Figurki ludzi

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Apache. » 30 kwi 2013, o 00:01

NAF, gratuluję... i zazdroszczę. ;) Przyznam, że mam bzika na punkcie figurek o szerokim zakresie artykulacji, więc i ta panienka bardzo mnie zainteresowała. Na stronce, którą podałaś, breyerowska Brenda wygląda przy niej raczej żałośnie (pierwsze skojarzenie - wieszak :lol:). Zaszokowało mnie piąte zdjęcie, rzadko kiedy widuje się, by jakiekolwiek figurki ludzi czy lalki mogły tak mocno zginać kolana i wręcz przykucać. :o Yvonne wygląda pod tym względem bardzo kusząco. Spodobała mi się również jej wysokość. Obawiałam się, że może być zbyt ogromniasta dla Breyer'ów, bo w końcu są często za małe względem skali. No tylko ta twarz rzeczywiście taka mało kobieca, choć i tak wolę tę niż lalek Breyer'a, bo one za to wyglądają jak jakieś nieudane miniaturki Barbie. :roll:

Ale oczywiście i dla mnie największy problem stanowi ubranie tej kobity. Zastanawiam się, czy ciuszki dla breyerowskich jeźdźców mogłyby się nadać, w sumie obie lalki nie mają aż tak odmiennych proporcji, Yvonne jest tylko odrobinę niższa. Co prawda ma też, w przeciwieństwie do anorektyczki Brendy, normalnej grubości i szerokości brzuch, ale w końcu jeźdźcy Breyer'a zwykle się topią w tych ubraniach właśnie przez te dziwaczne proporcje, więc może na Yvonne leżałyby nawet lepiej...? A spodnie zawsze można trochę skrócić/zagiąć. :P

NAF, powiedz mi jeszcze, ile Cię wyniosła ta kobitka razem z wysyłką? Bo kusi mnie coraz bardziej, tylko przydałoby się coś zrobić z tymi jej dzikimi kudłami. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Maliaorca » 30 kwi 2013, o 07:12

NAF, gratki! Mnie na szczęście ludzie nie ciągną (co za szczęście!), ale czasami kupuję kilka osóbek ze Schleicha.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez NAF » 30 kwi 2013, o 07:22

Apache., test przeprowadzony przez Anne jeszcze bardziej mnie utwierdził w tym, że to jest dobra lalka, może nawet trzymać palce do konia! Ja planuję ubrać ją sama (w dzieciństwie szyłam ubranka dla moich lalek) i zmienić jej włosy. Wysyłka za dwie lalki wyniosła niecałe 23$. Zobaczymy, kiedy dotrą. Znalazłam jeszcze zdjęcie już ubranej Yvonne na koniu
http://www.flickr.com/photos/woodturner ... hotostream


Maliaorca, dzięki, ja właśnie po kupieniu jednego ludzika Bullylandu stwierdziłam, że chcę też jeźdźca dla większych skal.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kaskagren » 30 kwi 2013, o 10:51

Ale genialne babska! Chociaż twarze faktycznie trochę przerażają :)
Czekam na opis i foty.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 30 kwi 2013, o 16:29

NAF, powiedz mi jeszcze, skąd leci do Ciebie ta panienka? Bo z jakiegoś powodu byłam przekonana, że z USA, aż potem się zorientowałam, że chyba nie mam podstaw, by tak myśleć. Nie wiem, czemu automatycznie nasunęła mi się taka myśl. :P Ale może i dobrze mi się wydawało...?

http://www.ebay.com/itm/ZICA-Toys-Human ... 1c322f2347
Yvonne można również kupić na Ebay. Co prawda tylko na serwisie amerykańskim, ale zawsze można dopytać jeszcze sprzedawcę, czy nie chciałby wysłać figurki za granicę, ewentualnie załatwić to przez FLTE. Wyszło mi, że przy powierzeniu im pośrednictwa Yvonne kosztowałaby ok. 138 zł + wysyłka (zapewne 19 lub 29 zł). Nie wiem, czy w tym przypadku opłaca się bardziej niż bezpośrednia wysyłka do Polski, ale przynajmniej nie ma ryzyka nałożenia VATu i cła. Przydałoby się napisać do firmy z zapytaniem o wysyłkę pojedynczej lalki.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Capricorn » 30 kwi 2013, o 16:45

Czy ktoś wie co to za lalki są na tym filmiku?
link do filmiku na youtube
Jak ktoś nie chce oglądać całego to tak mniej więcej koło 2:16 lub 3:57 lub 5:50.
Ciut za duże są dla Schleich ale lepsi od firmowych "sztywniaków" ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez NAF » 30 kwi 2013, o 20:49

Apache., Panienka leci z Kentucky, tak samo, jak ta z ebaya, tylko jest tańsza. Ja zamawiałam bezpośrednio u producenta. Dla klientów z USA strona firmy działa bez problemu, dla Europy trzeba po prostu napisać do nich maila. Mi te koszty naliczyli za wysłanie dwóch lalek, właściciel jest bardzo miły i współpracujący.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Capricorn » 2 maja 2013, o 14:08

Jedna z blogerek sprzedaje swoją hybrydę - to Little Pullip na ciałku picco neemo. Tutaj link do aukcji.
A tutaj ciałko:
Obrazek
żródło
Pomijając główkę, którą można wymienić (bo chociaż śliczna, to za duża), czy ta lalka nie sprawdziłaby się jako jeździec dla Breyerów? Tylko nie wiem, czy da radę usiąść na koniu. Może po małych modyfikacjach dałaby radę? Link do opisu ciałka.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 2 maja 2013, o 16:34

Czytałam, że te ciałka są dość delikatne - komuś przy normalnym użytkowaniu (tzn. pozowaniu do zdjęć) złamał się staw w kostce.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 2 maja 2013, o 17:40

Swego czasu oglądałam te ciałka na Ebay, bo też szukałam czegoś, co nadawałoby się na jeźdźca dla Breyer'ów. Ale jak Mangalarga mówi, że są delikatne, to ja bym się nie zdecydowała. Chyba bym beczała, jakby mi się coś w takiej lalce złamało. XD A poza tym proporcje pozostawiają trochę do życzenia, są raczej zbyt dziecięce. To już Yvonne wydaje się o wiele ciekawszą kandydatką. ;)

A propos Yvonne... Napisałam z zapytaniem o wysyłkę jednej lalki. Koszt to 18.75$, czyli wcale nieźle. Gdyby ktoś zdecydował się na zakup tej panienki, to jednak bardziej opłaca się kupować bezpośrednio ze strony Zici. Wychodzi jakieś 20 zł mniej niż przez FLTE (razem jakieś 140 zł, a na FLTE kosztuje tyle sama lalka). W razie gdyby przy odprawie celnej (?) nałożono cło i VAT, trzeba dopłacić jakieś 23 zł, czyli ewentualnie cena wychodzi podobna jak na FLTE. Ja tam bym zaryzykowała, choć w sumie głupio tu mówić o ryzyku - 3 zł straty. :P No i przy zakupie bezpośrednio z Zica czas oczekiwania zdecydowanie się skróci... Nie wiem tylko, jak wygląda opłacanie tego cła i VATu, bo chyba nie przychodzi listonosz do domu z paczką i nie mówi na wstępie "Poproszę 23 zł" :/...

W sumie to jednak mam chrapkę na dwie lalki. Jedną pozostawiłabym w wyjściowym stanie, a drugą trochę pomęczyła (może przerobiła na swoją postać? Choć wątpię, że znalazłabym odpowiedniego koloru włosy... :lol:), bo one naprawdę mają potencjał.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 2 maja 2013, o 18:03

Apache., jeszcze parę dni, a będę wiedziała, co i jak, bo moje lalki już zostały wysłane. Kiedyś, gdy ściągałam z Kanady maskę do inhalacji dla Nafcia, po prostu dostałam formularz z wyliczonym cłem razem z paczką i musiałam zapłacić na poczcie.

http://fieldofdolls.blogspot.com/2013/0 ... essed.html

Annie Field już ubrała i przemalowała Yvonne i wynik jest super. Ja moje lalki chcę przerobić na wersję ujeżdżeniową i codzienną, stajenną. Włosy już mam dzięki linkowi od Mangalargi (blond i lekki brąz). Co do reszty, to powoli zbieram materiały i zastanawiam się, co z czego zrobić.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Watazka » 4 maja 2013, o 10:27

NAF, gratulacje! Czekam na relację z oględzin na żywo. ;)
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Nieleka » 4 maja 2013, o 18:49

To ja Wam podrzucę stronę customizerki modeli i jeźdźców (większość oryginalnie paszczata, niektóre mocno zmodyfikowane, a na pewno odpowiednio odziane):

http://www.o-u-dolls.com/index.html

Na pewno sprzedaje lalki przez MHSP, podesłać do przerobienia też można.
Lalki są sprzedawane z kompletem ubrań.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 8 maja 2013, o 01:27

Naf czekam niecierpliwie na Twoje amazonki. Jestem ciekawa tej twarzy po przerobieniu na blond. Włosy dużo kosztują? I jak potem takie włosy wstawić ?

Bardzo fajnie układają się nogi Yvonne w siodle. Może kiedyś kupię taką dla Cześka (i przerobię na blondynę, albo poczekam, aż producent zacznie sprzedawać inne wersje).

Do mnie przybył kolejny, za to malutki ludzik. Niebawem zrobię foty.
Na początku byłam na nie do jeźdźców. Pierwszego dresażystę kupiłam gdzieś pod koniec zebrania pierwszej setki koni- ale jak widać z czasem apetyt na obsługę stajenną, jeźdźców (i elementy otoczenia, zwierzaki) rośnie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 8 maja 2013, o 21:13

dorotheah, ja też niecierpliwie czekam i czekam. Muszę ją zobaczyć na żywo zanim wybiorę kolor włosów, ale widziałam już dwie lalki przerobiona na blond i nie wyglądają źle. Włosy zamówiłam tu http://www.mylittlecustoms.com/ w ilościach jak na Barbie, więc być może coś mi zostanie.

Czekam na foty ludzika, nie ma to jak jakieś małe akcesorium modelarskie na poprawę humoru.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron