Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Ana » 30 maja 2016, o 17:54

Hej hej wszystkim!
W sobote 28 maja miałam okazję uczestniczyć, po raz pierwszy w życiu w Live Show modeli koni. Jak pewnie wiecie Live Show (skrót LS) jest to spotkanie kolekcjonerów w którym każdy przynosi najlepszą częśc swej kolekcji i modele są porównywane w różnych kategoriach, w tym wypadku performance, rasy, maści oraz kreatywność.

Teraz krótki opis tego jak to wyglądało: Cała impreza trwała od 9tej do 17 tej i czasu jeszcze trochę brakło więc zostaliśmy mniej więcej do 6tej wieczór. Nie był to duży LS, zorganizowany był w jakimś domu kultury w jednej większej sali z przedsionkiem i barkiem. Uczestników było kilkanaście. Ale modeli koni było na pewno jakieś kilkaset. I przyznaje było co podziwiać, wiele ślicznych ARek, bardzo fajnych Peter Stonów, Breyerów, było też parę CollectA i customów schleicha, bardzo ciekawie.

Zaczęło się od klas performance. Pierwsze miały być zaprzęgi ale tylko jedna uczestniczka miała takowy więc prezentacja trwała krótko. Póżniej kolejno dresaż, skoki, konkurencje western pleasure i inne westermpowe, kostiumy arabskie a na końcu rozmaite scenki, od scen pastwiskowych do jakichś mało znanych dyscyplin o których nie słyszałam wcześniej, wszystko w tej kategori zwanej "pozostałe". Póżniej takie same klasy tylko dla rozmiarów mini (tu wsztko mniejsze niż classic). Jako że w tych konkurencjach nie miałam nic do pokazania to mogłam sobie spokojnie popodziwiać ;) Zdjęć nie pokazuje dużo bo ogromna większość jest zbyt rozmazana/ciemna itd, salka była raczej ciemna więc ciężko było coś uchwycić. Ale tu pare przykładów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później były klasy "Rasy". Były osobno dla koni OF (oryginalne firmowe) AR (żywczki) oraz customów, w każdym przypadku osobno dla rozmiarów Trad/CL i mini. I w każdym poszczególne grupy ras miały swoje podklasy. Zaczynało się od ras western z podziałem na QH, Painty, Appaloosa, oraz rozmaite Stock Horse. Póżniej były rasy gorącokrwiste i sportowe z podziałem na Araby, półkrwi Araby, Folbluty i Sport Horse oraz inne. RAsy barokowe, iberyjskie. Póżniej zimnokrwiste i kuce, oraz źrebięta, też każde osobno. Na końcu inne koniowate, fantasy i dzikie konie. Te klasy były pokazywane bardzo długo, parę dobrych godzin. Myślę ze na większych show rownocześnie ocenia się kilka klas na raz i jest parę grup sędziów, ale nie tutaj, tu sędziowały 3 osoby. Było to nieco męczące (a dla tych sędziów jeszcze bardziej na pewno), ale ponieważ miałam o wiele mniej modeli niż większość uczestników to nie namęczyłam się aż tak jak oni za to sobie popodziwiałam. W konkurencjach OF ogromne wrażenie zrobiły na mnie Peter Stony. Niesamowite potrafią być, niektóre malowania pięknie zrobione. Zgodzę się że ARki są zazwyczaj bardziej szczegółowe, ale PS w niektórych przypadkach są nawet blisko tego poziomu. Poszczególne moldy mają wiele wersji ogona, uszu, grzywy więc to też uprzyjemnia oglądanie wielu wersji obok siebie. Niby ten sam mold a kompletnie inny :D
Wśród Arek było wiele perełek. Tu można się było nieźle poślinić przy oglądaniu ;) Na pewno zapadły w pamięć Storm Watch, Sjoerd (fryz trad w galopie, ale nie znam autorki), wiele moldów Stacey Tumlinson jak Catalina, MAtador, Scarlett (mini) oraz jej kuce Fabrizio, w których się zakochałam ale nie są już niestety dostępne (oj boli serducho). Był też Clydesdale Andre w maści gniadej sabino (cudo!!!), dwa Heritage (malowanie ma dla tego moldu absolutnie kluczowe znaczenie, więc mam nadzieję że nie zniszczę swojego kiepską robotą).
W customach było sporo zmienionych Breyerów, niektóre nie do poznania. Ale w tej klasie były na przykład ciekawe sytuacje, dwa Vallegro malowane na siwo jabłkowito przez te samą artystke (Deb Brown) wyglądały tak bardzo podobnie że przez chwilę myślałam że to jakiś special edition. Dziewczyny chyba się uśmiały że mają tak podobny gust :D Był też jeden custom, słodziak absolutny, koń liżący psa :lol: Parę fotek :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

OK, robi się gęsto od zdjęć więc może juz nie będę dodawać, trochę posłałam już i tak na moją stronkę fb, są tam zdjęcia też z kategorii mini AR w których głównie mogłam coś pokazać bo ten rozmiar dominuje w mojej kolekcji. :)
Na końcu były klasy maści oraz kreatywność gdzie można było tylko własne przemalówki, customy, modele i akcesoria pokazywać. W międzyczasie odbyła się też loteria z nagrodami oraz była przerwa na lunch.

Teraz więcej o stronie technicznej, przemyśleniach itp.

Ze strony technicznej wydawało się to dosć prosto zorganizowane gdyż był to mały show. Jak wspominałam wynajęto salę w domu kultury, z przedsionkiem i takim barkiem oraz dostępem do łazienki. Sala w mojej opini nieco za ciemna ale dawała radę. Każdy kolekcjoner dostał do dyspozycji swój stolik gdzie modele mogły czekać na swoją kolej. Stoły były ułożone wokół a w środku sali był jeszcze jeden duży stół na którym rozgrywały się poszczególne klasy. Organizatorka przywoływała kolejne klasy i wtedy trzeba było odpowiednio swoje modele pokazać. Każdy model miał mieć obowiązkowo kartke/metke z przynajmniej informacja co to za rasa oraz do kogo nalezy model. Niektórzy dawali więcej informacji a nawet małe fotki na te kartki. Sędziowały 3 dziewczyny przy rasach, a przy klasach o maściach rozdzieliły się i sędziowały pojedynczo bo inaczej nie starczyłoby czasu. Kolekcjonerzy przed pokazaniem modeli często odkurzali je leciutko takim pędzlem jak do makijażu żeby dobrze się to prezentowało.

Parę innych sprawek. Wpisowe dla kolekcjonerów którzy chcieli cos pokazać wynosiło 20Euro, dla pozostałych 5Euro. To sporo, zwłaszcza jak na mały show ale jak się podliczy na przykład koszty wynajmu lokalu, koszty lunchu (było zapewnione jedzenie, tzn kanapki, kawa, herbata, napoje, słodycze (zero warzyw :lol: ) , koszty rozetek (pewnie tanie ale grosz do grosza) to na pewno organizatorka żadnych kokosów na tym nie zbiła a dzień intensywnej pracy miała, wszystko siłami jednej kolekcjonerki i chyba zredsztą pomagała jej mama która była też obecna. Dodatkowo była loteria w której ufundowano nagrody, między innymi sklep MPV ufundował dwa Breyery, (ja wygrałam pluszaka :lol: ). Jeden los kosztował 1 euro i zysk z loterii szedł na cel fundacji dla koni. Także naprawdę sympatycznie choć kameralnie zrobiona imprezka i w przyszłym roku chętnie wezmę udział. Show był zapowiedziany pół roku wcześniej. Powiedziałabym że informacja w internecie była dość słaba, ogłosili się na facebooku na mało popularnej stronce, plus na jednym mini forum (25 osób) oraz na Marktplaats (takie tutejsze Allegro). Ale i tak stoliki wszystkie były zajęte a modeli cała powódź.

Sędziowanie: w rasach było szczególnie ważne dopasowanie modelu do odpowiedniej rasy, możliwość wystąpienia danej maści w rasie ale także oczywiście wygląd, wykonanie modelu, szczególnie w klasach AR, CM się to liczyło. W OF duże znaczenie miało czy model jest w idealnym stanie, wszelkie zadrapania zmniejszały szanse modelu na dobrą ocenę. W maściach większe znaczenie mialo to jak realistyczna jest maść i jak wykonana i w jakim stanie technicznym jest model, nie miało znaczenia czy maść pasuje do rasy. To tak ogólnie, bo oczywiście jury nie zawsze rozmawiało bardzo głośno a pewne rzeczy pewnie były dla nich jasne więc przemilczane.

Przemyślenia: bardzo pozytywnie nakręcające doświadczenie, ochota na kolekcjonowanie/malowanie/rzeźbienie i robienie dioram wzrasta o 300% :D Super jest poznać ludzi z hobby, pogadać, podkręcić nawzajem entuzjazm. Zobaczyc niektóre perełki na żywo, przekonać się choćby że niektóre sa mniejsze lub większe niż się człowiek spodziewał z fotek. A także, przynajmniej w moim wypadku, poznać modele o których wcześniej nie słyszałam (jak tamte kuce, ojejku świetne). Oczywiście super poznać ludzi z hobby, miałam okazję poznać Charlotte z Charart, i zobaczyć jej rewelacyjne akcesoria na żywo (genialne) oraz spotkać kilka customizerek z Holandii oraz totalnie zakręconych kolekcjonerek, baardzo miło i bardzo wesoło. Myślę że takie spotkania dają kopa i dużo radości i nie mogę się doczekać następnego hihi. Bardzo fajna sprawa, szczególnie jak się duzo pracuje samemu w swoim studio albo na przykład jeśli czujecie się niezrozumieni w swoim kolekcjonerstwie. Na spotkaniu można nareszcie poczuć "hej mówcie dalej, to rozumiem, to mój temat, ołjee" hihi.

To tyle z relacji. Pytajcie i postaram się odpowiedzieć. Powiem Wam że byłoby super zorganizować LS w Polsce, gdyby taka inicjatywa powstała to postaram się pomóc na pewno. Myślę że kolekcjonerów w Polsce przybywa i na pewno byłoby też na co popatrzeć :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Annn » 30 maja 2016, o 18:59

Wow, graty i zazdro bycia na takim show :mrgreen:
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez NAF » 30 maja 2016, o 20:45

Bardzo dziękuję za relację i cieszę się z Twojego, najwyraźniej bardzo pozytywnego, doświadczenia. Nawet samo czytanie i oglądanie zdjęć motywuje mnie do zrobienia czegoś modelarskiego :) Ogólny zarys LS wygląda podobnie jak te, o których czytałam, ale czy np. rzeczywiście było tak bardzo mało czasu na przygotowanie się do kolejnej klasy?

Cieszy mnie bardzo opis sędziowania i sprawdzania np. standardów danej rasy, czyli naprawdę dbają o odtwarzanie rzeczywistości w skali. Czy sędziowie oceniają daną klasę, ale wystawiają w innej, czy są zupełnie odsuięci od wystawiania i tylko sędziują cały dzień? Zapewne będę miała więcej pytań, te mi się nasunęły tak na szybko.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Ana » 30 maja 2016, o 21:16

Dziękuję za komentarze Annn i NAF :D

@NAF, myślę że na większości show sędziowie nie wystawiają swoich modeli. Tutaj dziewczyna która była organizatorką i głównym sędzią nie wystawiała wogóle. Ale już pozostałe osoby które pomagały jej sędziować oceniały tylko klasy w których same nie miały modeli.
A czasu było dość mało, jeśli ktoś przywiózł dużo modeli różnych ras to miał pewnie niezły zawrót głowy. Ja musiałam się spieszyć tylko przy minisach bo w prawie każdej klasie chciałam choć jednego pokazać. Szczerze wolałabym nieco mniej klas i mniej pośpiechu, ale każda kolekcja jest inna więc trudno powiedzieć jakich klas możnabyło się pozbyć. Może maści skoro sędziów bylo tak mało, nie wiem. Każdy model mógł być wystawiony raz w rasach i raz w maściach plus dowolną ilość razy w performance. Więc w maściach widziało się już wszystkie modele po raz drugi a czasem trzeci. :)
Natomiast na przygotowanie modeli do klas performance bylo więcej czasu bo były zrobione najpierw więc to pół godziny przed zaczęciem show wszyscy montowali scenki, zakładali rzędy itd. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez krysiek1108 » 31 maja 2016, o 08:54

- Bardzo ciekawe przedsięwzięcie i wydaje mi się że takie mniejsze, bardziej kameralne ma więcej sensu tylko sędziów powinno być więcej. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Gość » 31 maja 2016, o 09:09

Ana, dzięki za obszerny opis. Myślę, że nie byłoby większego problemu zorganizowania tego u nas. Z tego co napisałaś jednak żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik potrzebna będzie ogarnięta osoba i (jednak) wpisowe na początek. Na spotkaniu w sierpniu w Krakowie można by omówić detale i zabrać się za organizację na przyszły rok. Ośrodków z salami u nas nie mało, chętnych do spotkań i LS wciąż przybywa, a zaczyn na prawdziwy LS można powoli przygotowywać.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Patrycja » 31 maja 2016, o 10:12

Ana Super opis i fotorelacja. Zgadzam się z Elą. Faktycznie można w sierpniu obgadać. Na pewno będzie potrzebne wpisowe i osoba do organizacji. Wynajęcie na jeden dzień jakiegoś ośrodka to faktycznie nie problem. Koniecznie trzeba pomyśleć :)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Amalltea » 31 maja 2016, o 10:27

Zgadzam się z pozostałymi, fotorelacja świetna! Byłoby super coś takiego zorganizować u nas, mnie pewnie nie będzie ale zawsze chętnie obejrzę relację z takiego Polskiego LS.
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Ana » 31 maja 2016, o 14:37

Dziękuję bardzo za komentarze! Jestem ciekawa jakie pomysły pojawią się na sierpniowym spotkaniu. Mnie w tym czasie raczej nie będzie w Polsce, w tym roku już nie przyjeżdżam, chyba że nagle zmienie zdanie, ale raczej nie.

Bardzo chętnie pomogę gdybyście chcieli organizować LS w Polsce. Wynajmem sali się raczej nie zajme bo myślę że to trzeba wszystko pooglądać czy miejsce się nadaje a z zagranicy nie dam rady. Ale na przykład projekt loga, jakieś figurki do wygrania w loterii gdyby takowa była ( np. parę koni Mojo) itp, chętnie zrobię/wyślę. :)

Amaltea, czemu z góry mówisz nie? I tak podejrzewam że to pewnie raczej kwestia przyszłego roku byłaby :) A byłoby super naprawdę spotkać się w jak największym gronie i zobaczyć perełki z wielu kolekcji :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Rey3625 » 31 maja 2016, o 14:56

Zazdroszczę Ci bardzo udziału w takiej imprezie. Gdyby na moje spotkanie w Radkowie zgłosiło się więcej osób też może coś takiego bym zorganizowała, ale połowa ludzi nie ma czasu ani jak przyjechać :)
Chciałam Ci zadać kilka pytań, ale pozostali już je zadali. Więc zostało jedno. Czy jakiś z przywiezionym przez ciebie modeli wygrał coś?
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Ana » 31 maja 2016, o 15:55

Dzięki Rey :) No, trochę trudno skrzyknąć więcej osób co? Polska to duży kraj czasem te odległości są odstraszające. Ale myślę że kiedyś się uda :)

A co do Twojego pytania, tak trochę powygrywały, myślę że fajnie sobie poradziły:
Obrazek
To figurki które coś wygrały ^ , miałam łącznie 16 figurek ze sobą a 9 z nich zajęło jakieś miejsca . Jest 5 pierwszych miejsc w danych klasach (w tym 4 w rasach a 1 w maściach), 3 wiceczampiony subklasy (subklasa czyli kilka klas razem), 6 drugich miejsc w klasach (3 w rasach, dwa w kreatywnych i jeden w maściach) i 2 trzecie miejsca w klasach (jedno w maściach jedno w rasach). :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Amalltea » 31 maja 2016, o 18:40

Ana no u mnie to trudne nie tyle za sprawą odległości a organizacja niani dla dziecka. Chyba że by to wypadło w czasie jego wyjazdu z dziadkami nad morze. Oraz uglaskanie męża by mnie samą puścił :lol: Ale nie powiem, że nie marzę o spotkaniu, bardzo chciałabym was osobiście po znać. :mrgreen:
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Rey3625 » 31 maja 2016, o 20:56

Gratulacje w takim razie :D
Czy ludzie jakoś dopytywali się ciebie o rzeźbienie? Byli chętni na kupno twoich AR?
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Ana » 1 cze 2016, o 14:20

Dzięki Rey :) Moje prace były dość entuzjastycznie przyjęte i kilka osób zastanawiało się nad zakupem Haflingera. Nie miałam jednak kopii na sprzedaż przy sobie. Może się skontaktują jak będą pewne te osoby, kto wie :) Więcej osób chciało zamówić malowanie ale tego na razie nie robię.

Amaltea, no, bardzo dobrze Cię rozumiem :) Też mam synka, i wiem że czasami trudno zorganizować jakiś spontaniczny wyjazd czy co, ale czasem się udaje. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Live Show Baarn 2016 (Holandia) parę słów i foty

Postprzez Rey3625 » 1 cze 2016, o 18:50

Dzieki za wszystkie odpowiedzi :D
W Polsce oczywiście możliwe jest cos takiego do zorganizowania, ale ludzie tutaj są mniej tolerancyjni dla innych niż np. w Holandii. Nie będę narzekać na swój kraj, bo go kocham, ale taka juz Polska mentalność. Dlatego możliwe, ze przy próbie zorganizowania takiej imprezy ludzie mieliby problemy o to, ze zajmujemy salkę w domu kultury na cos bezistotnego.
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Następna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron