodatkowo w okresie międzyświątecznym jest najwięcej paczek i poczta miewa większe opóżnienia. Ja zaczynam się martwić i rozmawiać z sprzedawcą dopiero gdy mija 5 tydzień. Spokojnie koniska na pewno dojadą.
Napisz nam kiedy paczki zostały wysłane.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 6 sty 2013, o 23:30

Trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło.

Jeszcze raz sprawdziłam daty mojej ostatniej eBayowskiej transakcji i moja paczka szła dokładnie tydzień (nie to, że narzekam ... tfu, tfu, żeby na przyszłość nie zapeszyć). Nie wiem, od czego to zależy.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 7 sty 2013, o 00:00

To nie możliwe :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Chyba musisz być na jakiejś rzadowej liście... - :P przyznaj się Naf

To się teraz po głowie drapię. Bo ja się cieszyłam jak mi paczka z niemieckiego MPV do Pl szła około tygodnia. A z Stanów po prostu się cieszę jak paczki w ogóle dochodza :lol:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron