Collecta - nowości 2013

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 28 lut 2013, o 16:49

Ja też dziękuję bardzo za zdjęcia i opis, zwłaszcza achałki. Zawsze ilekroć zobaczę, że są nowe posty, pędzę na Twojego bloga.
Achał-tekinkę na pewno zakupię, ale raczej perlino. Trochę mnie zmartwiłaś wadami klaczy mustanga, jednak chyba trafi do mnie ze źrebolem, głównie ze względu na maść. To, że jest za lekka jak i wysoko-nożna jak na tą rasę, to nawet ja zauważyłam. Może zostanie u mnie przedstawicielką innej. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 14 cze 2013, o 17:20

Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 14 cze 2013, o 18:40

O matko jaki andaluz jest krótki! :shock:
I tak w ogóle , po wycięciu mu grzywy szybciej mógłby robić za konia w typie warmblood. Z andaluza ja tam nie widzę w nim nic poza profilem łba i tą grzywą. 8-) Proporcje ciała, grubości nóg, masy całkiem nie pasują do rasy.
Dla mnie kompletnie odpada ten mold. Oryginalne malowania oba, są bardzo słabe- za czerwony gniadosz, a siwek ma jabłka jak w figurce dla dzieci. Bardziej mi się kojarzą z zabawkami niż modelami.
Za to folblutka choć ma dość mało detali, krótką szyję, to nadal mi się bardzo podoba. Nie jest ideałem, ale bardzo mocno mi się kojarzy z dość młodymi (4-8 letnie) folblutami, roztrenowanymi po torach, jeżdżonymi głównie rekreacyjnie , czy w małym sporcie (np.amatorski, czy niższe klasy). I za to ma plusa- bo wydaje mi się taka prawdziwa. Większość modeli folblutów to super ścigacze, a ciężej znaleźć ot takiego normalnego gluta fajnego do performance. Ten wydaje się super i jeszcze jest wielki -jest jak nam forumowa koleżanka doniosła. :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 14 cze 2013, o 18:46

Ja może kiedyś kupię całą "wielką trójcę"( ;) ), ale jeszcze nie jestem pewna. Niby miałam ograniczyć duże modele, ale te modele dają spore pole do popisu, jeśli chodzi o przeróbki.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Joanne » 15 cze 2013, o 20:22

Mnie osobiście przeraziły te zdjęcia. Andaluz nie dość, że krótki, to jeszcze długonogi. Folblutka ma za to ładny pyszczek. Mam wrażenie, że te figurki muszą być bardzo gibkie.
Dorotheah, miło, że jabłka nie są błękitnymi krzyżykami-gwiazdkami.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Apache. » 15 cze 2013, o 22:09

Joanne, modele raczej nie są gibkie, przynajmniej folblutka. Watazka, która ostatnio ją nabyła, pisała nam, że klacz jest zrobiona z twardej masy. ;)

Joanne napisał(a):miło, że jabłka nie są błękitnymi krzyżykami-gwiazdkami.

Fakt, ale to i tak ich nie ratuje. Wolałabym już, żeby były to nawet lekko błękitne, jak to ujęłaś, krzyżyki-gwiazdki, ale za to jakieś 2 razy mniejsze i zdecydowanie inaczej rozmieszczone - bardziej stłoczone. To by było wcale lepsze niż te wielkie kropy. :/

Tak w ogóle to wręcz przeraża mnie ten andaluz. Na katalogowych zdjęciach wyglądał wcale nieźle, a nawet mi się podobał, rozważałam jego zakup... ale już na real fotach widać mutanta. :O Aż mi się nie chce wierzyć, że Deborah tak go schrzaniła. Nawet w detalach mi coś nie gra, jest ich na przykład jakoś dziwnie mało na łbie (sam kształt łba też nie jest najlepszy, szczególnie jak na tę autorkę)... Poza wyszła strasznie, koń jest dziwnie rozkraczony. O proporcjach już nawet nie wspomnę... krótko mówiąc - masakra. Chyba nie widzę nic pozytywnego w tym modelu. :-?
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez dorotheah » 15 cze 2013, o 22:37

oj czterema odnużami podpisuję się pod każdym słowem z postu Apache. Dokładnie tak t czyuję i widzę . Choć ja już po focie katalogowej nie wierzyłam, że będzie dobrze, ale nie myślałam, że Deb aż tak schrzani robotę. Co to ma być :-/

Takie koniki to my sobie w zaciszu domków możemy tworzyć i wtedy to będzie coś. Ale profesjonalnemu artyście robiącym rzeźbę na masowy produkt o charakterze zabawkowo-kolekcjonerskim to już nie wypada.

Małe koniki Feb są o niebo bardziej dopracowane i zazwyczaj mają lepsze proporcje. A wydawałoby się, że większe powinny być jeszcze dokładniejsze, lepsze.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 16 cze 2013, o 10:15

Jakby nie patrzeć, McDermott ma trudności z rasami innymi niż araby. Widać to nawet po jej ARkach, Pedro i Salvador, które mają zaburzone proporcje.
Możliwe też, że po prostu niezbyt przyłożyła się do tych modeli. Lub, jak w przypadku Moody, zalicza swego rodzaju regres umiejętności :-/
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 18 cze 2013, o 09:27

Andaluzem mnie wkurzyli. Do tej pory obstawialam go jako brazylijska campoline, bo do andaluza to mu bylo troche daleko. Teraz widze, ze mu daleko do konia w ogole...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Capricorn » 25 cze 2013, o 10:54

Jeśli ktoś czeka na modele 2013, to właśnie dostałam info z jednego sklepu, że w sprzedaży będą od września, raczej nawet od połowy września. Niestety.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 25 cze 2013, o 14:20

Ech, trudno, ważne, że w ogóle będą.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez ZABAWKI.PL » 24 lip 2013, o 09:51

Witam
Mam informację że wkrótce będzie dostawa figurek z Collecty.
Niestety jeszcze nie ma listy co będzie dostępne.
Jeżeli są figurki, które szczególnie się podobają i mamy zamówić ich więcej, proszę o informację na adres mailowy.
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Postprzez kaskagren » 24 lip 2013, o 10:45

Jedno wielkie UUUUUhuuuuu! Nareszcie! Już wysyłam listę ;)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez we-runcia » 22 sie 2013, o 09:14

ZABAWKI.PL, mam pytanie , ponieważ ostatnio zauważyłam że (chyba) macie swoją
hurtownię we Wrocławiu . Czy była by możliwość kupna figurek bezpośrednio z hurtowni ?
Czy najpierw trzeba złożyć zamówienie i dopiero można podjechać i odebrać model ?

Przepraszam za off top :oops:
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ZABAWKI.PL » 23 sie 2013, o 11:08

we-runcia napisał(a):ZABAWKI.PL, mam pytanie , ponieważ ostatnio zauważyłam że (chyba) macie swoją
hurtownię we Wrocławiu . Czy była by możliwość kupna figurek bezpośrednio z hurtowni ?
Czy najpierw trzeba złożyć zamówienie i dopiero można podjechać i odebrać model ?

Przepraszam za off top :oops:



Witam
Figurki nie są wystawione na regale. Są spakowane w kartonach na magazynie, co znacznie ułatwia nam szykowanie zamówień na wysyłkę.
Zapraszam do złożenia zamówienia poprzez stronę i zaznaczenia opcji ODBIÓR OSOBISTY.
Powiadomimy, gdy będzie gotowe do odbioru.
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron