Figurki ludzi

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 7 lut 2013, o 17:06

Dziś mnie oświeciło. Jakimś cudem trafiłam na takie coś :D jeszcze takie i takie. W tym wiele wiele innych, ale te mi najbardziej wpadły w oko. Idzie je zginać wiec na konia myślę, że szłoby posadzić. Mają około 17-19 cm. Nie jestem pewna, ale może pasowałyby do traditionali? Jakby im doszyć ubranka czy coś (szkockie spódnice :mrgreen:)...
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 7 lut 2013, o 17:17

- Te akurat wychodzą dosyć drogo ale sklepy zabawkowe pełne są tego typu o wiele tańszych figurek, jednak przy założeniu że i tak będą gruntownie przerabiane i ubierane to do eksperymentów będą się z całą pewnością nadawać.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 7 lut 2013, o 18:22

.Oj pan numer dwa EDGE ma całkiem przyjemną twarz :) Za to wolę mniej umięśnione okazy ;) Wielkość 18 cm byłaby idelana na traditionale na ktore szukam figurkę człeka. Ale ez poważnych przeróbek by się nie obyło. Szczególnie trzeba by było obciąć te mięśniska , aby to to dobrze usadowić na koniu (przede wszystkim aby dobrze przylegały nogi od wewnętrznej strony). A i taka anatomia bardziej mi pasuje do weekendowego jeźdzca, albo do np. kostiumów niż do zawodowego jeźdzca (zależy mi na człeku do dresażu).
Ale kto wie, może kiedyś sobię sprawię takiego chłopka .
One są z plastyku ?

A dzięki serdecznie za pomysł- bo właśnie na takich pomysłach mi zależało. :)

No i muszę Wam się przyznać, że , po kilkumiesięcznym namyśle, przejrzeniu dziesiątek fot, jedzie do mnie amazonka Breyera. Jak proporcje bedą mi się podobać (prawdopodobnie będzie jak drobny, albo młodociany jeździec), to będę się głowić z czego zrobić dla niej frak i cylinder.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Gość » 7 lut 2013, o 19:09

Ja właśnie szukałam czegoś pod wikinga, tak, żeby wysokość była odpowiednia do traditionali. Bolą mnie te ceny :( A czy z plastyku są, to nie wiem. Jak mnie najdzie to pewno kupie.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 7 lut 2013, o 19:46

Widziałam te figurki, babki też mają, dość "mięsiste", ale mniej niż faceci. Wydaje mi się, że są z plastiku. Sądząc po wielkości, powinny pasować do mniejszych/średnich Traditionali. Są większe niż breyerowskie lalki dziecięce/Classic, ale mniejsze od lalek Traditional.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 11 lut 2013, o 21:19

A co sądzicie o takich breyerowskich?
http://www.ebay.pl/itm/Breyer-BRENDA-DO ... 500wt_1288

Czy to są te "dziecięce"? Mnie się wydaje, ze ma trochę dużą głowę, ale może to kwestia fryzury?
Niestety strój dresażowy jest jakby po starszej i większej siostrze, ale skokowy widziałam całkiem niezły.

Ech... doczytałam, ze ona też ma 8''. Nie dość, ze będzie za duża to jeszcze nie proporcjonalna. :(
Skąd ci ludzie w Stanach biorą te lalki do dioram???
Już wiem skąd biorą. Sami zobaczcie. :shock:
http://www.o-u-dolls.com/HEELSDOWN_SPECIALTY_DOLLS.html

Tylko te ceny...
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 12 lut 2013, o 01:27

W Stanach(jak i np. w Indiach, czy Mongolii i wielu innych miejscach), są może bardziej przyzwyczajeni do dużych ludzi na małych koniach, tym bardziej, że konie typu stock nie są tak wielkie jak Eruropejskie Oldenburdi, KWPNy, czy nawet nasze WLKP.
U Nas nawet w wielu szkółkach jeździeckich wciąż sadza się dzieciaki na rosłe konie. A co dopiero mówić o koniach z poważnego sportu.

Podaną stronkę z ochotą zaraz przejrzę.

A sama pisałam, że w końcu zdecydowałam się na zakup jeźdźca. Trochę mi szkoda upiornej dreazystki resiin, ale sądzę, że na dzień dzisiejszy dokonałam lepszego wyboru. Już w piątek dojechała do mnie (w poniedziałek wysłana z WB !!!) "Kira" czylli :
Breyer Classic Chelsea Show Jumper nr 61052
Obrazek
:))
Cały opis , foty tradycyjnie na mojej stronie
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... umper.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 16 lut 2013, o 20:41

Brawo za odwagę i pionierstwo, dzięki Twoim doświadczeniom będzie łatwiej wybrać jeźdźca. Myślałam nad jeźdźcem Breyera, ale w skali Traditional, a z Twojego opisu i zdjęć wygląda, że lalki .. tfu tfu ... jeźdźcy Classic powinni się lepiej sprawować. Obejrzałam dostępny asortyment i może się na którąś zdecyduję, jeśli będę sobie powtarzać, że to jeździec ,a nie to coś na l ... ;)
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 17 lut 2013, o 03:03

Twoje słowa jak zawsze, potrafią podbudować człowieka!
Mam hopla w tym temacie wystarczająco długo - z zapałem podziwiałam foty modeli, customów i dodatków, gdy w Polsce chyba nikt nawet nie znał nazwy firmy Breyer, ani terminu modele koni. Nauczyłam się ryzykować i wszystkiego doświadczać na własnej skórze. A po kilku wpadach- rzetelnie analizować foty i ew. info .
I nad znalezieniem jeźdźca główkowałam około roku- oglądając foty modeli z ludzikami , zbliżenia twarzy, czt szukając fajnych zestawów (-jest ich sporo, ale ostatecznie zapłaciłam za człeka + konisko na którym mi mocniej zależało niemal tyle co za najciekawszy dla mnie zestaw). Nigdzie nie udało mi się znalść dokładnej odpowiedzi w kwestii proporcji koń/jeźdiec . Więc przeliczyłam je i zaryzykowałam -na żywo wyszło niemal identycznie jak szacowałam.

A zastanawiasz się nad jakimś konkretnym jeźdźcem?
Uczulam, jeszcze raz, że kilka twarzy się powtarza- tylko z innymi włosami, w innych zestawach.

Kurka Breyer powinien mi chyba płacić za polecanie produktów ;)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 17 lut 2013, o 10:37

Na razie jeszcze nie konkretnego, ale powoli dojrzewam do decyzji. Zgodnie z moją naturą rzeźnika figurka zapewne pójdzie do przeróbki, czytałam już sporo o przerabianiu lalek, np na Field Of Dolls Studio (ale najpierw muszę się uporać ze zdjęciami na Photo Show).

Tak na pierwszy rzut oka, wiedząc, że skala się zgadza, podoba mi się ta
http://www.utterlyhorses.com/breyer-sad ... vie-belle/
ale wydaje mi się, że ta twarz się powtarza w innych zestawach. Najchętniej kupiłabym samą lalkę, bez akcesoriów.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Capricorn » 17 lut 2013, o 11:57

Znalazłam foto mojej amazonki, później jeszcze ją dokładniej obfotografuję i zrobię wpis na blogu. Na razie porównanie z Mirabelką ;) Oczywiście skala Traditional.
Obrazek

EDIT: Zapraszam do czytania posta :)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez dorotheah » 18 lut 2013, o 03:06

Dzięki za foty i opis. Czyli tak jak myślałam na duże konie typu stock w skali traditional, albo na wyjątkowo przerośnięte egzemplarze, ludzie traditional mogą być.

Naf
Być może też przerobię kiedyś Kirę (głównie cialko).
Amazonka z linku ma twarz o której pisałam - identyczną jak Ewa (bez konia z samym , całkiem ładnym ogłowiem i siodłem west ) i pani weterynarz z psem i kotem (+ chyba źerebakiem?) . Widziałam tę twarz jeszcze w jakichś zestawach. Amazonka ma różne barwy włosów, różne akcesoria i ubiór. Twarz Evy troszkę mniej mi się podoba, niż Kiry, ale wydaje się nieco bardziej dojrzała.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 7 mar 2013, o 19:48

Zamówiłam na zabawki.pl figurki [url=http://www.zabawki.pl/SIKU_SIKU+0887+TRAKTORZY¦CI+1%3A32+-DWIE+OSOBY_t00114257.html]traktorzystów firmy Siku[/url]. Wg. opisu są w skali 1:32, więc teoretycznie powinny pasować do Stablemates. Oczywiście, żeby stać się jeźdźcami, potrzebne będą pewne zmiany (choćby ustawienie nóg), bo w stanie fabrycznym nadają się co najwyżej na powożących.
Jak przyjdą, na pewno dam znać, jak wrażenia :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez olcioxd » 11 mar 2013, o 19:51

mam pomysł ! Czy ludzie bruder do classics by pasowały ? Jak myślicie?
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Apache. » 12 mar 2013, o 17:43

olcioxd, sama swego czasu zastanawiałam się, czy figurki ludzi firmy Bruder da się dobrać do jakiejś skali modeli koni. Doszłam jednak do wniosku, że to nie takie proste. Ludzie Brudera mają jakieś 11 cm wysokości, czyli są zdecydowanie za wysocy w stosunku do koni typu Schleich, Papo, Bullyland, a nawet dla tych nieco większych, np. Collecta czy Breyer Paddock Pals.
Z kolei dla koni w skali Classic mogą, choć nie muszą, być za mali. To już zależy od konkretnego modelu konia. Ja nie mam w swojej kolekcji takiego typowego Classic'a, za to mam Magnuma, który podobno jest podobny wielkością do koni tej skali i ma 12,5 cm w kłębie, czyli gdyby był koniem Classic, to wydaje mi się, że byłby troszkę przyduży.
Mam też Pepe (mold Man O'War), ale on z kolei jest chyba troszkę mniejszy niż dzisiejsze Classici, a ma 11 cm w kłębie. On akurat nawet by pasował.

Inna sprawa - ludzie Bruder'a wydają się mieć ograniczoną artykulację, jeśli chodzi o nogi. Nie sądzę, żeby można było ich "wygodnie" usadzić na jakimkolwiek koniu. Nawet na koniach wyprodukowanych przez samego Brudera trochę odstają im nogi, a co powiedzieć na takim Breyerze, który ma bliższe prawdziwemu koniowi kształty ciała i zapewne jest krąglejszy?

Ale w sumie dobrze, że o tym przypomniałeś. Może nawet któregoś razu kupię takiego człeka na próbę i zobaczę, jak to się będzie prezentować? Ciekawe tylko, skąd wziąć pasujący do takiego zestawienia rząd jeździecki...
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron