Collecta - nowości 2013

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 1 gru 2012, o 22:32

@Joanne: jakby umieścić szetlanda na dioramce, to zawsze można troszkę poprawić nogi i "zawiesić" figurkę na druciku/stelażu tak żeby nie dotykała kopytami podłoża. Ode mnie mają plus za tę pozę, bo można tu się fajnie z tym pobawić. I w końcu mam idealną figurkę do zrobienia portretu mojej Lisy - może w końcu się zabiorę za te modele, bo perszeron Breyera stoi sobie oskrobany, biedaczek, i nic. :P
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Joanne » 2 gru 2012, o 12:27

@Nieleka: u mnie również mają duży plus. Dlatego właśnie zwracam uwagę; nie widziałam, żeby ktoś się podjął zrobienia takiej pozy. W dodatku pyszczek wygląda o wiele bardziej naturalnie niż u shetlandki schleich. W takim razie, chyba obydwie wyczekujemy tego modelu na polskich półkach :) U mnie stoi shire ledwo co oskrobany z kilku moich warstw farby, wygląda epicko.
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lila2006 » 15 gru 2012, o 14:57

Ja na pewno skuszę się na achałkę perlino, szetlandkę karo srebrną i któregoś andaluza (pewnie siwego bo mam niedosyt tej maści na półkach). Jak wystarczy kasy to pewnie jeszcze któryś dartmoor wyląduje w paczce i myszaty ogier fiorda.
Mnie nie podobają się angielki. Głowa jest OK, ale reszta nie bardzo. Jak dla mnie nogi są zbyt grube i ciężkie do rachitycznej kłody. O folblucie marzę ale takim w kondycji wyścigowej, z pięknie zarysowanymi pod cieniutką skórką mięśniami i żyłkami... mniam...
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Loki Horse » 27 gru 2012, o 20:00

Ja tak samo, jak Lila skuszę się na Achałkę Perlino, a może Cremello.
Lecz na pewno nie będzie umie stała w takiej maści: Wyślę ją do przemalowania na moją karą klaczkę Loki :lol:
Zapraszam na moje deviantART
RANDOM_AVATAR
Loki Horse
Świeża krew
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 gru 2012, o 19:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez olcioxd » 6 sty 2013, o 20:16

mam olśniło mnie niewiem czy ktoś już na to wpadł andaluz to tak na prawde lusitano bo one są plytsze w klacie i bardziej długo nogoie :D
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 sty 2013, o 12:21

Znów wrócę do Przewałka, ale co poradzę, nie mogę przeboleć, że tak skopali ten model.
Owszem, są różnie zbudowane konie nawet w obrębie jednej rasy (czy gatunku/podgatunku, jak w tym przypadku), ale w moim rozumieniu model przedstawiający dany gatunek powinien przedstawiać przeciętnego osobnika. Tymczasem Przewałkowi daleko do przeciętności.

Pokusiłam się na pewne porównanie, dałam je na STS*, ale wkleję je i tutaj:
* Na STS wiele osób wydaje się nie widzieć tego kuriozalnie krótkiego grzbietu, albo usprawiedliwia to pozą. Kurde, toć to nie gepard, który "robi się" krótszy gdy w biegu ma wszystkie łapy pod sobą...

Koń w podobnej pozie do Przewałka Collecty:
Obrazek
http://elaineselenestock.deviantart.com ... -217051470

I ten sam koń w pozie stojącej.
Obrazek
http://elaineselenestock.deviantart.com ... -217051593

"Czary-mary" w Gimpie i mamy porównanie:
Obrazek

Widać, że długość grzbietu/kłody nie ulega zmianie.

I koń Przewalskiego.
Prawdziwy (który może i nie jest cudem natury), w dość zbliżonej pozie:
Obrazek
http://www.fotopedia.com/items/daffyduc ... buPLgDaKbY

I ten od Collecty:
Obrazek

I znów robimy "czary-mary":
Obrazek

Voila! Proporcja są w miarę podobne z wyjątkiem kłody, która jest o wiele za krótka. I nikt nie wmówi mi, że ten koń ma prawidłową budowę - dla mnie to ewidentnie kaleka.

Sorki za tą "tyradę", ale musiałam się wyładować :roll:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 14 sty 2013, o 14:07

Ja mam jeszcze maleńką nadzieję, że on jest wygięty, że zdjęcie tego nie pokazuje. Ogólnie, że to kwestia złego zdjęcia. I "na żywo" będzie wyglądać dobrze.
Chociaż przyznam, że boje się go kupować zanim nie obejrzę dokładnie real foto w sieci.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 14 sty 2013, o 14:59

Na STS dość wyraźnie "krzyczałam", że ten model z tak krótkim grzbietem jest nie do przyjęcia :lol: Jeden z tamtejszych użytkowników pozostaje w kontakcie z firmą, obiecał przekazać wszelkie uwagi dotyczące nowości, więc jest maleńka szansa, że trochę poprawią ten model zanim wprowadza go na rynek. A przynajmniej ja się tego trzymam.

Przy okazji - wydaje mi się, że na zabawki.pl dawno nie mieli dostawy Collecty (innych firm nie sprawdzałam). Brakuje wielu modeli McDermott. Mam nadzieję, że wkrótce będzie dostawa, bo chciałabym kupić drugiego hanowera i być może drugiego fryza, a na razie nie ma żadnego z nich.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 14 sty 2013, o 16:17

- Osobiście nie przejmuję się tym tak szkaradnym wyglądem Przewalskiego , ponieważ nie uwzględniam go w swoich planach zakupowych , jedynie mogę ubolewać nad faktem tak drastycznego obniżenia standartów jakościowych (budowa anatomiczna)nowych modeli. Mam tylko nadzieję że jest to wpadka jednostkowa , bo już zacząłem traktować tą firmę poważnie i mam nadzieję że nowe modele (oczywiście te które wpadną mi w oko) powiększą moją kolekcję. :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kolekcjonerka » 14 sty 2013, o 16:25

Ja tam też trzymam kciuki, że to tylko kwestia zdjęcia, ale o chyba nie będzie prawda i nie ma się co łudzić. Chciałabym przygarnąć takiego przewalka, bo ma dynamiczną pozę (dla mnie to najważniejsze), ale jak będzie mieć taką szyję i grzbiet, to grzecznie dziękuje za niego.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Koniara262 » 14 sty 2013, o 20:39

Nie tylko Ty, jak widać, Mangalarga nie możesz przeboleć skopanej anatomii przewalka.
Ogólnie bardzo podoba mi się "łepek" konika, aczkolwiek ta krótka kłoda mnie odstrasza. Również mam nadzieję, że zdjęcie jest słabo udane i w realu będzie dłuższa szyja.
Strasznie go szkoda, bo na prawdę firma idzie do przodu w dobrym tempie, a tu taka niefajna niespodzianka.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Gość » 14 sty 2013, o 22:23

Ale i tak sukces. W końcu nie wygląda na pierwszy rzut oka jak brązowa krowa, tylko koń przewalskiego :P
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez dorotheah » 15 sty 2013, o 13:19

ja się nie łudzę. Zdjęcia moga mocno zafałszować obraz, ale nie aż tak bardzo. szybciej spodziewam sie dłuższej szyi niż widać na fotce, bo glowa jest lekko wygieta na bok, więc i szyja może jest troszeczkę wygięta- zatem dłuższa.
Długosc kłody jest fatalna. Ogółem najczęściej proporcje koni da się wpisać w lezacy prostokat i w kwadrat, a rzadziej zdarzają się stojace prostokąty (chyba rzadko u prymitywów) - ale nie wyglada to az tak fatalnie i nienaturalnie, jak na tej figurce. Mi do tego nogi wydają się jednak deko za długie, za cienkie, łeb też za ciężki (porównajcie na oko przewalka z real foty i modelu. Zywy widać, że ma siłę nosić swój wielki łeb, model ewidentnie ma za drobną kłodę i zad).
Gdyby ktos chciał go przerabiać wydaje mi się, że będzie miał z nim masę roboty: obstawiam, że jednak potrzebne będzie przedłużenie szyi, na pewno przedłużanie kłody i zwiększenie jej masy, zwiększenie masy zadu, lekkie pogrubienie nóg. Masakra. A szkoda- mogłoby być tak fajnie.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 29 sty 2013, o 17:24

Jest oficjalny katalog Collecty:
http://www.collecta.biz/catalogue/
Konie zaczynają się na stronach 38-39 :)
Wg. informacji z katalogu terminy wyglądaj następująco:

styczeń
- bułane fiordy
- Dartmoory
- szetlandy
- koń Przewalskiego
- Clydesdale
- achałtekinki

Duże andaluzy i folblutki, oraz myszate fiordy mają być dostępne od maja.
Wielkie oszczędzanie czas zacząć! :mrgreen:

EDIT: I poprawili płeć Quartera, teraz już jest podpisany jako ogier :)

EDIT 2: Na STS - *klik* pojawiły się zdjęcia nowości z Toy Fair w Londynie. Wklejam za pozwoleniem autora.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie ma zdjeć dużego andaluza i folblutki, możliwe, że nie było ich na tych targach.
Przewalek nie wygląda aż tak źle jak na zdjęciach, ale wciąż jest zdecydowanie za krótki.
Reszta na razie mi się podoba, moja lista pozostaje bez zmian :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kolekcjonerka » 29 sty 2013, o 17:55

Konik Przewalskiego na tych zdjęciach ma szyję, ale nadal zad jest stanowczo dla mnie za krótki. Za to fiordy są genialne! :shock: Wreszcie ktoś zrobił dobre modele tej rasy.

Pozostałe modele - bez zaskoczenia. Może tylko skoczna szetlandka wskoczy na moją listę.... A co do achałów, to mam nadzieję, że aż tak bardzo nie będę się błyszczeć.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron