Figurki ludzi

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Apache. » 3 cze 2013, o 20:28

Gratuluję i zazdroszczę, bo fraczek luks! :-D Ja powoli żegnam się z perspektywą posiadania Yvonne, bo choć moja mama potrafi szyć, to czasu (i zapewne chęci) jej na to brakuje. A mi samej za to brakuje umiejętności, czasu w sumie też. :roll: A Iwonka w czymś przecież musi chodzić (i jeździć)... Może i pasowałyby na nią ubrania breyerowskich lalek, ale ich jakość i krój pozostawia jednak wiele do życzenia, a ja nie lubię się bawić w takie półśrodki. :-?
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 3 cze 2013, o 22:18

Moi Drodzy, cieszę się, że fraczek się podoba. Moja Mama bardzo się przejęła i teraz myśli i testuje i przerabia wykrój tak, żeby był przyjazny w użyciu. Gdy będzie gotowy może i ja spróbuję szyć (szyłam kiedyś ubranka dla moich lalek). Z tego, co Mama dzisiaj mówiła, szykuje wykrój z opisami, więc wykonanie powinno być .. wykonalne. Z tego, co widziałam obserwując szycie prototypu, to wyzwaniem jest rozmiar części składowych i dobranie odpowiednio cienkiego materiału.

Dziękuję bardzo za pomysły na guziki. Będąc w domu obejrzałam mój stary frak i guziki mają ok 2 cm średnicy, te przy mankietach jeszcze mniej. W skali wychodzi mniej niż 2mm. W wolnej chwili przejrzę moje zapasy koralikowo drucikowo pasmenteryjne i zobaczę, co się nada. Nie wiem, czy udało by mi się ulepić w tej skali powtarzalne rozmiarowo guziki. Przypomniały mi się jeszcze naklejane kryształki, które kiedyś kupiłam. Muszę je tylko znaleźć i zmierzyć.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 19 lip 2013, o 17:40

Daję znak życia. Praca i inne obowiązki nie pozwoliły na modelarstwo, a dodatkowo zbliża się urlop, więc trzeba się przygotować. A tymczasem ...

... Iwonka, zdegustowana moim zaniedbaniem końskich modeli, sama wzięła się do roboty. Na pierwszy ogień poszedł nie przetestowany jeszcze Ballou. Mimo różnicy we wzroście Iwonka nie wygląda źle, jak dorosły na dużym kucu. Trzyma się sama bez żadnego wspomagania i już podsunęła mi parę pomysłów na scenki, np horse agility albo skoki na oklep.
Zobaczymy, za który model weźmie się teraz, choć może to być za jakąś chwilę, bo na razie razem z Ballou nieźle się bawią.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 19 lip 2013, o 21:20

¦wietny duet. :) Nawet pod względem rozmiarów się fajnie zgrywają. Iwonka z każdym zdjęciem wygląda coraz bardziej kusząco. Ale i Ballou fajnie się zaprezentował. Już nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie w moje łapki (Iwonka zresztą też :-D), ale pewnie jeszcze trochę poczekam na moment, kiedy zjawi się w mojej kolekcji...
Czekam cierpliwie na dalsze kombinowanie. ;)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez we-runcia » 1 wrz 2013, o 18:13

Wie ktoś już może coś więcej na temat dwóch nowych zestawów schleich ?
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Maja » 1 wrz 2013, o 18:20

Jest 1 września i w dodatku niedziela, skąd ktokolwiek może coś o tych zestawach wiedzieć...? Tym bardziej, że jeszcze w żadnym polskim sklepie nie są one dostępne.
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez kaskagren » 1 wrz 2013, o 18:28

Ja któregoś dnia widziałam jak ktoś udostępnia zestaw skokowy na Facebooku. Może uterllyhorses? Tam hyba jest dostępny.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez we-runcia » 1 wrz 2013, o 18:31

Tym bardziej, że jeszcze w żadnym polskim sklepie nie są one dostępne.

Niektórzy sprowadzają sobie modele zza granicy , a tam już na pewno są dostępne .
Poza tym nie pytam kto już kupił te zestawy tylko czy może jest o nich więcej info .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kaskagren » 1 wrz 2013, o 20:46

Może jeszcze to się przyda, jest tu parę real fotek:
http://www.modellpferdeforum.de/index.p ... &pageNo=18
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 6 lis 2013, o 23:06

Widzieliście ostatnie "dodatki" do Yvonne? A pewnie z czasem będzie ich więcej. Oczywiście sprzedawane są oddzielnie. Oba kosztują po 8 dolarów.

Głowa Yvonne z blond włosami:
Obrazek

Zestaw czarnych dłoni:
Obrazek
Oba zdjęcia ze strony http://www.zicatoys.com/humanoid/

Przyznam, że podoba mi się ta blond wersja Yvonne. :D Już tak nie straszy, twarz wydaje się delikatniejsza. Gdybym ją zamawiała, to na pewno dokupiłabym tę głowę. Czarne dłonie też są ciekawe. Zapewne miały imitować rękawiczki... Szkoda tylko, że nadal mają dokładnie wyrzeźbione paznokcie. :lol: O ile są odlewane z czarnej masy, to pewnie dałoby się coś na to zaradzić przy pomocy papieru ściernego czy coś w tym stylu. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 10 lis 2013, o 18:55

Wie ktoś może czy istnieją jakieś lalki, które mogłyby robić za jeźdźców dla koni Collecta?
Chciałabym mieć jeźdźca uniwersalnego, którego można ustawić koło konia i usadzić na koniu. Zapoznałam się już z ofertą ludzi schleich i Bullyland, ale jednak wolę takich mniej sztywnych :D Za odpowiedź serdecznie dziękuję :)
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Apache. » 10 lis 2013, o 22:31

Ardnas, a co powiesz na figurki ludzi firmy Bruder?
Kobietka: http://bruder.strefamarek.allegro.pl/br ... szach.html
Facecik: http://bruder.strefamarek.allegro.pl/br ... szach.html (tu masz dodatkowo pokazany pewien zakres ruchu nóg :lol: choć mam nadzieję, że da się z tych konkretnych stawów wykrzesać jeszcze nieco więcej :D)
Jak widać, sprzedawane są warianty z różnymi kolorami koszulek i włosów.

Osobiście nie posiadam żadnego konia Collecty i nie mam pojęcia, ile one mają wysokości, tak więc trudno mi jednoznacznie wywnioskować, czy pasują skalą. W każdym razie ludziki tej firmy mają ok. 10,5 - 11 cm wysokości. Wydaje mi się, że wielkością odpowiadają tym z Bullyland'u (czyli mogą być troszkę przerośnięci, szczególnie facet). Ja tam bym pewnie w takiego zainwestowała, gdybym zbierała Collectę, może i Tobie któryś podpasuje. :P Fakt, że te człeki są dość duże w stosunku do koni, ale coś za coś... przynajmniej są ruchomi.
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, o 22:56 przez Apache., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez kaskagren » 10 lis 2013, o 22:56

Kiedy przyłożyłam linijkę do appka Collect'y i odmierzyłam te 11 cm, stwierdzam, że mogłyby by trochę za duże...
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 10 lis 2013, o 23:28

kaskagren, a ile ten appek ma centymetrów w kłębie?
Rzeczywiście nieciekawie to wygląda, kiedy przyłoży się linijkę, ale o dziwo skala może się zgadzać, jeśli przyjmiemy pewne wymiary. Załóżmy, że kobitka, która ma ponoć 10,7 cm wysokości, mierzy "na nasze" 170 cm. Z tego co udało mi się zaobserwować i pomierzyć, wykorzystując zdjęcia różnych koni Collecty, wynika, że przeciętnych rozmiarów koń tej firmy ma gdzieś 9,5 cm w kłębie (i mam nadzieję, że rzeczywiście tak jest, a jeśli nie, to że różnica jest chociaż na plus i figurka jest jeszcze wyższa... tsa, fajnie by było :lol:). Poprawcie mnie, jeśli moje oszacowanie nie zgadza się z rzeczywistością. :P

Przyjmując powyższe wymiary, można wyliczyć, że koń Collecty w porównaniu z człekiem Brudera spokojnie może mierzyć 151 cm. Można jeszcze przyjąć, że człowiek jest wyższy, a wtedy proporcje, chociaż "na papierze", będą prezentować się jeszcze lepiej. O dziwo wszędzie natykam się na informacje, że obie figurki Brudera - i kobieta, i facet - mają tyle samo wysokości, a kupując faceta, mielibyśmy chyba troszkę większe pole do manewru (bo kobiety jednak o wiele rzadziej mogą być tak wysokie :P). A wtedy, w porównaniu do faceta, wysokość konia w kłębie mogłaby dochodzić i do tych 160 kilku cm. No niestety, dużo w tym kombinowania, ale czego się nie robi, żeby samego siebie oszukać... :lol:

... Ale jak wspomniałam, "na papierze" może i da się to rozwiązać i pogodzić obie figurki, ale inaczej może to wyglądać w praktyce. Wydaje mi się, że większym problemem nie jest wcale sam ludzik Brudera, a konie Collecty. Chociażby ich krótka kłoda potęguje wrażenie przymałych. Kiedy włożymy na konia siodło i posadzimy ludzika, nagle okaże się, że pożarły one całą kłodę i zostaje zaledwie widoczny kawałek zadu. :/ Tak zapewne będzie się to prezentować...

Sorry, że tak namieszałam. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 11 lis 2013, o 11:12

Apache., Właśnie skala jest największą przeszkodą, chciałam wykombinować jakąś kobitkę dla hanowera. Najlepiej taką co by uszła za bardzo niską. Bo z tego co wyliczyłam według skali ogr ma mniej więcej 180cm w kłębie. Próbowałam szukać, ale nic nie znalazłam :(
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron