Nowości 2012

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 14 cze 2012, o 22:27

Klacz mustanga ma sporo wad, ale ja widzę w niej nieco cięższego konia, łeb ma piękny, tylko za duży. Może zrobię z niej jakiegoś coba? :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Kari » 15 cze 2012, o 16:03

Hmmm, klacz mustanga ma chyba troche za krótką kłodę. :-]
W sumie ma wspaniałą grzywę i pozę.
Mangalarga, masz już dużo pomysłów na przerabianie modeli. ;-]
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Titwen » 16 cze 2012, o 17:27

Ja nadal obstawiam, ze za duży łeb mustangów to kwestia zdjęć. Na katalogowych wygląda normalnie, a chyba nie zdarzyło się do tej pory, żeby figurka "na żywo" różniła się od tej ze zdjęć katalogowych proporcjami? Chyba, że znacie jakiś przykład to mnie oświećcie.
Ogólnie już nie mogę się doczekać nowości w Polsce. :mrgreen:
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez krysiek1108 » 29 cze 2012, o 10:29

Ostatnio otrzymałem zamówione 12 szt.koni ( bardzo dobry stan ) przy okazji otrzymałem katalog z nowościami i informację że w www.zabawki.pl nowości będą na przełomie lipca i sierpnia.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 29 cze 2012, o 12:07

No, nareszcie jakiś konkret!
Kurczę, a ja nie mam jeszcze wszystkich dotychczasowych modeli autorstwa McDermott :lol:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 30 cze 2012, o 16:54

Do mnie dopiero wczoraj doszła kasztanowata arabka z ekipą, a już trzeba zbierać kasiorę na nowości :) Zważywszy, że jeszcze pojawią się Breyerki w Polsce i już jest szerszy asortyment Bullyland, to robi się ciekawie. Przydałby się jeszcze polski dostawca Safari Ltd.

Z tegorocznych koni doszedł mi lipican. Najbardziej mi przeszkadza, że jest tak wąski wzdłuż całej kłody. po za tym mógłby mieć krótszą szyję, bardziej ugięty staw kolanowy i skokowy, lepszą symetrię położenia oczu, szersza głowę, nieco masywniejsze nogi z większymi kopytami. Ale i tak jest kapitalny szczególnie jak na tą skalę. Deborah wykonała kawał bardzo dobrej roboty.

A przeglądając nowy katalog dumam nad tym jakie maści modeli wybrać. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 30 cze 2012, o 22:33

Dorotheah hmm, po Twoich uwagach muszę przemyśleć tego lipicana. Już się nauczyłam, że zdjęcia katalogowe nie oddają całej prawdy i wolę figurkę obejrzeć na żywo. Na szczęście w końcu zlokalizowałam źródło Collecty w realu i teraz tylko muszę poczekać, aż dostarczą nowości. Wtedy lipican dostanie szansę, przez internet nie będę ryzykować.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 30 cze 2012, o 23:40

NAF,
Lipican jest śliczny, lecz nie jest bez wad. A nie ma chyba lepszego, masowo sprzedawanego lipicana i uważam, że jest jak najbardziej warty zakupu. :) Zwyczajnie nie było "wow", aż takiego, jakiego się spodziewałam patrząc na zdjęcia. Złota arabka, jest tak śliczna jak na fotach, a kara folblutka na żywo dużo bardziej mi się spodobała niż na fotach. Dla mnie te wszystkie figurki były punktem obowiązkowym na liście, wiedziałam, ze je kupię (bez potrzeby oglądania na żywo0. Są piękne, mimo wad, często dość powtarzalnych - co składa się jakby na styl autorki.
Za to haflingerkę chciałabym obejrzeć, a dopiero po tym zdecydować o zakupie. Na razie real foty mnie rozczarowały. Kłopot, że obecnie nie mam gdzie się jej przyjrzeć.

A jak masz okazje obejrzeć figurki na żywo, to nawet się nie zastanawiaj. Tym bardziej, że można wybrać egzemplarze pod kątem malowania.
Lipican
Obrazek
folblutka
Obrazek
źrebię TWH
Obrazek
złote arabiszcze http://re-volta.pl/galeria/g/9460/i/72584.jpg
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 1 lip 2012, o 20:47

dorotheah dziękuję za rozwiniętą recenzję, może dam lipicanowi szansę, a jeśli coś mi się nie będzie podobało, zawsze mogę włączyć dremela ... 8-)

Haflingerkę na żywo widziałam i macałam i jest ładna, zgrabna i zupełnie nie haflingerowata. Jeśli by podnieść jej szyję, to robiłaby za całkiem zgrabnego kuca sportowego. W tym modelu, poza maścią, brakuje mi cech charakterystycznych rasy. Nie ma tej masywności i owłosienia, które zawsze kojarzą mi się z tą rasą. Jako kuc jet całkiem całkiem.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 1 lip 2012, o 22:18

O dzięki za info :) Haflingerka jest dużo mniejsza np. od hanowera i fryza?
Nie dość, że mało przypomina rasę, to jeszcze drażni mnie jej szyja i grzywa w górnej części. Gdyby tylko poprawić górny łuk szyi, zaokrąglić go, cała sylwetka wiele by zyskała. Przede wszystkim przez tą szyje jej nie zamówiłam. Może ją kupię na przeróbki ( o ile kiedyś znajdę czas na to)? Na żywo malowanie jest takie mdłe, nieciekawe jak na fotach ?

A jak tam mały Naf?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 1 lip 2012, o 22:38

Haflingerka kojarzy mi się z niemieckimi kucami wierzchowymi. Docelowej rasy w niczym nie przypomina, ale nawet mi się podoba.

A te araby są już może w sprzedaży?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 2 lip 2012, o 19:50

Rozmiarowo Haflingerka trzyma skalę i na tle hanowera wygląda ok. Malowanie do przeżycia, ale poza niestety jej nie służy.


Mały Naf to obecnie drażliwy temat, może w tym tygodniu poprawię ten nowy ogon (wstawię aktualizację w odpowiednim wątku).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 2 lip 2012, o 19:55

Nieleka, duże araby należą do nowości kwietniowych, które, jak napisał krysiek1108, mają pojawić się na przełomie lipca i sierpnia.

Haflingerka i mnie nieco rozczarowała na real fotkach, ale łepetynka ma potencjał. Mam już trochę pomysłów na customy z tego modelu. Nie wiem, czy zrealizuję wszystkie, ale na bank zrobię "poprawną" haflingerkę :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 2 lip 2012, o 22:42

Ehh moja folblutka była super pomalowana. Nawet nie wiem kiedy, delikatnie przytarłam ją i wyszła ze spodu niemal czerwona masa. Figurki tak piękne, wspaniale pomalowane, a żal, że przy delikatnym przytarciu estetyka tak bardzo zaczyna szwankować, czar pryska. Wolałabym, by te konie były nawet nieco droższe, ale z bardziej trwałymi barwami. Obecnie boję się oglądać i dotykać figurki- pozostaje jedynie gablota. Cięzko się nacieszyć.

Skręca mnie już z ciekawości kasztany QH w realu.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 4 lip 2012, o 20:50

Czerwona? To sobie urozmaicają kolory, mój Barok Pinto jest fioletowy. Szkoda, że farba nie jest trwała, bo czasem trzeba figurkę wziąć do reki, żeby np ustawić ją do zdjęcia albo ...khem .. sprawdzić jak galopuje po biurku ... khem ;)
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości