Collecta - nowości 2013

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Collecta - nowości 2013

Postprzez Aon-Adharcach » 29 paź 2012, o 14:02

Razem z informacjami o wycofanych modelach pojawiła się wiadomość, że niektóre z nich zostaną zastąpione nowymi modelami. Na razie znane są tylko modele katalogowe i rasy (choć te drugie nie na 100% póki nie ma oficjalnej listy); na razie nie wiadomo nic nt. płci czy umaszczeń.

88603 kuc szetlandzki
88604 kuc szetlandzki
88620 Clydesdale
88621 Clydesdale

Sprawdzają się moje przypuszczenia co do zastępowania starszych modeli. Czekamy teraz na dalsze wieści i zdjęcia! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 29 paź 2012, o 14:43

- Może w końcu pojawi się coś co będzie anatomicznie przypominać te ładne zwierzęta a i skala mogła by być odpowiednia, zwłaszcza clydesdale - bo jak zrobiono by je w taki sposób jak tegoroczne szajry to mogła by być bardzo pozytywna niespodzianka ( mam tylko nadzieję że nie wykorzystają - swoim zwyczajem moldów szajrów jak w starszych modelach ) .Przydałoby się jak najszybsze wycofanie starszych modeli kuców i klaczy clydesdale żeby nie straszyły dzieci i kolekcjonerów . :-/
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Koniara262 » 29 paź 2012, o 15:20

Również mam nadzieję, że tym razem szetlandy to będą ładne, proporcjonalne figurki, a nie jakieś "pokraki", że tak się nieładnie wyrażę. Pozostaje nam tylko czekać na zdjęcia.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno


Postprzez Nieleka » 1 lis 2012, o 12:35

Kiedy mniej więcej można się spodziewać pierwszych zdjęć tych modeli?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Koniara262 » 1 lis 2012, o 14:50

Rok temu zdjęcia pojawiły się w połowie listopada. Mam nadzieję, że w tym roku również :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Aon-Adharcach » 1 lis 2012, o 20:19

Przypuszczam, że niedługo zaczną się pojawiać :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 2 lis 2012, o 19:01

Są pierwsze zdjęcia! Na razie nie znam numerów katalogowych, tylko nazwy.
I już wiadomo, że znów są to modele autrostwa McDermott :yay:

88603 ogier/wałach Dartmoor, kary
Obrazek

88604 ogier/wałach Dartmoor, gniady
Obrazek

88591 ogier fiordzki
Obrazek

88592 źrebię fiordzkie (chyba klaczka)
Obrazek

Darmoorami jestem zachwycona! Po prostu cudowne!
Fiordy nie zachwycają mnie aż tak, ogier mógłby być ciutkę dłuższy i mieć nieco niżej osadzoną szyję, w źrebolku też coś mi trochę zgrzyta, ale nie jest źle, liczyłam na modele tej rasy :)

Mam wrażenie, że w 2013 roku poziom koni jest będzie niż w tym, choć z ostateczną opinią trzeba poczekać przynajmniej na bardziej szczegółowe zdjęcia.
Ostatnio edytowano 15 lis 2012, o 17:32 przez Aon-Adharcach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 2 lis 2012, o 21:15

O matko dartmoor są cudne !!!! Gniady to taki typowy, książkowy przedstawiciel rasy, a kary ...po prostu brak mi słów. Piękne jabłuszka i cieniowanie u gniadego, a kary niesamowicie chwyta za oko. Muszę go mieć. Czepiłabym się okolicy czoła, za mocno wystających guzów barkowych jak u klaczy Shire, cofniętego lewego nadgarstka i kopyt. Ale poziom wykonania wydaje się dużo wyższy niż tegorocznych nowości.

Ogier fiording, generalnie też jest bardzo dobry. Ma gorszą pozę i chyba nieco za lekki, mniej popularny u fiordów typ (podobnie typem wyglądają na żywo anglo-fiordy, choć w Austrii widziałam i podobnie lekkie fiordy). Wolałabym większy, mocniejszy zadek i okrąglejszą w górnej linii szyjkę, troszkę cięższy typ. Bardziej pasuje mi on na wałaszka niż na ogra. Ale i tak super, że ma nogi dość masywne jak na konie Deborah.
Brawa za rasę -w końcu mamy dobrego fiorda w tej skali. Jestem mega szcześliwa, bo już chyba z rok ubolewałam nad brakiem dobrego fiorda w kolekcji (nawet chodził mi po głowie Henry Breyera, ale skala mnie odstraszała, natomiast fiordy Bullyland, Schleich są zdecydowanie za słabe itp).
Zrebak byłby cudny, gdyby nie połączenia głowy z szyją,dziwna potylica. Ciałko fajne, krępe.
Odcień maści obu fiordów kapitalny (lubię takie jasne, jakby mleczne bułanki).
Na pewno go kupię fiordy i dartmora -prawdopodobnie w karej wersji :)
Uwielbiam tę firmę !
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 2 lis 2012, o 21:39

dorotheah, tak sobie myślę, może fiord sprawdziłby się jako niecałkiem dorosły ogierek, np. roczniak lub dwulatek?
Lżejsze fiordy (oraz haflingery) są dość popularne w USA, a McDermott jest Amerykanką, więc pewnie robi modele wg. amerykańskich standardów.

Już mam wizję Dartmoora przerobionego na Exmoora :hihi:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 2 lis 2012, o 23:23

A miałam, dopisać, że fiord jako ogier ujdzie gdy uznamy go za młodego. Tyle, że dałabym mu jednak 3 -cztery latka, bo fiordy późno dojrzewają.

Jako ciekawostka- najlepszy reproduktor fiorda jakiego widziałam miał pokrój jak lzejszy typ zimnioka. Fiordzik ma jeszcze stromą łopatkę, a poza jeszcze mocniej to podkreśla. Wg. mnie to bardzo nieszczęśliwa poza. Gdyby koń miała identyczną rzeźbę, ale w bardziej zrównoważonej pozycji w stój byłby o niebo lepszy. Ale i tak już sie nie mogę doczekać modelu.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 2 lis 2012, o 23:36

Fiorda pewnie i tak kupię, mam słabość do tej rasy. A że mam zamiar pokazywać modele w różnych PS, spróbuję kiedyś wystawić go jako młodzika ;) Dartmoor to zdecydowany "must have", z miejsca się w nim zakochałam. Do źrebolka nie jestem całkiem przekonana, poczekam na lepsze fotki.

Na STS pojawiła się informacja, że kolejne zdjęcia zostaną ujawnione "wkrótce" ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 2 lis 2012, o 23:49

Z roku na rok modele CollectY są coraz lepsze.
Dartmoory - zdecydowanie najlepsze. Podoba mi się ich budowa, chociaż wg mnie mają za lekkie tylne nogi. Wydają się cienkie w stosunku do całego ciała.
U gniadosza ciekawie prezentują się te jabłuszka. Jedynie pysk ma bardzo drobny. Ta potargana grzywa... Mmmm, ja tak jak Akwamaryna, widzę te angielskie wrzosowiska i stado Dartmoorów.
Ogier Fjord - mało pasuje mi do tej rasy. Znam ogiera, właściwie to już wałacha, ale z karierą hodowlaną i muszę powiedzieć, że temu Collecty brakuje tego czegoś, co jest charakterystyczne dla fiordów. Trudno mi określić czego. Może powinien mieć troszkę bardziej rozbudowany zad, większy brzuch ? Dodałabym też trochę w malowaniu - czarne końcówki grzywy i pręgi na nogach.
¬rebię Fjord - za bardzo szczupaczy profil mam wrażenie. Jak na źrebaka to chyba za gruba szyja. Taki mało fiordowy.
Ogólnie bardzo ładne noworoczne modele, jak już pisałam, firma stara się, by ich figurki docenili kolekcjonerzy. Duży "+" im za to.
Coraz większy mam apetyt na resztę nowości. Mam nadzieję, że okażą się równie dobre.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Haniusia » 3 lis 2012, o 07:55

Jakie piękne ! *-* Kary Dartmoor jest taki sobie, ale ten gniady ! Cudo. Ogier Fiord też prześliczny...
I ja postanowiłam niedawno, że nie będę już kupować figurek, bo miejsca nie ma... chyba się znajdzie c:
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez krysiek1108 » 5 lis 2012, o 16:14

- No i znowu nakręcamy się nowościami ( wygląda na to że będą świetne ) , będziemy oglądać fotki modeli , zazdrościć tym z zachodu że już mogą je zakupić , niecierpliwić się ale pewnie jak zawsze do Nas trafią dopiero jesienią 2013 r. - Dlatego nie " gorączkujcie " się tylko uzbrójcie się w cierpliwość i zacznijcie napełniać skarbonki bo czasu jest zdecydowanie dużo . :mrgreen:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości