Collecta 2015

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 7 lis 2014, o 16:51

Campolina zapowiada się nieźle. Klacz zimnokrwistą można było już od jakiegoś czasu oglądać w wersji żywicznej - niestety, coś mi w niej nie gra.

Klaczka dartmoor hill jest świetna, chętnie postawię ją obok reszty moich kucyków z Collecty.

Reszta jest według mnie fatalna. ASH wygląda jak typowy Horse Shaped Object zrobiony z chińskiej gumy. Mustang, chociaż jego pysk od przodu prezentuje się całkiem ładnie, jest dla mnie po prostu nijaki.

Szkoda, ale w sumie Collecta cały czas wydaje figurki lepsze i gorsze.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Maliaorca » 7 lis 2014, o 18:06

W sumie wszystkie są boskie (jedynie w ASH coś mi nie gra). Szczególnie podoba mi się klaczka dartmoor hill.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Apache. » 7 lis 2014, o 18:11

Bardzo podoba mi się Campolina, przynajmniej z tej perspektywy. Oby z innych prezentował się równie dobrze. Swoją drogą dzięki tej figurce dowiedziałam się, że w ogóle istnieje taka rasa. Oo Wcześniej się z nią nie spotkałam. A uwielbiam konie z garbatym profilem, także to dla mnie nie lada gratka. :mrgreen:

Klacz perszeron taka sobie. Wydaje się, jakby góra pochodziła od konia zimnokrwistego w nieco lżejszym typie (albo nawet od jakiegoś cięższego iberyjczyka), a nogi od grubasa, szczególnie ich dolne partie i te ogromniaste kopyta. Chyba stąd brak harmonii sylwetki.

Dartmoor Hill cudny! Już dawno nie podobał mi się tak koń Collecty. Nawet grzywę i ogon ma super. :D Miałabym tylko zastrzeżenia do tych mięśni na zadzie, trochę nienaturalnie wyrysowanych, ale to szczegół.

Australian Stock Horse, jak już ktoś powiedział, bardzo przeciętny. Malowanie za to zdecydowanie poniżej przeciętnej. :lol:

Mustangi raczej średnie. Bardzo nieładnie mają rozstawione oczy, co widać szczególnie na zdjęciu wariantu overo. Drugi bardzo skojarzył mi się z moim Cheveyo przez to malowanie. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez rzekotka » 7 lis 2014, o 20:19

Dartmoor Hill jak dla mnie jest świetny. Mustangi to samo, izabelowaty mnie rozkochał tym pyszczkiem. Australian Stock Horse - porażka. Mam nadzieję, że to kwestia złego zdjęcia.
"Koniu mój, chrapy odymałeś z głowy,
Język twój giętki - czy może być słodszy?
A kto, mój koniu, pieszcząc twoje oczy,
Zgubiłby krój ich: złotomigdałowy?(...)"
Avatar użytkownika
rzekotka
Hobbysta
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Lila2006 » 8 lis 2014, o 15:29

Ja na pewno kupię klacz Darmoor Hill. Bardzo mi się podoba.
Reszta... nie wiem. Pewnie poczekam na inne foty. Na razie to tylko Campolina wygląda ciekawie, ale może na innych zdjęciach i reszta zyska.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 9 lis 2014, o 17:55

Bardzo mi się podobają te figurki, super są! Szczególnie klacz Dartmoor Hill. :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez dorotheah » 12 lis 2014, o 11:19

Darmoor Hill bardzo realna jest, jak kucyk z pod klientów. I jest wspaniale pomalowana ( ciekawe czy taki poziom będzie w sprzedazy), brawo za typ. Pewnie kupię.

Australian Stock Horse traci bardzo na malowaniu- a może i przez zdjęcie. Tu nie widać dobrze rzeżby jego pyska i przednich nóg. A wydaje mi się, że jest lepszy niż tu widac. Z grubsza rzeżba jest ok, choc nie powala pozą, ale brawo za rasę. Jak będzie fajny w realu to może sie skuszę.

Mustang overo bardzo mi się podoba , nawet mimo oczu! Zresztą Izabel tez fajny- swoja osobowosc ma :) U izabela te oczy wygladają normalniej- byc może ulokowanie odmiany przy oczach i na nosie poteguje to wrażenie.

Percheron ma tak jak Apache napisała ma zwalone proporcje, w ogóle na percherona nie wyglada ( lepszy proporcjami jest np. percheron schleich). Może z dodatkową masą fajnego fryza dałoby się z niego zrobic- ale tez nie dokońca bo jednak widać cechy zimnnioka.

Campolina jestem ciekawa z innej perspektywy. Brawo za rasę ! Jak będzie fajny to może kupię go.

Co tak mało? Wiadomo, czy będzie więcej ?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez wabankowa » 13 lis 2014, o 19:53

W mustangu się zakochalam i na 100% zawita w mojej kolekcji :D
Inne tez fajne, ogólnie jest z czego wybierać.
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Postprzez Lila2006 » 13 lis 2014, o 21:55

Są kolejne dwa nowe modele, ale nie mogę pokazać zdjęć bo są podobno na STU a ja tam nie jestem zarejestrowana.
Jest klacz hannowerska i chyba knabstrupper.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 13 lis 2014, o 21:57

Tak, zgadza się, już posyłam:
Obrazek


Obrazek

źródło http://sts-forum.forumieren.de/t13820-c ... pard-88720

Wg mnie bardzo ładnee :D Chętnie bym przemalowała któregoś z nich, takie ładne rzeźby :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Eowima » 13 lis 2014, o 22:30

I Australijczyk w innej maści:
Obrazek

źródło: http://sts-forum.forumieren.de/t13766p1 ... ill#245282

Jak co roku witam wszystkie nowe modele Collect'y z otwartymi ramionami.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Nieleka » 13 lis 2014, o 23:11

Hanower jak hanower, dla mnie szału nie ma, wolę tego stojącego. No i boli mnie to wygięte kopyto. Ale nie jest też jakiś tragiczny.

Knabstrupper... Uh, ja jednak preferuję te knaby barokowe, wyglądające jak tarantowate lipicany. Chyba wolałabym żeby się pozami zamienił z nowym hanowerem.

Nowości z 2014 jednak zrobiły na mnie większe wrażenie.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lis 2014, o 23:35

Eowima, Australijczyk to fotoszopka, ktoś chciał sprawdzić jak prezentowałby się w takiej maści.

Hanowerka fajna, ale bez szału. Wolę ogiera.
Knabek ma plusa za garbaty nochal, ale fakt, brakuje mu masy, żeby pasował na klasyka. Sportowy typ z kolei raczej nie ma takiego profilu.

Dartmoor Hill wciąż pozostaje bez konkurencji jak dla mnie ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Zeta » 14 lis 2014, o 02:22

Nie podoba mi się zbytnio ten knabstrub, ale po przemalowaniu może być całkiem ciekawy. Hanowerka może być. Inna wersja kolorystyczna ASH nawet nawet, szkoda, że to tylko wizualizacja - nie pogardziłabym niebieskookim koniem od Collecty :)

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że ilość detali grzbietu, brzucha, piersi i zadu u tych figurek zmalała?

Mangalarga napisał(a):Knabek ma plusa za garbaty nochal, ale fakt, brakuje mu masy, żeby pasował na klasyka. Sportowy typ z kolei raczej nie ma takiego profilu.


Zawsze można mu dołożyć kilogramów tu i tam ;)
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Julia » 14 lis 2014, o 08:29

Zachwyciła mnie hanowerka. Piękna :D knabka mniej + malowanie mi nie pasuje. Szkoda, że ASH jest tylko wizualizacją.
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

cron