Collecta - nowości 2014

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Maliaorca » 14 gru 2013, o 21:14

Luzytanki są super, a pinto z z tej strony naprawdę fajna.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Ardnas » 14 gru 2013, o 21:21

Klacz pinto ma ładną rzeźbę, lecz nie przemawia do mnie zbytnio. W sumie nie wiem dlaczego. Luzytany za to są śliczne, do mnie pewnie trafi gniadoszka z tym swoim cudnym odcieniem sierści :mrgreen: Obawiam się jednak, że odcień malowania w realu będzie się trochę mijał z tym katalogowym.

Czy wam też się wydaje, że siwa luzytanka na tej fotce wygląda jakby miała za duży łeb? W każdym razie na zdjęciu gniadoszki wszystko wygląda dobrze. Bardzo podoba mi się to, że mięśnie u tych klaczy nie są tak bardzo wyeksponowane. Są tylko lekko zaznaczone. W ich grzywie się zakochałam :D Martwi mnie tylko wielkość kopytek, czy nie powinny być przypadkiem większe?
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Nieleka » 16 gru 2013, o 14:36

Klacz pinto pod względem rzeźby nadal mi do końca nie pasuje (kłoda, łeb ładne, ale te nogi...), ale za to luzytanka... *.*

Ż¡DAM JEJ TERAZ!
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 18 gru 2013, o 21:59

Niektórym nie spodoba się ta wiadomość:
Collecta dodała nowe modele na swoją stronę, z opisu wynika, że klacze luzytańskie będą duże, w skali 1:12 - podane wymiary to 25x16 cm.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 18 gru 2013, o 22:05

Buuu :-x Jak na taką skale ma za mało szczegółów jakoś. No kurde, a mogło być tak pięknie!
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 18 gru 2013, o 22:08

Większe konie Collecty są jakby niedorobione. Mi to nie przeszkadza, ba, mam już na nią pomysł, ale wiem, że sporo osób ją chciało :-|

EDIT: Rozpiska dat z katalogu:

styczeń:
ogiery Standardbred
ogiery Morgan

maj:
klacze luzytańskie
klacze pinto
źrebięta pinto
klacze MFT
źrebięta pełnej krwi angielskiej

Chyba nic nie pominęłam?
Czyli większość ukaże się później. Ciekawe kiedy do nas dotrą, niektórych nowości z tego roku nie ma u nas do tej pory :/
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 18 gru 2013, o 22:50

Nie powiem, trochę rozczarowała mnie ta wiadomość... Liczyłam, że będą mniejsze.
Ale to nic, i tak bardzo mi się podobają :)
Szkoda, że CollectY nie można kupić w wielu sklepach z zabawkami jak np. Schleich'a, które w moim mieście nietrudno znaleźć (od niedawna).
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Apache. » 18 gru 2013, o 23:40

Mangalarga napisał(a):Niektórym nie spodoba się ta wiadomość:
Collecta dodała nowe modele na swoją stronę, z opisu wynika, że klacze luzytańskie będą duże, w skali 1:12 - podane wymiary to 25x16 cm.

Dla mnie to też zła wiadomość, bo teraz będę chciała kupić którąś z luzytanek i jak zwykle na siłę zrobić z niej skarłowaciałego Traditionala albo jakiegoś kuca. XD O, uświadomiłam sobie, że to dobra partia dla mojego Templado! :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 19 gru 2013, o 14:54

Dlaczego te najlepsze modele to nie moja skala :( ? A już miałam taką chrapkę na tę luzytankę.
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez kaskagren » 19 gru 2013, o 17:15

I mnie nie cieszy ta wiadomość :( Szkoda, na prawdę wielka szkoda.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Nieleka » 19 gru 2013, o 20:36

¦wietnie, czyli będzie kosztowała koło 70zł. No nie powiem, nadal mi się podoba i kupiłabym ją, ale biorąc pod uwagę niedoróbki u "dwunastek" Collecty, trochę mi szkoda wydawać na nią tyle pieniędzy...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 7 lut 2014, o 14:10

Na STS są fotki z targów zabawek w Londynie i Norymberdze, pozwalam sobie wrzucić te, na których dość dobrze widać konie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT:
I jeszcze zdjęcia z galerii MPV, stąd: http://www.modellpferde-bilder.de/galer ... _2014.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Ardnas » 7 lut 2014, o 16:02

Na tych zdjęciach kłoda Pintoszki nie wydaje się taka krótka, więc jestem do niej coraz bardziej przekonana. Szczególnie, że ma dobre malowanie. Morgany bardzo fajnie się prezentują... już robię miejsce dla gniadego :D Mogę godzinami patrzeć na jego łeb... po prostu piękny! Z Luzytankami coś mi nie gra :/ Na fotkach katalogowych wyglądały lepiej. Z źrebakami angielskimi jest wszystko w porządku ( lekko gryzie mnie tylko sposób malowania gwiazdki), ale ta jajecznica w maści tych srokatych źrebiąt przyprawia o mdłości :/ Ogółem nowości prezentują się bardzo dobrze, zauważyć można tylko lekkie wpadki, ale mam nadzieję, ze firma będzie trzymać poziom :>

A tak odbiegając od modeli... czy tylko ja zauważyłam, że przy Pintoszkach na 4 zdjęciu od góry jest coś nie tak z podpisami? Gniadosrokata jest podpisana jako izabelowatosrokata, a izabelowatosrokata jako gniadosrokata :shock:
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Aon-Adharcach » 9 lut 2014, o 14:19

Zdjęcia luzytanek:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 8778114077
Słabo dopracowane, jak dla mnie :-|
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 9 lut 2014, o 15:38

Nie no, czegoś tu nie rozumiem... Czemu te wszystkie konie Collecty w skali 1:12 muszą być takie krzywe, nieproporcjonalne i wybrakowane? Jak to jest w ogóle możliwe? Co wyjdzie jakiś Classic Collecty, to zadaję sobie to pytanie... Przecież to nie tak, że Deborah ma problem z rzeźbieniem w większej skali, bo jej ARki Traditional, szczególnie araby, potrafią zwalić z nóg. Więc pytam jeszcze raz - jak to w ogóle możliwe, że coś takiego jak ta luzytanka wyszło spod jej ręki? NIE-RO-ZU-MIEM. >_>

Jeśli chodzi o wcześniejsze zdjęcia, to miło zaskoczyła mnie klacz Pinto, szczególnie od lewej strony ciekawie się prezentuje i wygląda na wcale proporcjonalną. Klacz MFT jak mi się podobała, tak nadal mi się podoba i jak na razie wydaje się być jedną z lepszych końskich figurek Collecty. Nawet w maści izabelowatej nieco mniej straszy na real fotkach. :P Reszta taka sobie. Standardbred wygląda jak jakiś młodziak, jest nieco za krótki i zbyt długonogi. Podobnie z Morganami - głowa z szyją wskazywałyby na dorosłego konia, a reszta na młodzieniaszka. ¬rebaki wcale mi się nie podobają.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości