Jaka to rasa?

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kaskagren » 1 wrz 2014, o 13:17

Mi też wygląda bardziej na jakiegoś gorącokrwistego sportowca... chociaż chwilami widzę w nim andaluza ;)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Askada » 1 wrz 2014, o 13:18

Ja też raczej byłabym za jakimś gorącokrwistym.
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 1 wrz 2014, o 23:01

Ok, dziękuję za odpowiedzi :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Eowima » 15 lis 2014, o 14:55

Dzięki za odpowiedzi.

Koniara262 napisał(a):Mogłabym się tylko przyczepić do grzywy, bo kuce użytkowane w polo mają ją najczęściej obciętą na całej długości.


No własnie ją przerabiam (nie jestem jeszcze na 100% pewna, że będzie do kucem polo), i jeżeli już to własnie taką wystrzyżoną będę robić. ;)
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez dorotheah » 15 lis 2014, o 18:14

Eowima wydaje mi sie,ze będzie bardzo fajna jako kuc polo. Nie doradzę Ci pod katem wielkości bo nie mam tego konia. Ale pod kkątem proporcji te kuce często sa bardzo folblucie, a u wielu dobrych polo pony czesto widac wpływ argentyńskich ras. Ta folblutka mogłaby byc jeszcze chudsza, bardziej kostropato-mięsista jak na kuca, w dynamiczniejszej pozie, z dłuższą szyją, ale jak najbardzoej wydaje sie ok. Ja bym spróbowała zrobic CM- bo czasami jnajlepszą metoda sprawdzenia czy jakiemuś koniowi jest dobrze w nowej roli- jest próba przerobienia. Jak ci się nie spodoba zawsze możesz nadać wersję CM dwa- o jakiej myślisz.

Metalfish współczesne KWPN y mają raczej inny profil głowy i typ sylwetki - w kierunku Totilasa , Ravela (sweet sport horse).
Taki nochal mają konie z silnym wpływem anglonormandzkiej krwii. Albo zostań przy hanowerskiej rasie- nikt się nie może czepaić bo Salinero był hanowerem, albo zrób z niego np. BWP . BWP często maja głowy z lekkim garbem, specyficzne takie, mniej urodziwe niz typowe KWPNy, Hanowery, Oldenburgi czy Trak. Po za tym masa ciała tez pasuje do BWP- BWP często sa bardzo miesiste, super mocne, masywne jak na WB. Twój koń ma napięte niektóre partie ciała - jak szye, to daje wrażenie większej masy.
Nos tez mi się kojarzy z wieloma końmi SF- ale proporcje juz są mniej typowe do BWP.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 24 lis 2014, o 21:06

Mam pytanie. Czy są różne rasy mułów, czy ich budowa zależy po prostu od tego jakiej rasy klaczy użyto w krzyżówce?
Zamówiłam sobie figurkę mula, ale moim zdaniem nie ma zbyt typowej budowy. Jest dość krępy.
http://www.resinsbyrandy.com/mrmule.html
Szukałam w necie, ale nie bardzo wiem co wpisywać w wyszukiwarkę. Próbowałam draft mule, mustang mule, american mule, itd, niestety znalazłam tylko jednego o podobnej sylwetce.
Chciałabym dobrze dopasować maść ale nie wiem gdzie szukać. :-/
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Nieleka » 24 lis 2014, o 21:22

Lila2006 napisał(a):Czy są różne rasy mułów, czy ich budowa zależy po prostu od tego jakiej rasy klaczy użyto w krzyżówce?


Nie tyle rasy, co typy - "pony mule", "mule" i "draft mule". Wszystko zależy, jak napisałaś, od tego jakiej rasy był koń i/lub osioł - w związku z tym, muły będą bardzo zróżnicowane pod względem budowy.
Co do koloru - pamiętaj, że muły, jako hybrydy, nie podlegają tym samym prawom genetyki maści co konie i właściwie nie ma znaczenia na jakim mule będziesz się wzorować.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Lila2006 » 24 lis 2014, o 21:46

Dzięki. Cieszę się, że mogę sobie wybrać maść bez zastanawiania się czy pasuje bo mam już upatrzoną. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Julia » 12 sty 2015, o 20:31

Maść miała być w zamyśle jelenia, ale... miło by było, gdyby przypasować mu rasę może i maść, bo może jelenia to nie jest, nie jestem pewna. Skala chyba zbliżona do SM. Model - jakiś konik z McDonalda który był wierzchowcem Napoleona w myśl HappyMeal... :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Poprzednia strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości