Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Postprzez Annn » 21 mar 2016, o 20:00

Skoro nagle każdy tutaj coś pisze, to czemu ja mam i nie napisać czegoś od siebie?
W mojej kolekcji widzę główniw Breyer'y w skali Trad, rzadziej Classici, także przestawiam się z Schleich na Collectę. Lubię taki jakby spokój u modeli, nie muszą mieć super wymyślnych poz (chociaż takie też lubię), wystarczy, że nawet stoi, ale ma to coś w oczach i to coś w budowie, że jest ciekawy. Nie ograniczam sobie ras, chociaż bardziej lubię te europejskie, jednak konie typu stock też zbieram. Na razie jakoś mniej będę kupowała Collecty, bo bardziej chyba wolę Breyer'y (tylko problem jest taki, że drogie i zajmują dużo miejsca...). No i oczywiście customy!
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Postprzez Amalltea » 21 mar 2016, o 20:31

U mnie ciężko sprecyzować, bo nie mam ustalonych kryteriów, z regulujące zbieram to co mi się podoba :D Głównie są to Breyery, ale mam kilka modeli Collecty oraz kilka rzeźb z gipsu czy porcelany a nawet jednego kucyka pony :mrgreen:

W modelach główna rolę odgrywa całokształt, czyli czy dana figurka ma to coś w sobie czy nie. Kwestie anatomiczne w ogóle mnie nie interesują no chyba że naprawdę są tak zawalone, że koń w ogóle konia nie przypomina :lol:
Z reguły musi mi się podobać i tyle, choć nie powiem, że cena też nie odgrywa w tym wypadku żadnej roli, bo bym skłamala :mrgreen:
Bywa tak, że zakup jakiegoś modelu był kierowany okazyjana ceną :D

Zazwyczaj jednak jest to efekt miłości od pierwszego wejrzenia, potem to już kwestia zbierania na tą miłość dziengow :mrgreen:

Jedynym moim "zboczeniem" jest to, że model im bardziej odwzorowany i bliski ideału (genitalia, kasztany, strzałki czy tak pomijany odbyt :mrgreen:) tym jestem bardziej szczesliwa, Szkoda tylko że tak wielu modelom brakuje wentylacyjnego otworka :( tak mam na tym punkcie skrzywienie, ale skoro odwzorowujemy konia w wersji plastikowej to calego (tak wiem to głupie ale już tak mam).
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Postprzez Aon-Adharcach » 21 mar 2016, o 21:39

Mangalarga napisał(a):Ja skupiam się przede wszystkim na koniach Collecty. Uwielbiam ich rzeźbę. Mimo, że mają mniejsze lub większe wady anatomiczne, mają ogromny potencjał, dlatego mam w planach w końcu zabrać się za ich przerabianie.

Ostatnio zapałałam ogromną chęcią nabycia kilku Breyerów. Interesują mnie przede wszystkim modele oparte na rzeźbach autorstwa Brigitte Eberl, jednej z moich ulubionych artystek-rzeźbiarek. Nie wykluczam też kilku Stablemates.


3,5 roku później - dwa podejścia do dużych modeli miałam, to jednak nie "to". Zostaję przy SMkach - uwielbiam ten rozmiar, małe i niezbyt drogie, poza tym mam do niego sentyment (miałam kiedyś mnóstwo zwierzątek w tej skali, którymi potrafiłam bawić się godzinami). Nie zabraknie też kilku LB (Choco potrzebuje towarzystwa w swoim rozmiarze ;) ), tych najlepszych moldów, głównie od Collecty, może wskoczy też wiecej ARek. No i wszystkie będą przynajmniej przemalowane - modele OF to też nie moja broszka.
I oczywiście Julipy - są specyficzne, do realizmu im daleko, kosztują niemało, ale i tak je uwielbiam :)

Moje modele mają przede wszystkim mieć pozy "wykonalne" dla koni biegajacych luzem, czyli mają wyglądać dobrze bez rzędu i jeźdźca. Nie mam zamiaru ograniczać się co do ras czy maści.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Postprzez Gość » 21 mar 2016, o 22:57

Ja zawsze od modelu wymagam jednej rzeczy - jak się go postawi na odpowiednim podłożu, na odpowiednim poziomie, w odpowiedniej scenerii i zrobi zdjęcie, żeby wyglądał jak żywy koń (to samo się tyczy rzędów i wszystkiego). I nie tylko, żeby modelowi laicy się nabierali, ale i ja sama (to też dlatego lubię moher) Chociaż dużo modeli mi się podoba bez względu na rasę czy pozę, można szybko zauważyć, że znacząco przepadam za stojącymi gorącokrwistymi (z prostymi szyjami).
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Re: Jakie zbieramy modele i dlaczego akurat takie?

Postprzez Lila2006 » 22 mar 2016, o 11:00

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówczynią. M.in dlatego nie przepadam za zbyt rozwianymi, bujnymi grzywami. Za to mohair jak najbardziej. Oglądając zdjęcia dobrze zmoherowanych modeli, nie raz dałam się nabrać.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Poprzednia strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron