Collecta - nowości 2014

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 10 lut 2014, o 09:37

CollectA - jedyna firma produkująca bodies w skali 1:12. I to pomalowane!

Nie no, ja też nie rozumiem co im się dzieje z tymi "dwunastkami".
To, co widzę, to jest fajna "baza" do cmek. Bo samo w sobie jest szpetne i za drogie. ;_;

Szkoda mi tej luzytanki, no... Chętnie bym kupiła taki model.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez AgnieszkaOL » 2 kwi 2014, o 14:57

Metalfish napisał(a):Aaaa na malowanie że będzie fajne to ja bym się nie nastawiała. O kopytach na kasztance pewno zapomną, na całym będzie lekko przejechane aerografem a na pysku odmiany pewno znowu będą naciaprane choby gumową akrylową farbą odmiany i trzeba będzie odcinać :-/ Nie wspominając już o izabelowatej, która jak mówisz Apache. na 100% będzie żółta.


Nie bądźmy aż tak pesymistyczni :-D Może się poprawią? Może w tym roku będzie lepiej? (mam nadzieję :roll: )
Avatar użytkownika
AgnieszkaOL
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 20:13
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Gość » 2 kwi 2014, o 15:35

Może, może, kto wie. Ale lepiej się mile zaskoczyć niż niemile rozczarować :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Zeta » 2 kwi 2014, o 21:34

Wstawiam zdjęcia mojego Morgana Collecty:
Obrazek

Kupiłam go w MPV i prawdę mówiąc, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, poza jednym - prawe nozdrze wygląda tak, jakby w nie dostał z pięści ;) Przez to chrapy układają się w dziwny "dziubek". Ale mam nadzieję, że to tylko błąd fabryczny akurat tego egzemplarza, bo mam zamiar kupić jeszcze kasztana.
Zrobiony jest z twardej masy, nogi można wygiąć tylko minimalnie. Co do kolorystyki, to jest kary z brązowym nalotem. Na anatomii się nie znam, dla mnie pod tym względem jest ok :)
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Capricorn » 4 kwi 2014, o 09:44

Piękniś. Tylko pysk bardzo hanowera przypomina.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez AgnieszkaOL » 4 kwi 2014, o 11:58

Dark Pegasus napisał(a):AgnieszkaOL, na malowaniu im aż tak nie zależy i jak każda firma, to głównie masówka aerograf i może odmiany pędzlem ( choć schleich potrafi też odmiany aerografem robić ... ) także co do jakości malowania bym się nie nastawiał na jakieś świetności :)



Tak...może malowanie nie będzie idealne. Niektóre modele mogą być lepsze niż inne. Niedawno czytałam na tym forum, że morgan z Collecty jest wykonany z twardszej masy niż moldy z poprzednich lat. Jego nogi wyginają się tylko nieznacznie. To pocieszające :)

:D ja się z tego cieszę :D
Avatar użytkownika
AgnieszkaOL
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 20:13
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Zeta » 4 kwi 2014, o 16:50

Capricorn napisał(a):Piękniś. Tylko pysk bardzo hanowera przypomina.


Masz rację, teraz wzięłam i porównałam oba, to głowy mają niemal identyczne, a jedyną większą różnicą jest długość uszu (morgan ma dłuższe), no i profil (morgan ma bardziej wklęsłe czoło).
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez ZABAWKI.PL » 5 cze 2014, o 07:54

Niektórzy już wiedzą, a innym napiszę. :d
Nowości z Collect'y dostępne na stronie www.figurkiświata.pl
Zapraszam :)
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Postprzez Zeta » 5 cze 2014, o 12:46

ZABAWKI.PL napisał(a):Niektórzy już wiedzą, a innym napiszę. :d
Nowości z Collect'y dostępne na stronie www.figurkiświata.pl
Zapraszam :)


Niektórzy już się zorientowali :-D Zamówiłam Morgana - kasztana, wczoraj dotarł i muszę przyznać, że prezentuje się świetnie. Ma ciekawe, matowe wykończenie, cudną odmianę na głowie i ogólnie podoba mi się bardziej niż wersja gniada.

Co do pyska, a ściślej prawego nozdrza, o którym pisałam wcześniej - wrażenie ściśniętego pyszczka jest w obu wersjach umaszczenia, czyli po prostu figurka tak ma, ale w tak ciemnych malowaniach nie przeszkadza to aż tak bardzo.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Clevelka » 27 lip 2014, o 10:24

Te konie to i na collecie się kupi, malutko - tylko dwa moldy :(
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Askada » 19 sie 2014, o 17:03

Ja dzisiaj zawojowałam w Rossmanie i dorwałam Morgana :D Ciemnego kasztanka. Jest cudowny, o niebo lepszy od gniadego (wyjątkowo się na nim zawiodłam, na fotach katalogowych wyglądał o niebo lepiej) Cieszę się tym bardziej że udało mi się zdobyć ciemniejszy, prawie czarny egzemplarz. Były jeszcze źrebole i kłusaki, ale szczerze mówiąc mocno się na nich zawiodłam :/ Teraz doceniam zakupy "na żywca" bo pewnie bym zamówiła kłusaka, który w miarę fajnie wyglądał w katalogu, a tutaj taka lipa. Szkoda :roll:
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ZABAWKI.PL » 10 paź 2014, o 13:39

Witam
Pojawiały się kolejne nowości 2014 figurek Collecta.
Konie można zobaczyć na stronie:
figurkiświata.pl
Zapraszamy
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Postprzez rzekotka » 10 paź 2014, o 20:14

Ohoho, chyba czas zrobić zakupy :lol:
"Koniu mój, chrapy odymałeś z głowy,
Język twój giętki - czy może być słodszy?
A kto, mój koniu, pieszcząc twoje oczy,
Zgubiłby krój ich: złotomigdałowy?(...)"
Avatar użytkownika
rzekotka
Hobbysta
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Zeta » 16 paź 2014, o 12:03

Wczoraj przyszła do mnie klacz Pinto Palomino i klacz Missouri Fox Trotter kasztanka. Ta druga jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza - piękna poza, śliczny łeb, cudnie oddana grzywa i ogon. Naprawdę polecam, na półce prezentuje się obłędnie. Klacz Pinto z kolei nie jest zła, ale bardzo nie podobają mi się jej małe, wysoko osadzone, jaszczurze oczka, których kompletnie nie widać na oficjalnych zdjęciach czy nawet real fotach. Nie wiem, czy to kwestia bardziej malowania, czy rzeźby, ale chyba obu tych rzeczy. W każdym razie przegrywa z klaczą MFT, chociaż pewnie po przemalowaniu (i przemodelowaniu farbami głowy) mogłaby być z nią na równi. Dodam też, że klacz Pinto jest mniejsza niż klacz MFT.

PS. Jeśli kogoś to interesuje, to w Galerii Szperk w Gdyni, w Rossmanie jest stoisko z figurkami Collecty - jak byłam, to z koni widziałam m.in. Morgana, Quarter Horse'a, Hanowera, Barock Pinto i kilka źreboli.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Poprzednia strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości