Figurki ludzi

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez NAF » 20 maja 2013, o 20:28

Udało się, Iwonki dojechały, nie zostały zwrócone do Stanów, a mi w drugim podejściu dzisiaj udało się je odebrać (rano poczta miała awarię komputerów). Właśnie rozpakowałam paczkę, a za chwilę będzie kolejny odcinek Gry o Tron, więc dzisiaj tylko bardzo szybka relacje.

Pierwsze wrażenie - rewelacja. Lalka jest ładna i dobrze wykonana. Ma bardzo szczegółowe dłonie i stopy, niesamowite są szczególnie palce rąk. Rozmiarowo jest w sam raz, na zdjęciach stoi koło ciała jeźdźca Breyera Classic (głowa jest gdzieś w drugim pokoju, bo właśnie konstruuję kask dla młodej) i siedzi na Dużym Navciu - mold Abdullah. Więcej wrażeń jutro, na razie nie mam zastrzeżeń.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kolekcjonerka » 20 maja 2013, o 20:50

Wpasowała się rozmiarowo idealnie - nic nie mogę jej zarzucić. Jakby ją ubrać, wsadzić w siodło, itd to wyszedłby bardzo przyzwoity jeździec. Czekam na relację (moi rodzice też właśnie siadają do telewizora ;) ).
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez kaskagren » 20 maja 2013, o 20:59

Cudna! W przyzwoitym jeździeckim stroju byłoby jej idealnie. Bardziej wygląda mi na fankę ujeżdżenia, niż skoków XD Jakoś mi tak wygląda.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Maja » 20 maja 2013, o 21:39

Mi tam ona przypomina Kasię Milczarek :D Z twarzy, tylko by jej włosy zmienić. Proporcje ma fajne (poza piersiami, ale z tego co pamiętam można je wymienić :P), rozmiarowo też nie ma jej co zarzucić. Gratuluję udanego zakupu! :)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez NAF » 20 maja 2013, o 22:16

kolekcjonerka, w przyszły weekend jadę do moich Rodziców, a jeśli chodzi o szycie, to moja Mama jest niesamowita. Na pierwszy ogień pójdzie frak ujeżdżeniowy, albo przynajmniej przygotowanie wykroju.

kaskagren, to pewnie przez te długie nogi, ale myślę, że i w skokach sobie poradzi.

Maja, zdecydowanie tak, zgadzam się. Zamierzam zrobić z jednej niebieskooką blondynkę, więc będzie wyglądać trochę łagodniej, bo w oryginale minę ma srogą, ale za to ładne zielone oczy. Rozmiar klatki piersiowej jej oczywiście zmienię (są trzy).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 20 maja 2013, o 23:14

Chyba musiał ja stworzyć facet- że jej taki biust dał jako podstawowy rozmiar. Albo babkę nie wiedzącą co to znaczy biegać, skakać, czy jeździć konno z dużymi piersiami) :) Męskim odbiorcom pewnie się spodoba taka Iwcia ;)

Gratulacje Iwonek. Jestem ciekawa jakie one są duże jest gdy stoją na ziemi obok Marwari, Black Andalusian, czy Walentyny (porównując wysokość z wysokością koni w kłębie).

iwonka chyba będzie fajna dla Cześka i Zenki, czy innych rosłych Traditionali (Leady Phease, araby i inne moldy trad Hessa itp.). Jej włosy przerażają w wersji nieułożonej (jak końcówki włosów mojej Kiry), więc tym bardziej jestem ciekawa przerobienia jej na blondie. Za to Twarz na Twoich fotach jest nieco milsza. Za pięty ma na starcie 10 punktów. :mrgreen:
Niecierpliwie czekam na opis
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Apache. » 21 maja 2013, o 18:31

Dzięki za fotki. Iwonka bardzo fajnie prezentuje się wymiarowo i nie wydaje się dużo wyższa niż lalka Classic (kiedy wyobrazić sobie głowę :lol:), co najwyżej przerasta ją o głowę, a to jak dla mnie dobrze. Tak jak dorotheah mówi, może fajnie wyglądać na wyższych moldach. Problem może być z tymi małymi, pewnie taki Andalusian Stallion jest dla niej o wiele za mały (podejrzewam, że i przy lalce Classic wyglądałby na niezbyt dużego konia). Ten mold już szybciej nadawałby się na skalę 1:11. :-?
Ogólna sylwetka + artykulacja lalki prezentują się świetnie i dają wiele możliwości. Tylko te cyce jak donice. :lol: I weź tu teraz dla takiej coś uszyj. :P Dobrze, że są do wymiany... To samo zresztą z włosami, bo obecne wydają się trochę "tanie".
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 21 maja 2013, o 22:01

Po całym dniu obserwacji lalki mogę już napisać coś więcej.

Ogólne wrażenia - zaraz po wyjęciu z opakowania z przyjemnością stwierdziłam, że tworzywo, z którego jest wykonana, jest takim jakby gumowym plastikiem, przez co sprawia dość realne wrażenia, ma np miękkie dłonie (u Barbie można nimi wybić oko). Jak to plastikowa zabawka wyprodukowana w Chinach, po rozpakowaniu dość silnie pachnie chemikaliami. Po dniu wietrzenia jest już ok. Sylwetka jest proporcjonalna, aczkolwiek dość umięśniona. Po wymianie klatki piersiowej na bardziej realny rozmiar powinna wyglądać jeszcze lepiej. Z minusów w świetne dziennym zauważyłam parę rys na ciele, ale i tak nie będzie ich widać pod ubraniem.

Głowa i twarz - wydaje się dość mała, szczególnie porównując do lalek Breyera, być może jet to spowodowane ogromną fryzurą. Twarz ma rysy dość anglosaskie (wąska, mało wystające kości policzkowe), ale przyjemne. Po zmianie makijażu wyraz twarzy powinien złagodnieć. Firmowy makijaż jest bardzo staranny (złoto zielone oczy, śliczne).

Tułów - ruchomy w talii i pod biustem. Przy zgarbieniu na plecach powstaje taki jakby garb, ale w końcu jeźdźcy powinny się trzymać prosto, więc to nie problem.

Ręce i nogi - zakres ruchu ok, kolana chodzą jeszcze trochę ciężko, za to kostki aż za dobrze. Mimo to lalka sama stoi! Urzekły mnie jej dłonie i stopy - proporcjonalne i szczegółowe. Wykonane są z miększego plastiku, przez co szczególnie dłonie są bardzo realistyczne.

Podsumowując, lalka bardzo mi się podoba. Nie jest idealna, ale dla naszego hobby powinna dobrze służyć. Zobaczymy, jak mi pójdzie z wymianą klatki piersiowej, zmianą makijażu i włosów oraz z szyciem. Na razie cieszę się z niej jak dziecko :)

Na koniec parę zdjęć, jeśli potrzebne by było inne ujęcie albo porównanie, to dajcie znać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 22 maja 2013, o 21:24

Dzisiaj wymieniłam lalce klatkę piersiową i od razu lepiej wygląda. Na dodatek dała radę (przynajmniej na czas paru zdjęć) utrzymać się na Alborozo.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 23 maja 2013, o 13:11

Iwonka na Alborozzo prezentuje się superancko. Chyba świetnie pasuje wzrostem.
Swoją droga Alborozzo jest duzo wyższy, większy niż Black Andalusian (gdyby stał na ziemi)?
(I w końcu normalnie Iwonka wygląda z mniejszym biustem)


Dzięki wielkie za fotosy, szczególnie z Marwari. Tak patrzę, że różnica wzrostu między moja Kirą i Twoją ogrodniczką, a Iwcią jest w sumie dość mała. W centymetrach ile różnicy jest w rzeczywistości.

Iwonka przy Marwari może robić za wysoką kobitkę . Kira może robić za niską Induskę (one i tak są niskie, a jak patrzę na moją indyjską znajomą , która jest jeszcze niższa niż średnie wzrostem induski-- to mam wrażenie, że wzrostem świetnie odpowiada wzrostowi tez nie wysokiego Marwari Eberl obok Kiry) . A i twarz wydaje mi się bardziej pasować do mojego pomysłu, mniejsza ruchomość nie jest klopotem. Wiec chyba zostanę z nią przy Marwari
Nadal bardzo pasuje mi też wzrost Kiry do Salinero, Toto, czy Ravelu.

Ale już dla wielgaśnego Casandro Boy pewnie kiedyś postaram się ściągnąć jakąś Iwkę. Tylko jak to to ubrać. Ehh. Jeszcze z ubiorem Kiry się nie uporałam.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 23 maja 2013, o 22:13

Alborozo jest mniej więcej tego samego wzrostu co Andaluz, może odrobinę większy. Iwona ma około 19 cm, a Młoda mniej więcej 16 cm. Ja powoli przymierzam się do szycia fraka dla Iwony i jeśli coś z tego wyjdzie, to postaram się zrobić szablony.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 24 maja 2013, o 17:22

Po zmianie biustu lalka rzeczywiście prezentuje się już o wiele lepiej. Te wcześniejsze to rzeczywiście podstawowy rozmiar? To w takim razie jak wyglądają te największe...? :shock:

NAF napisał(a):Alborozo jest mniej więcej tego samego wzrostu co Andaluz, może odrobinę większy. Iwona ma około 19 cm, a Młoda mniej więcej 16 cm.

No to mnie wprawiłaś w osłupienie... Takie wielkie z niej babsko, a tak dobrze wygląda przy/na tych małych konikach? :-D Może to te długie nogi ją tak ratują? Sama liczba "19" jakoś mnie odstrasza i nie do końca przekonuje do zakupu tej lalki, a przecież Iwonka przy Tradkach wygląda wcale fajnie, w większości przypadków można ją po prostu uznać za nieco wyższą kobitkę. Chociaż np. przy Marwari nie widzę takiej konieczności, bo ponoć zdarzają się konie tej rasy 173-, jak i 142-centymetrowe, a więc ta wysokość w kłębie daje duże pole do manewru (swoją drogą, zdjęcie porównawcze z Marwari wreszcie przekonało mnie do tego moldu). A i podejrzewam, że Iwonka dobrze dogadałaby się z moim Obitsu Dog :-D (o ile załatwiłabym mu jakąś skórkę, bo jak na razie bardziej przypomina szkielet niż żywego psa :P). No nic, jeszcze pomyślę. Największy problem oczywiście stanowi ubranie lalki, a raczej jego brak.

Mogłabyś jeszcze dać zdjęcie z Iwonką siedząca na andaluzie? I do tego na przykład zdjęcia Twojej lalki Classic (może być bez głowy :lol:) przy/na różnych koniach dla porównania proporcji.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 25 maja 2013, o 18:52

Apache., proszę bardzo, mam nadzieję, że o takie zdjęcia chodziło. Lalkę Breyera trudno było posadzić na koniu, ma zdecydowania "lalkowy" zakres ruchu.

Jeśli coś wyjdzie z moich planów, to mam nadzieję przygotować plik z wykrojami dla Iwonki.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 26 maja 2013, o 00:31

Ajć wielka jest dla BAndalusian. Dla mnie jednak Breyerowa jest lepsza pod kątem wzrostu do mniejszych tradków. Szkoda, bo cichłoby się by i mniejsze konie miały jeźdźca z takim zakresem ruchu.
BA bardzo ładnie pokazuje się na tych fotkach :)

Alborozo zawsze myślałam, że jest sporo większy (może nie olbrzym, ale zauważalnie większy). A teraz tak patrzę, jakie on ma podobne, w stylu rzeźby, rysy pyska do marwari :)

Za plik z wykrojami coniektórzy będą Ci wyjątkowo wdzięczni ! :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Apache. » 26 maja 2013, o 12:22

NAF napisał(a):Apache., proszę bardzo, mam nadzieję, że o takie zdjęcia chodziło. Lalkę Breyera trudno było posadzić na koniu, ma zdecydowania "lalkowy" zakres ruchu.

Tak, tak. Właśnie o takie mi chodziło. Bardzo dziękuję. :) Widzę, że główna różnica między proporcjami lalek to długość nóg, tak jak myślałam. No i oczywiście rozmiar głowy. Pod obydwoma względami Iwonka wygrywa. :P Pomimo że jest nieco za duża dla andaluza, to i tak ją wolałabym na nim posadzić, a nie breyerowską lalkę Classic.

dorotheah napisał(a):Ajć wielka jest dla BAndalusian. Dla mnie jednak Breyerowa jest lepsza pod kątem wzrostu do mniejszych tradków. Szkoda, bo cichłoby się by i mniejsze konie miały jeźdźca z takim zakresem ruchu.

Może i wielka, ale ja szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś jeszcze gorszego. Jakby ją tak usadzić na andaluzie w jakimś rzędzie i postawić na półce, to by się pewnie nikt nie pokapował, że coś jest nie tak. :P Jak ktoś się nie zna na proporcjach koń-jeździec, to i dla niego koń Barbie jest właściwych rozmiarów. :lol:

Co do tego mniejszego jeźdźca z szerokim zakresem ruchu w pełni się zgadzam. Ja ostatnio przekopywałam eBay wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu jakiegoś człeka o wysokości mniej więcej równej 6-7 cali. Tylko że zawsze było jakieś "ale". W pewnym momencie byłam na tyle zdesperowana, że aż pomyślałam o zakupie jakiejś babki w wersji wrestling, chyba z tej samej serii, co i przyszły wiking Metalfish. :lol: Ta z aukcji w sumie ładną ma twarz, tylko są dwa problemy - raz: długie włosy, przylegające do ciała, które utrudniałyby zrobienie stroju, dwa: dłonie, szczególnie ta pięść. Kształty jej ciała i dół stroju w sumie mi nie przeszkadzają. :lol: I tak zrobiłabym z niej jeźdźca w czasie wolnym... Ale nadal jeszcze szukam czegoś odpowiedniejszego, może mi się jeszcze poszczęści.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości