Collecta - nowości 2013

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 5 lis 2012, o 18:05

Akurat Collecta w wielu krajach pojawia się dość późno, ba, gdzieniegdzie (np. w Czechach) w ogóle nie pojawiły się modele tegoroczne. Dlatego cieszę się, że Collecta w ogóle pojawia się u nas, nawet jeśli ma to miejsce z opóźnieniem - jak mawiają, "lepiej późno niż wcale" ;)

Oj tak, oszczędzać już zaczynam, bo czuję, że na tych modelach (Dartmoor i ogier fiordzki) nie skończy się.

Na STS osoba blisko związana z firmą napisała na wskazówkę, że pojawi się model gatunku pasującego zarówno do linii koni jak i dzikich zwierząt - przypuszczam, że będzie to koń Przewalskiego, oby dłuta McDermott :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez we-runcia » 8 lis 2012, o 19:05

Mangalarga, zawsze można kupić na necie , mnie się bardzo podoba gniady , a właściwie raczej skarogniady dartmoor .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aon-Adharcach » 9 lis 2012, o 11:47

Kolejne nowości! :D

88623 klacz achałtekińska, perlino
Obrazek

88624 klacz achałtekińska, jelenia
Obrazek

88602 koń Przewalskiego, ogier
Obrazek


Achałtekinki są całkiem niezłe, choć wolę szczuplejsze konie tej rasy ;) Ogromny plus za rzadką maść perlino.
Koń Przewalskiego ma jedną, ale poważną wadę - karykaturalnie krótką kłodę! Szyja też wydaje się za krótka, ale to może być kwestia zdjęcia. Szkoda by było tej figurki przez tak głupie błędy, bo gdyby nie one, na pewno trafiłby do mnie. A tak figurka wymaga powazrnych poprawek...
Ostatnio edytowano 15 lis 2012, o 17:31 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez we-runcia » 9 lis 2012, o 16:53

Jejciu klacz tekiniec bułana< jelenia> jest przecudowna ! Muszę ją kupić !
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Koniara262 » 9 lis 2012, o 18:34

Perlino jest śliczna *.*
Bułanka mniej mnie zachwyca. Jej garbonosy profil jest przesadzony.
Co to ma by ten Przewalskiego ?! Ale krótki...
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez krysiek1108 » 9 lis 2012, o 18:52

- Koniara262 te dwa pierwsze modele to ten sam mold tylko w innym malowaniu , mnie się podobają , z całą pewnością lepsze od schleichów - Przewalski to totalna porażka , nie widzę możliwości jakichkolwiek przeróbek to jakaś karykatura konia . :-/ :wtf:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Haniusia » 9 lis 2012, o 18:59

Klacz perlino jest śliczna, wygląda jak taki duch, jest taka "przeźroczysta". Strasznie mi sie podoba :3 Jelenia mniej :/
A ogier Przewalskiego straszny jest, malowanie spoko, ale taki krótki, że fuuu...
Ostatnio edytowano 10 lis 2012, o 07:40 przez Haniusia, łącznie edytowano 1 raz
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Aon-Adharcach » 9 lis 2012, o 19:44

Ludzie, to nie jest bułanka! ;) Jest jelenia, a to kompletnie inna maść.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 10 lis 2012, o 00:12

Wow perlino ! A tyle piałam, że marzy mi się dobry model o tej maści. Miałam nosa. Odcień wyszedł kapitalnie. Muszę ją mięć. Jelenia jakoś mniej apetycznie wyszła, wydaje się zbyt zielonkawa (może to kwestia ustawienia barw zdjęć)
Sam mold jest dobry, choć też wolę szczuplejsze tekińce. Ale z drugiej strony w ogóle lubię mocniejszy typ szlachetnego konia więc model mi przypadł do gustu. W sumie to brawa dla Deborach McDermott za poprawienie proporcji tegorocznych modeli (z wyjątkeiem skopanego Przewalskiego), wyrzeźbienie mocniejszych nóg (Fiord i Tekinka) w stosunku do np. klaczy mustanga. A w moldzie najbardziej drażni nos i grzywa.

Przewal skopany, aż żal patrzeć- bo mogło być tak fajnie.

Ciekawa jestem czy jeszcze coś się pojawi nowego z koni?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 10 lis 2012, o 19:26

Dartmoora widziałam na Facebooku - jest cudowny.
Tekinka od przodu ma ładny ten pysk, ale z profilu wygląda jak źrebol. Jak dla mnie jest też zbyt masywna. Przewalskiego nie skomentuję, bo to nawet nie wygląda na złą perspektywę...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 10 lis 2012, o 19:38

Ja wczoraj doszłam do wniosku, że tekinka może uchodzić za krzyżówkę tej rasy, głównie ze względu na lekko garbaty profil i masywność.

Na STS ja chyba najbardziej jadę po Przewalku :P Ale mimo to mam nadzieję, że model będzie do uratowania przez mocniejszy "lifting".
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 10 lis 2012, o 22:03

krysiek1108 wiem, tylko u jeleniej bardziej to widać. Musiałabym zobaczyć perlino w takim samym ujęciu zanim zdecydowałabym się na zakup.
Mangalarga przepraszam, nie odróżniam tych dwóch maści xD
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Titwen » 11 lis 2012, o 18:06

Tekinki są całkiem ładne, ale coś mi nie pasuje w profilu pyska. Widać to na zdjęciu wersji jeleniej.
Jelenia ma fajny metaliczny połysk. Mam nadzieję, że będą odlane z tej sztywnej masy, na zdjęciu perlino wygląda jakby jedna była nieco uniesiona.

Przewalski mi się nie podoba, ten łeb strasznie wielki i szyja krótka. Tak się zastanawiam, może on ma głowę skierowaną w stronę patrzącego? Może na żywo nie będzie tak źle? Tylko szkoda, że ktoś musi go kupić i wstawić zdjęcie, bo nigdzie nie widziałam collecty w sklepie stacjonarnym.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Watazka » 12 lis 2012, o 21:20

Achałtekiny - dobre maści, jednak głowa i nogi są na minus. Wygląd łba achałtekina nie jest do końca taki, jaki powinien być, niezbyt tworzy całość z grzbietem który przez to wygląda karpiowato. Nogi za ciężkie. Co jak co, ale tekiny zawsze mają lekkie nogi. Poza tym, są całkiem ładne. Jednak nic nie przebiło do tej pory gniadego Dartmoora.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 16:08 przez Watazka, łącznie edytowano 2 razy
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 15 lis 2012, o 16:20

88620 ogier Clydesdale, siwy sabino
Obrazek

88621 ogier Clydesdale, gniady sabino
Obrazek

88625 źrebię Clydesdale, gniade sabino
Obrazek

88626 źrebię Clydesdale, siwe sabino
Obrazek

88605 klacz szetlandzka, jasnokasztanowata
Obrazek

88606 klacz szetlandzka, karo-srebrna
Obrazek

88630 ogier andaluzyjski, gniady (skala 1:12)
Obrazek

88631 ogier andaluzyjski, siwy (skala 1:12)
Obrazek

Moje wrażenia - podobają mi się wszystkie :D Waham się jeszcze co do źrebolka (jakiś taki za delikatny się wydaje), ale resztę kupię prawie na pewno. Duzy andaluz wygląda o wiele lepiej niż tegoroczny duży arab, jego nie odpuszczę, choć widać pewne niedociągnięcia.
Ostatnio edytowano 15 lis 2012, o 17:30 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron