Figurki ludzi

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez dorotheah » 27 maja 2013, o 00:30

Na pewno da się "oszukać" wielu obserwatorów. Ale dla mnie najważniejsze jest czy obrazek mi się podoba. :mrgreen: A niestety jestem czuła na proporcje człowieka na koniu. Drażnią mnie przerośnięci jeźdźcy -z wyjątkiem par w klasach westernowych i niektórych tradycyjnych (tam gdzie takie proporcje są normalne, bo konie są małe).

Babeczka z aukcji jest bardzo ładna i po przeróbce mogłaby być świetna. Kostki tez jej się wyginają?
Zpięścia wydaje mi się, że byłoby mniej kłopotu niż z drugą dłonią. W niej nadgarstek jest mocno zgięty, co bez przeróbki uniemożliwi prawidłowe trzymanie dłoni (z wodzami).
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Apache. » 27 maja 2013, o 16:39

dorotheah napisał(a):Na pewno da się "oszukać" wielu obserwatorów. Ale dla mnie najważniejsze jest czy obrazek mi się podoba. :mrgreen:

No w sumie prawda... W końcu kupujemy te modele, by cieszyły nasze oczy. ;)

dorotheah napisał(a):Babeczka z aukcji jest bardzo ładna i po przeróbce mogłaby być świetna. Kostki tez jej się wyginają?
Zpięścia wydaje mi się, że byłoby mniej kłopotu niż z drugą dłonią. W niej nadgarstek jest mocno zgięty, co bez przeróbki uniemożliwi prawidłowe trzymanie dłoni (z wodzami).

Na pewno jest możliwość ruszania kostkami w układzie góra-dół, ale na boki już nie. Możliwe, że na boki można wyginać całego buta i, z tego co widzę, potwierdza się to na zdjęciach.
A jeszcze ucieszyłam się, bo znalazłam zdjęcia, gdzie figurka ma przekręconą głowę na bok i widać, że włosy jednak nie przylegają do ciała, a szyja jest ruchoma... Oj, chyba jednak się skuszę. :D Dla mnie tam najważniejsze, by jej uszyć czy skombinować jakąś koszulę, a dół zostawiłabym taki, jaki jest, co najwyżej przemalowała (ale znając moje lenistwo, jednak pozostałby w oryginalnym stanie :lol:). Tylko te dłonie... A i uśmiech nie do końca mi przypadł do gustu. Nie jest źle, wręcz przeciwnie - jest bardzo naturalny i przyjemny jak na taką figurkę, ale jednak preferuję powagę na twarzy. ;)

A wiecie w ogóle, że to są autentyczne postaci wrestlingu? Ha, to by się Mickie James uśmiała, gdyby zobaczyła, że ktoś ją posadził na koniu. :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 27 maja 2013, o 17:35

Pięść da się spokojnie rozciąć (potem w tej ręce może trzymać wodze). Mój ma włosy gumowe, więc istnieje prawdopodobieństwo, że ta twoja też będzie mieć. Swoją drogą babka ma przyjemną twarz :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez NAF » 2 cze 2013, o 15:50

Po pierwsze muszę coś napisać - moja Mama jest super!!! i jeszcze !!!

Po drugie, wstawiam zdjęcia efektów weekendowej współpracy, ja zaczęłam rozpracowywać wykroje, a Mama je udoskonaliła i uszyła frak i bryczesy. Zabrakło nam czasu i materiałów, żeby skończyć strój (ma ktoś pomysł na imitację guzików w skali 1:9?), a poza tym Mama dopracowuje wykroje, żeby bez większych problemów dało się szyć na ich podstawie.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

ps. nie wiem, dlaczego zdjęcia są obrócone, jakaś tajemnica Photobucketa.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Joanne » 2 cze 2013, o 18:56

Frak prezentuje się bardzo elegancko. Ta Twoja Iwonka całkiem niezła jest ;) Jak Ty jej zmieniłaś ten biust o-o? Trochę przeraża mnie jej fryzura, taka lwia i dzika.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NAF » 2 cze 2013, o 18:59

Joanne, w zestawie są załączone trzy rozmiary biustu i po prostu montujesz ten, który Ci odpowiada. Fryzura zaraz idzie pod nóż, nowa będzie w wersji blond.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kolekcjonerka » 2 cze 2013, o 19:12

O kurcze :shock: Takie wykroje... Fraczek się już bardzo dobrze prezentuje, a jak widzę, to jeszcze nie koniec.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Valhalla » 2 cze 2013, o 21:37

Profesjonalna robota ^^. A może malutkie koraliki?
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29


Postprzez kaskagren » 3 cze 2013, o 14:10

Ojej! Superaśny ten fraczek! Gratulacje :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Kari » 3 cze 2013, o 15:57

Po przekręceniu głowy w prawo wnioskuję, że ten zaczątek fraka jest...CUDOWNIE PIęKNY!!

Można by było wykonać takie małe krążki z gliny i dorobić dziurki, a potem pomalować na metaliczny kolor.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez krysiek1108 » 3 cze 2013, o 17:05

- Oczywiście wielkie gratki, a co do guzików to może łebki od szpilek lub jakichś ozdobnych gwoździków, trzpień można przyciąć i zawinąć w oczko do przyszycia, pozostaje wybrać odpowiednią wielkość. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 3 cze 2013, o 17:14

Ja mogę Ci polecić jak zwykle drut lutowniczy. Łatwo poodcinasz kawałki, rozpłaszczysz i zrobisz dziwy (nawet szpilką). Poza tym fraczek pierwsza klasa! Sama musiałabym się wziąć za szycie ciuchów dla mojego "mena".
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Lila2006 » 3 cze 2013, o 17:37

Mogę tylko pozazdrościć talentu. Ja do szycia to już w ogóle mam dwie lewe ręce. Nawet wykroje by mi nie pomogły. Patrzę na nie jak sroka w gnat i nie mam pojęcia jak z nich wyszedł Ci frak... :wow:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Joanne » 3 cze 2013, o 18:09

NAF to ta Twoja Iwonka to chyba bardzo wygodna opcja :D Zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Podziwiam Cię za to, że podejmujesz się wymiany włosów, blond będzie świetna. Myślę, że ulepienie guzików z gliny to byłby dobry pomysł, tylko nie wiem czy samoutwardzalna wytrzyma... taka wypiekana, jeszcze pomalowana specjalnymi farbami, które się szklą w piecu, była by świetna. Tylko to trzeba mieć jakiegoś znajomego garncarza ze sprzętem, kiedyś miałam kontakt z takim, ale lata temu.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron